Jump to content
Części Nissana - iParts.pl
Crith

Odcinek 2: Od Qashqaia do X-Traila

Recommended Posts

pawelz

"Wyglądem to dwa praktycznie takie same auta, stwierdziłbym nawet, że od przedniego zderzaka do końca przednich drzwi to dwa identyczne pojazdy, co wychodzi na plus dla X-sa, ponieważ QQ to świetnie zaprojektowany samochód.".

Nie wypowiadam sie co do prowadzenia, komfortu i wyposazenia, bo najzwyczajniej w swiecie nigdy nawet nie siedzialem ani w T32 ani w nowym QQ.

Natomiast dla wielu to zdanie powyzej do wg mnie dla wielu klucz. Osobiscie dla mnie jest dokladnie odwrotnie. Wyglad nowego X'a to jego najwieksza wada. Powstala kolejna niczym nie wyrozniajaca sie z tlumu bulwarowka. Wczesniej patrzac na X'a od razu widac bylo ze to niezly SUV. Mogl sie podobac badz nie, ale mial cos w sobie. Widac bylo od razu, ze to klasa wyzej od QQ. Teraz jego charakter zostal zabity.

Pewnie to jest niezle auto, niezle jezdzace i dajace duzo przyjemnosci z prowadzenia. Nie mi to oceniac. Ale jednak patrzac na auto z okna mieszkania czulbym jednak pewien niedosyt. Brak mu tego "dostojenstwa" jaki posiadaly wersje poprzednie.

Edited by pawelz

Strider

To akurat kwestia gustu - X-trail podoba mi się zdecydowanie bardziej niż QQ, a, że zrobili z X-trail'a tzw "bulwarówkę" mi akurat nie przeszkadza.

Poprzedni X-trail miał zupełnie inny charakter - trzeba to jakoś przeboleć. ;)

Poza tym mimo, że nazywam X-trail'a nową wersją QQ+2 i generalnie narzekam na gamę silnikową i napędową to podoba mi się ten samochód i zdecydowanie jest u mnie na liście aut, które spełniają moje wymagania i chciałbym takowego użytkować.

Pisałem to już, ale obecnie X-trail jest zdecydowanie najbardziej uniwersalnym i najpraktyczniejszym modelem w całej gamie Nissan'a. Jest oszczędny, ma dużo miejsca z tyłu, ma spory bagażnik, miewa napęd 4x4, silnik może i nie kipi mocą, ale to udana i sprawdzona konstrukcja, jest ciekawie wyposażony. Ten samochód ma bardzo dużo zalet i niewiele wad. Poza tym odnosząc się jeszcze do QQ to X-trail posiada wszystkie zalety QQ, a pozbawiony jest jego mankamentów (przestrzeń z tyłu i bagażnik).

devilde

Panowie... Mi nie chodziło o udowadnianie czegokolwiek i przekonywanie do swoich racji. Jeżeli ktoś odebrał moje wpisy jako bardzo emocjonalne, to sorry. Być może wydawały się takie z prostego powodu. Ileż można wałkować jeden lub dwa tematy do których sprowadza się niemal każdy wątek dyskusji? Co wejdę na forum, to wpadam na kolejny wpis sugerujący, że Iks, to QQ, albo że Iks stracił swój charakter, ewentualnie jeszcze czy diesel, czy benzyna. Wiem, że to też ważne spostrzeżenia i dobrze że zostały zgłębione, ale kiedy zaczynam szukać innych konkretów giną one w gąszczu wymiany poglądów estetycznych;-) A to chyba każdy widzi, co kupił lub chce kupić. I nie chodzi tutaj o obrażanie się na forum, czy o brak argumentów. Argumenty zawsze będą, jeśli ktoś ma odrębne gusta, a takowe tu występują. Tylko, czy tematy są warte żeby je dalej w nieskończoność przeciągać. Cóż... Widocznie utopijnie czekam na konkrety, które pewnie przyjdą z czasem, kiedy oba modele zestarzeją się troszeczkę i nawet serwisy będą mogły powiedzieć coś więcej na ich temat:-) Na razie zostaje bardziej wróżenie z fusów i tematy eststyki, którymi na ogół zajmują się nasze żony i dziewczyny;-) Dzięki Bogu, że o kolorach jeszcze tutaj nie prawimy;-)

O.k. zmykam i nie mówię, że na zawsze;-) Bo przecież to poważne forum i prędzej, czy później doczekamy się innych dyskusji, bo i wiedza z czasem będzie większa. A teraz wsiadam w swoją białą strzałę (to tak w kwestii kolorów hehe;-)) i jadę przed siebie zrelaksować się;-)

Pozdrawiam... WSZYSTKICH:-)

stuff1000

Ja swojego x-a kupiłem tylko ze względu na wygląd (gdy go zobaczyłem czym prędzej do salonu pognałem), poprzednie generacje były po prostu brzydkie i nie trafiły w moje gusta.... 

Kazik_R52

Nissan Rouge , występuje w 2 wersjach Select i zwykłej 

Rouge Select to europejski QQ

a Rouge to europejski XT T32

to są 2 różne auta , różnej wielkości, podobne do siebie stylistyką 

Mitsubishi Outlander występuje w 2 wersjach

Outlander Sport to ASX, a Outlander to Outlander 

jak spojrzymy np. na SUVy Mazdy to można powiedzieć, że Mazda oszukała, bo największy luksusowy CX9 2016 to nic większego jak powiększony najmniejszy CX3 

Strider

Panie Kolego - Rogue Select to QQ poprzedniej generacji, a Rogue to X-trail obecnej generacji. Te samochody faktycznie są zupełnie inne, ale nie można tego samego powiedzieć o QQII i X-trail'u T32.

Powiem szczerze, że nie za bardzo rozumiem czemu podobieństwo tych samochodów stanowi tak duży problem.

pawelz

Panie Kolego - Rogue Select to QQ poprzedniej generacji, a Rogue to X-trail obecnej generacji. Te samochody faktycznie są zupełnie inne, ale nie można tego samego powiedzieć o QQII i X-trail'u T32.

Powiem szczerze, że nie za bardzo rozumiem czemu podobieństwo tych samochodów stanowi tak duży problem.

Bo kazdy czlowiek jest egoista. I nie ma w tym nic zlego. Jedni kupuja auto tylko po to zeby przemieszczac sie z punktu A do punktu B i kompletnie im to wisi czym. Ale wiekszosc jednak kupuje auto miedzy innymi oczami. Kupujac np X'traila chez zeby to by X i zeby inni tez widzieli czym jezdze. A nie jednak cos o klase nizej. Chcemy sie pochwalic nowym autem. I kupujac powiedzmy SUV'a chcielibysmy zeby inni widzieli ze jade SUV'em a nie crossoverem. Ot taka natura ludzka.

Edited by pawelz

Strider

Bo kazdy czlowiek jest egoista. I nie ma w tym nic zlego. Jedni kupuja auto tylko po to zeby przemieszczac sie z punktu A do punktu B i kompletnie im to wisi czym. Ale wiekszosc jednak kupuje auto miedzy innymi oczami. Kupujac np X'traila chez zeby to by X i zeby inni tez widzieli czym jezdze. A nie jednak cos o klase nizej. Chcemy sie pochwalic nowym autem. I kupujac powiedzmy SUV'a chcielibysmy zeby inni widzieli ze jade SUV'em a nie crossoverem. Ot taka natura ludzka.

No zgoda, ale z mojej perspektywy jest to jakaś małostkowość. Ja nigdy na zakup samochodu nie patrzyłem przez pryzmat klasy do jakiej nominalnie należy dany samochód. Natomiast jeśli ktoś chciał się wyróżniać na drodze to czemu kupił X-trail'a? Przecież są testy w internecie, które pokazują, że chociażby wnętrze z perspektywy kierowcy nie różni się niczym od QQ?

karibox1

Strider się zgadza ze swoim interlokutorem, świat się kończy... :wave:

pawelz

Tu moze nie tyle chodzi o klase a o jakies wewnetrzne przekonanie o wartosci auta. Ja np dawno temu kupilem Rovera 114. I zawsze z jakas tam duma mowilem co to za wynalazek, bo nikt praktycznie nie byl w stanie odgadnac co to za model. A mi sie wydawalo ze Rover to jest cos :). I faktycznie byl bardzo fajnym autkiem. A co do ludzi kupujacych obecnie X'a. A jaki maja obecnie wybor ?. Wszystkie te SUV'y i crossovery sa do siebie bardzo podobne. Kupujac nowe auto i wyjezdzajac z salonu mamy male szanse ze ktos nas od razu rozpozna :). Taki rynek. Ale zauwaz, ze jest tak jak napisales wczesniej. Wlasciele X'ow jednak nie bardzo lubia porownanie do QQ, bo to jednak takie zejscie po drabince o jeden szczebelek w dol :)

Erdol

Ale QQ i X to ta sama drabinka i ten sam szczebel (crossovery), na którym X zajmuje odrobinę więcej miejsca.:)

Europejskie rozumienie segmentu SUV jest zupełnie zwichrowane - tutaj nawet Fiata Pandę nazywa się SUV-em, a tymczasem 99% tzw. SUV-ów to zazwyczaj klasa compact, hatchback, a pojedyńczym można dołożyć "crossover". Według takiego podejścia marketingowców dawna Warszawa też byłaby SUV-em: duży prześwit, wysoka pozycja za kierownicą, agresywna i dynamiczna sylwetka.;)

I tak ludzie nabierają się na to, co słyszą w salonach - a potem płacz.:)

Strider

Tu moze nie tyle chodzi o klase a o jakies wewnetrzne przekonanie o wartosci auta. Ja np dawno temu kupilem Rovera 114. I zawsze z jakas tam duma mowilem co to za wynalazek, bo nikt praktycznie nie byl w stanie odgadnac co to za model. A mi sie wydawalo ze Rover to jest cos :). I faktycznie byl bardzo fajnym autkiem. A co do ludzi kupujacych obecnie X'a. A jaki maja obecnie wybor ?. Wszystkie te SUV'y i crossovery sa do siebie bardzo podobne. Kupujac nowe auto i wyjezdzajac z salonu mamy male szanse ze ktos nas od razu rozpozna :). Taki rynek. Ale zauwaz, ze jest tak jak napisales wczesniej. Wlasciele X'ow jednak nie bardzo lubia porownanie do QQ, bo to jednak takie zejscie po drabince o jeden szczebelek w dol :)

Ja myślałem, że my tu na forum jednak jesteśmy troszkę bardziej świadomym gremium, które nie daje się aż tak łatwo manipulować sprzedawcom w salonach. Ja wiele razy to pisałem, ale jakoś nikt nigdy tego nie skomentował - moje nastawienie względem X-traila T32 jest bardzo pozytywne i uważam, że to bardzo sensowny samochód, co nie przeszkadza mi również spoglądać na ten model uczciwie i stwierdzić, że to samochód bardzo pokrewny Qashqai'owi - jest mu jak widać bliżej do QQ niż właściciele X-traila by sobie tego życzyli.

Podkreślę natomiast jeszcze raz - gdybym był właścicielem X-trail'a to snu z powiek by mi nie spędzało podobieństwo do mniejszego braciszka.

Strider się zgadza ze swoim interlokutorem, świat się kończy... :wave:

Ja zawsze zgadzam się z interlokutorem pod warunkiem, że interlokutor ma słuszność. ;)

Skyller

A ja wciąż czekam na autorskie zapiski z pokładu X-Trail'a.... :(

Gdzie ten dziennik (?) chciałoby się rzec.....

Crith

Dziennik, jak się zarzekłem tworzyć będę... sukcesywnie średnio 2 wpisy na m-c, także @Sky nie marudź ;) Admin-Majster wszystko wie... do pisania podchodzę poważnie, ale jeśli założę temat na kolejny odcinek to chcę go mieć dobrze wykończony, żeby czegoś mi nie zabrakło... obecnie jestem na etapie skrobania 2 odcinków naraz: poszukiwania wad i błędów oraz objaśnienia pojęcia TEKNA w QQ oraz X (czyli kto ma lepiej)... poza tym jest pogoda to i w pasiece dużo się dzieje... tam mam czas jedynie na przemyślenia... wieczorem, jak zdążę, muszę to na klawiaturze jakoś dobrze jeszcze ubrać starać się nie przysnąć ;) na szczęście lubię jak tyle tego wszystkiego jest ;)

Skyller

Nie marudzę... tylko troszkę mi się "rozlazł" temat  :P  i zapomniałam jakie jest meritum tego subforum...

Admin może wie...ale reszta oczekuje szczerych wyznań w "dzienniku pokładowym"... 

Wiem - upierdliwa jestem ;)

Strider

Nie marudzę... tylko troszkę mi się "rozlazł" temat  :P  i zapomniałam jakie jest meritum tego subforum...

Admin może wie...ale reszta oczekuje szczerych wyznań w "dzienniku pokładowym"... 

Wiem - upierdliwa jestem ;)

Mi to się wydaje, że X-trail to nie jest temat o którym można dziennik napisać... Jeszcze żeby się psuł co 5 minut... a tak? Jeździ i jeździ fajnie... Rzecz użytkowa.

Skyller

Zapewne masz rację.

Jednak fajnie poczytać o pierwszych wrażeniach z wypraw nowym X-Trailem... jakieś plusy i minusy...

Autor obiecał nowe odcinki - więc czekamy ;)

Strider

Zapewne masz rację.

Jednak fajnie poczytać o pierwszych wrażeniach z wypraw nowym X-Trailem... jakieś plusy i minusy...

Autor obiecał nowe odcinki - więc czekamy ;)

Mówisz i masz:

plusy:

- podobny do QQ :D

- bardzo niskie spalanie

- udany i sprawdzony silnik

- pojemny bagażnik

- dużo miejsca z tyłu

- wysoki prześwit

- safety shield (o ile ktoś ma na wyposażeniu)

- światła ledowe (o ile ktoś ma na wyposażeniu)

- niezłe wyciszenie

- wygodne zawieszenie

minusy:

- podobny do QQ :D

- 130KM niby OK, ale o 215KM bym się nie obraził

- brak możliwości zestawienia automatycznej skrzyni biegów z napędem 4x4

- przeciętne audio

Skyller

"zabiłeś" temat... :D

Strider

Pseplasam. :(

Crith

Nie da się zabić czegoś co dopiero zaistnieje ;)

Skyller

Oby.... ;)

Jak pisałam wcześniej - czekam na nowe odcinki... a chyba nie masz nic przeciwko luźnej konwersacji w temacie? :D

Strider

Oby.... ;)

Jak pisałam wcześniej - czekam na nowe odcinki... a chyba nie masz nic przeciwko luźnej konwersacji w temacie? :D

Jestem pewien, że forum by padło w 3 dni gdyby nie luźne konwersacje - jesteśmy tu jednak dla rozrywki.

Crith

Oczywiście, że luzik powinien być ;)

Strider

Uważam, że to sama prawda o X-trailu.