Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Tutorial] Zdalne otwieranie klapy bagażnika


Michalmiko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pisz do nich śmiało. Wysyłają bez problemu nawet 2 sztuki. Sam u nich zamawiałem, zapłaciłem przelewem i za kilka dni miałem sprężynki :)

 

Pozdrawiam.

 

PS: Nie wiem czy kolor ma jakieś znaczenie, ale jak będziesz pisał do nich, napisz kolor i symbol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zamiast dodatkowej radiolinii wykorzystałbym istniejące zdalne sterowanie i oryginalnego pilota.

Dwa następujące po sobie przyciśnięcia przycisku otwierania na pilocie otwierałyby klapę bagażnika.

Jedno przyciśniecie otwiera tylko drzwi.

 

Ewentualnie sekwencja zamknięcie >> otwarcie, otwierałaby jednocześnie drzwi i bagażnik.

 

Jakby co mogę zaprogramować takiego scalaczka. Tylko nie jestem pewien jaki sygnał dostaje siłownik drzwi przy otwieraniu. Czy jest to np. krótki impuls 12V dla siłownika. A może z innego miejsca można wyciągnąć ten sygnał ???

Edytowane przez picad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nad tym myślałem i pewnie, że tak by było lepiej, ale nie raz mi się zdarzyło dwa razy nacisnąć "otwórz" w pilocie, a co jak ktoś ma otwieranie dwustopniowe? W dodatku u mnie sekwencja otwórz-zamknij-otwórz-zamknij otwiera wszystkie szyby. Chyba najlepszym rozwiązaniem było by np. naciśnięcie przycisku pilota na dajmy np. 3 sekundy. Tylko w QQ jest problem, bo impuls do siłownika pojawia się na krótko.

Temat warty rozmyślenia, szczególnie właśnie przez elektronika, można też jeszcze coś innego wymyślić, co zewrze przewody dochodzące do przycisku na klapie i nam ją otworzy :D

Edytowane przez Michalmiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Tutaj: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/103281-j10-zdalne-otwieranie-klapy-baga%C5%BCnika/ dorzuciłem coś od siebie jeśli chodzi o sterowanie otwieraniem klapy.

Działa pięknie ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bhtom, rozumiem że to sterowanie masz też z dodatkowego pilota, bo alarmem sterujesz z drugiego pilota? Chyba, że masz jakąś mądrą "bezpilotówkę"? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dodatkowego pilota do alarmu, którym otwieram również bagażnik (osobny przycisk w pilocie). Fabrycznego, w kluczyku, praktycznie nie używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiego maila piszecie ???

 

Ja nie mam żadnego odzewu od nich po napisaniu na maila znalezionego na stronie penta polska. Dzwoniłem również do nich, ale mój rozmówca sprawiał wrażenie niezorientowanego w tych sprężynkach.

 

Czy zamawialiście w firmie Jartech ???

Na innych forach zamawiają w Jartech sprężynki serii V20-???. Nie jestem pewien czy są odpowiednie do naszych:

 

Średnica zewnętrzna: 20 mm

Średnica wewnętrzna: 10 mm

Drut 4,0 x 2,1 mm

Długość: 32 mm (w ścisku max 17mm)

Sztywność 45N/mm

Edytowane przez picad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja pisałem na: penta@penta-polska.pl

Moje zapytanie "obsługiwał" p. Andrzej Słota (tel. 605 888 227)

Numer telefonu podałem z korespondencji mailowej z p. Andrzejem.

Naprawdę nie miałem żadnego problemu, odpowiedź na maila dostałem w tym samym dniu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam, Czy ktoś ma wypróbowany patent ze sprężynkami na oryginalnych nissanowskich siłownikach - jeśli tak to czy działa wszystko sprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Witam, Czy ktoś ma wypróbowany patent ze sprężynkami na oryginalnych nissanowskich siłownikach - jeśli tak to czy działa wszystko sprawnie?

 

Ja mam na oryginalnych siłownikach. Latem było wszystko oki, ale teraz, gdy są chłodniejsze dni, klapa uchyla się tylko, nie otwiera całkiem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo. Jak samochód pobędzie trochę na zewnątrz, a jest chłodno to klapa tylko odskakuje. Nie jest to wina sprężynek, tylko siłowników - za małe ciśnienie zimą. Tu pewnie sprawdziłyby się te od Laguny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja zrobiłem z oryginalnym pilotem trzy razy dusimy na otwieranie i klapa się otwiera

 

Edytowane przez bigtomi
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężynki na siłownikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężynki na siłownikach?

Tak jak z pierwszego posta tylko że bez dodatkowego pilota tylko oryginalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

U mnie działa normalnie. Dodatkowe sterowanie jest podłączone równolegle z fabrycznym.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

 

U mnie działa normalnie. Dodatkowe sterowanie jest podłączone równolegle z fabrycznym.

 

Pozdrawiam.

U mnie też działa normalnie

Edytowane przez bigtomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolego Bigtomi, może podzieliłbyś się pomysłem i instrukcją jak sterować otwieraniem z oryginalnego kluczyka zamiast tego dodatkowego pilota ? :rolleyes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem z oryginalnym pilotem trzy razy dusimy na otwieranie i klapa się otwiera

 

 

Wielkie WOW, możesz opisać jak tego dokonałeś, nie każdy chce Ci zawracać głowę (pewnie wielu myśli, że to może zbyt trudne itp.)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...