Jump to content
Części Nissana - iParts.pl
Crith

Odcinek 2: Od Qashqaia do X-Traila

Recommended Posts

Tomm

Cześć

Podstawowa różnica

X-Trail :      Made in Japan

Qashqai:    Made in United Kingdom

Pozdrawiam

gkowal

Cześć

Podstawowa różnica

X-Trail :      Made in Japan

Qashqai:    Made in United Kingdom

Pozdrawiam

I tu się mylisz kolego.

Tylko T30 był robiony w jednej fabryce w Japonii.

T31 złamał ten monopol i oprócz Japonii był montowany w Rosji w Sank Petersburgu

https://newsroom.nissan-europe.com/eu/en-gb/media/pressreleases/2475/nissan-x-trail-to-be-built-at-saint-petersburg

T32 (Roque) jest już chyba montowany po całym świecie (Japonia, Rosja, Malezja, Chiny i parę innych krajów)

juras2017

To można chyba sprawdzić po numerze VIN, ja mam z Japonii (takie informacje pokazuje internet) ale może inne kraje ściągają z innych fabryk

gkowal

To można chyba sprawdzić po numerze VIN, ja mam z Japonii (takie informacje pokazuje internet) ale może inne kraje ściągają z innych fabryk

To nie takie oczywiste i w dużej mierze zależy od polityki producenta. Akurat w przypadku Nissana pierwsze trzy znaki mogą pokazywać kod montowni lub kod producenta (Nissan Japonia).

A kod producenta ma się nijak do kodu montowni. Pytanie z jakim kodem wychodzą przykładowe samochody montowane w Saint Petersburgu. Śmiem przypuszczać, że na początku mają JN1.

Dopiero 11 znak podaje montownie, ale to dotyczy amerykańskiego kodu VIN (przykład poniżej)

VIN Position 11 = Assembly Plant
C Smyrna, Tennessee – USA 
H-M Tochigi, Japan
K Mexico 
T Oppama, Japan 
U Zama, Japan 
W Kyushyu, Japan 
X Hiratsuka, Japan 
Z Kyoto, Japan 
4 Nagoya, Japan 
5 Murayama, Japan 
9 Gunha, Japan 
9 Fujijyu, Japan

Móje dwa T30 na 11 polu mają znak 0 (zero) którego brak jest na w/w liście ale z innych źródeł wiem że były montowane tylko w Japonii

Inni tez tak robią:

Przykładowo Opel pierwsze trzy znaki ma jako WOL (West Germany) co oznacza, że producentem jest Adam Opel AG z Niemiec, a dopiero na 11 znaku podaje kod montowni (G-Gliwice, P - Warszawa Żerań).

juras2017

Z mojego numeru VIN wynika, ze produkcja (montaz) odbyl sie w Japonii - sprawdzalem na roznych "dekoderach" VIN i wychodzi tak samo.

Jest duze prawdopodobienstwo, ze wszystkie X-Trail z tego samego okresu (2016-2017) zostaly "poskladane" w Japonii.

Plyna z Japonii do GB a pozniej sa "rozdzielane" na Europe

Tomm

I tu się mylisz kolego.

Tylko T30 był robiony w jednej fabryce w Japonii.

T31 złamał ten monopol i oprócz Japonii był montowany w Rosji w Sank Petersburgu

https://newsroom.nissan-europe.com/eu/en-gb/media/pressreleases/2475/nissan-x-trail-to-be-built-at-saint-petersburg

T32 (Roque) jest już chyba montowany po całym świecie (Japonia, Rosja, Malezja, Chiny i parę innych krajów)

Cześć

Nie mylę się

można to sprawdzić po Vin-ie

Wszystkie na EU są produkowane w Japonii

Zobacz ile wynosi czas oczekiwania na zamówienie.

Pozdrawiam

To nie takie oczywiste i w dużej mierze zależy od polityki producenta. Akurat w przypadku Nissana pierwsze trzy znaki mogą pokazywać kod montowni lub kod producenta (Nissan Japonia).

A kod producenta ma się nijak do kodu montowni. Pytanie z jakim kodem wychodzą przykładowe samochody montowane w Saint Petersburgu. Śmiem przypuszczać, że na początku mają JN1.

Dopiero 11 znak podaje montownie, ale to dotyczy amerykańskiego kodu VIN (przykład poniżej)

VIN Position 11 = Assembly Plant
C Smyrna, Tennessee – USA 
H-M Tochigi, Japan
K Mexico 
T Oppama, Japan 
U Zama, Japan 
W Kyushyu, Japan 
X Hiratsuka, Japan 
Z Kyoto, Japan 
4 Nagoya, Japan 
5 Murayama, Japan 
9 Gunha, Japan 
9 Fujijyu, Japan

Móje dwa T30 na 11 polu mają znak 0 (zero) którego brak jest na w/w liście ale z innych źródeł wiem że były montowane tylko w Japonii

Inni tez tak robią:

Przykładowo Opel pierwsze trzy znaki ma jako WOL (West Germany) co oznacza, że producentem jest Adam Opel AG z Niemiec, a dopiero na 11 znaku podaje kod montowni (G-Gliwice, P - Warszawa Żerań).

Cześć

11 znak 0

produkcja

Japan Tokyo 6-17-1 Ginza Chuo-KU

Masz to napisane na świadectwie homologacji.

Pozdrawiam

Tomm

kabelli

Osobiście irytuje mnie fakt, że przednie kierunki w qq są wspólne z dziennymi i podczas zmiany pasa na ten manewr właśnie je zastępują co wygląda subiektywnie w mojej ocenie premium... Iks tego zabiegu nie posiada, szkoda...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk