Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Moduł do automatycznego składania lusterek i kluczyk scyzoryk


dstasiu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

U mnie jest tak samo jak u Ciebie

Jak mam w  pozycji zamknietej to i tak mi otworzy lusterka po zaplonie. Musze je wtedy jeszcze raz zamknac manualnie , wolalbym zeby sie nie otwieraly bo mam waski garaz.

Z kolei jak mam w pozycji otwartej to lustera skladaja sie po zamknieciu pilotem. Widocznie trafilismy na tego samego chinskiego ludzika  , montera modulu . :)

Chyba ze znalazles jakis patent na to ????

Pozdrawiam

nie nic nie grzebałem , żyje z tym 

a jeszcze coś odkryłem :) gdy stacyjka jest w pozycji OFF i wcisnę awaryjne to się złożą lusterka :) :) 

od taka chińska zabawka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam nadzieję że pasuje do QQ+2

https://pl.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=AS_20170217064541&SearchText=mirror+folding+kit+qashqai

Dziś zakupione, 17.02 - zobaczymy kiedy dojdzie


Zapomniałem odpisać, sorry

Przesyłka dotarła 15.03

Zamontowane, działa jak należy, polecam wszystkim

Dzięki 

Robert.Byd

Instrukcja obrazkowa super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że pasuje do QQ+2

https://pl.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=AS_20170217064541&SearchText=mirror+folding+kit+qashqai

Dziś zakupione, 17.02 - zobaczymy kiedy dojdzie

Zapomniałem odpisać, sorry

Przesyłka dotarła 15.03

Zamontowane, działa jak należy, polecam wszystkim

Dzięki 

Robert.Byd

Instrukcja obrazkowa super

Witam ,mam pytanie jaką formą zapłaty kupowałeś bo nie kupowałem na aliexpres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mam pytanie jaką formą zapłaty kupowałeś bo nie kupowałem na aliexpres

płacisz normalnie poprzez swój bank w złotówkach a on Ci przelicza po obecnym kursie na zielone ;) 

 

Edytowane przez m@rcin sz-n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez bank to doliczja przecież dodatkowe  opłaty. W Pekao SA to dosyć spore opłaty sa.

Ja place przelewy24 - bez dodatkowych oplat i po w miare znośnym kursie a ;pieniądze dostają jak w naszym PayYou itp.

Miałem niedawno zwrot za wadliwy towar i nie minely dwa dni a kasa była na moim koncie-oczywiście po zalozeniu tzw. sporu przez aliexpres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kupiłem 29.04 a do odbioru był 16.05. OK zrobię zdjęcia z montażu.

Dzisiaj korzystając z ładnej pogody i wolnego czasu zamontowałem zakupiony kilka dni temu moduł. Instalacja jest bardzo prosta, moduł działa jak należy. Załączam foto może komuś się przyda.

Instalacja modułu:

- wyciągamy panel sterowania lusterkami i zdejmujemy osłony z progu,

- pod wtyczkę z panelu sterowania podpinamy kabel od modułu tu jest p&p;

- dwa kable, różowy i zielony od modułu musimy przylutować do kabli ze środkowej wiązki;

- lutujemy: różowy do czerwonego (ja dodatkowo dałem przez bezpiecznik 16A), zielony do szarego (tego przy czerwonym, bo jest jeszcze drugi szary obok pomarańczowego);

- wszystko oczywiście izolujemy taśmą i składamy.

I od tej pory cieszymy się automatycznym składaniem i rozkładaniem lusterek.

Moduł działa tylko dla pozycji środkowej przełącznika składania lusterek, funkcjonalność przycisku pozostaje i można samodzielnie składać i rozkładać lusterka.

Witam też zamówiłem ten moduł i czekam na przesyłkę dzięki za szczegółowy opis. Zobaczymy jak dojdzie to i ja się pochwalę osiągnięciami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Moduł zamówiony!!! Teraz tylko czekać!:)


Zainstalowano dzisiaj!!! Wszystko śmiga jak powinno!!! Bardzo prosto to zainstalować. Tylko trzeba trochę czasu na rozebranie podzespołów by nic nie uszkodzić. POLECAM!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, zakupiłem moduł  http://www.ebay.pl/itm/NEW-Nissan-Qashqai-J10-2007-2013-Automatic-Mirror-Folder-PLUG-PLAY-/322633645518?hash=item4b1e76bdce ,zamontowałem zgodnie z insrukcją i czyli dwa przewody zielony z zestawu do pomarańczowego oraz niebieski z niebieskim i kiszka nie działa, natomiast po zamianie tych przewodów ,jak wyłączę zapłon i zamknę drzwi to lusterka mogę złożyć przyciskiem do otwierania samochodu, a otwierają się po włączeniu zapłonu. Pomóżcie.

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez kłótni o pierdoły proszę! 

sorry,ok.

Witaj, MisilYE, właśnie tak zrobiłem zgodnie z tym filmikiem, i nie zadziałało, a potem te dwa przewody zamieniłem i działa tak ja opisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moduł zakupiony przez Aliexpress, zamontowany Wszystko zgodnie z instrukcja kolegi Robert.Byd. Pozornie wszystko chodziło jak trzeba: zamykam auto lusterka się składają, włączam zapłon rozkładają się. I super.

Moja radość trwała jednak krótko, do pierwszej jazdy... po włączeniu prawego kierunkowskazu lusterka się składają... jakis kosmos. Przy lewym kierunkowskazie jest ok. Sprawdziłem połączenia: wszystko zgodnie z instrukcjami kolegi Robert.Byd.. Na razie moduł odłączyłem... Co to może być ????

 

Schemat modułu:

https://zapodaj.net/e7385e44f6749.jpg.html

 

Opis mojego modułu:

https://zapodaj.net/1f40437ac433d.jpg.html

Edytowane przez qleec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu jak to jest? Przy prawym kierunkowskazie jest dobrze i przy prawym kierunkowskazie lusterka się składają ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu jak to jest? Przy prawym kierunkowskazie jest dobrze i przy prawym kierunkowskazie lusterka się składają ??

Poprawiłem wpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przecież masz schemat modułu na którym jest wszystko zaznaczone. Widać które przewody sterują zamykaniem / otwieraniem lusterek. Trzeba wziąć miernik w dłoń i wszystko pomierzyć.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy znalazł ktoś moduł składania lusterek na ali, ale taki, który składa i rozkłada lusterka po przekręceniu kluczyka? 

Edytowane przez doomster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiesz jak to podłaczyc zeby działało tylko poprzez włączenie zapłonu?

 

Mam ten zestaw, żeby działało tylko po włączeniu zapłonu (rozkłada wtedy lusterka) nie podłączasz szarego przewodu, tylko różowy do +12V oraz zielony do przewodu w drzwiach, który wysyła sygnał "zamknij samochód". Wszystko jest opisane w tym wątku, przewody są po lewej stronie pedału sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten zestaw, żeby działało tylko po włączeniu zapłonu (rozkłada wtedy lusterka) nie podłączasz szarego przewodu, tylko różowy do +12V oraz zielony do przewodu w drzwiach, który wysyła sygnał "zamknij samochód". Wszystko jest opisane w tym wątku, przewody są po lewej stronie pedału sprzęgła.

A gdyby mialo byc po pilocie to szary trzeba podlaczyc chyba gdzies w srodkowym slupku? Kilku uzytkownikow tego sposobu twierdzi, ze pomimo podlaczenia w srokowym slupku, skkadanie lusterek nie dziala, dlatego myslalem o opcji skladania po zapłonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przecież masz schemat modułu na którym jest wszystko zaznaczone. Widać które przewody sterują zamykaniem / otwieraniem lusterek. Trzeba wziąć miernik w dłoń i wszystko pomierzyć.

 

Pozdrawiam.

Możesz coś konkretniej napisać?

Tekst "Trzeba wziąć miernik w dłoń i wszystko pomierzyć" dla mnie nic nie wnosi. Nie wiem czego szukać... kiedy ma być napięcie i na których kablach...

Edytowane przez qleec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...