Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ładowanie akumulatora


robi173
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, slaweksy napisał:

Pasjonat montuje sobie relingi dachowe?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

A dla czego nie??? Masz mnie na przykład.Uwielbiam dłubać przy samochodach.I dlaczego mam nie zrobić czegoś czego nie dała fabryka,a jest dostępne????

Sam się teraz wychyliłem ,...zbaczamy z tematu panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, manix napisał:

...pasjonaci? emoji854.png

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
 

Pasjonaci montują zarobkowo instalacje gazowe? Pasjonaci w garażu lub pod chmurką wymieniają tarcze hamulcowe itd? Ale mechanik mający warsztat jest druciarzem a tutaj proszę pasjonaci :laie_67: Faktycznie nigdy bym nie przypuszczał że jeśli "JA" coś robię zarobkowo to jestem pasjonatem ale jak ktoś inny to robi to jest "druciarz" :punk:

Jacko faktycznie zeszliśmy z tematu więc ja już milknę :D

Edytowane przez rafsty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

zapytam Cię jak nazwiesz kolegów z forum którzy sami sobie montują np. relingi dachowe, wymieniają radia, klocki hamulcowe, tarcze czy chociażby np. montują siłowniki pod maskę (Jacku bez obrazy ) nie wspominając jak nazwiesz osoby które u siebie montują instalacje gazowe?

 

 

Gdzie w Twoim tekście była mowa o "zarobkowym" działaniu kolegów z forum?

 Pasjonaci robią przy swoich "zabawkach" co się da samemu, bo to normalnie sprawia im frajdę i tyle w temacie. A że nie dają się przy okazji skubać?

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla czego nie??? Masz mnie na przykład.Uwielbiam dłubać przy samochodach.I dlaczego mam nie zrobić czegoś czego nie dała fabryka,a jest dostępne????
Sam się teraz wychyliłem ,...zbaczamy z tematu panowie.
Źle zadałem pytanie. Zabrzmiało przewrotnie. Chodziło mi o to, że przecież nie muszę być pasjonatem żeby założyć sobie sam relingi dachowe.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja też użyłem przewrotnie nieco słowa "pasjonaci" z odpowiednim emotikonem

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, manix napisał:

Gdzie w Twoim tekście była mowa o "zarobkowym" działaniu kolegów z forum?

 Pasjonaci robią przy swoich "zabawkach" co się da samemu, bo to normalnie sprawia im frajdę i tyle w temacie. A że nie dają się przy okazji skubać?

Kolego ładnie to uciąłeś zdanie z instalacjami gazowymi zupełnie jak TVN :D  Wiesz doskonale że Dino montuje zarobkowo instalacje gazowe dlatego to dodałem. Więc doskonale wiesz że pisałem o zarobkowym zakładaniu instalacji gazowych. I w przyszłości jak już cytujesz czyjeś zdanie to nie wycinaj z niego poszczególnych wyrazów.

Więc zgodnie z Twoją wypowiedzią jak Cie rodzice nauczyli powiedziałbyś że w samochodzie wymieniał części "pasjonat" a nie druciarz :P A taki pasjonat to nawet lepszy niż ASO jest :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś "montują u siebie" czytając że zrozumieniem "w swoich samochodach" można? Co do tego na działalność Dino?

Ty "kluczysz" jak TVP

Poza tym uważasz, że pasjonat nie może żyć ze swojej pasji???

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdanie pełne jasno sugerowało że Dino wykonuje instalacje gazowe i o tym doskonale wiesz. Zmieniając treść zdania poprzez wycięcie części wypowiedzi pokazuej tylko że manipulujesz swoimi wypowiedziami i innych osób jak Ci wygodnie. Widziałeś osoby bez uprawnień które same zakładają instalacje gazowe w swoich samochodach? Skoro nie masz pojęcia o przeisach to Ci odpowiem na pytanie czy można... Niestety nie można samemu sobie założyć instalacji gazowej w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się, wiem że wykonuje, ale inaczej to wszystko brzmi

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Chodzi o całość, relingi, tarcze, radia itp.

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Mówiąc potocznie, że założyłem sobie instalacje, nie oznacza to, że fizycznie ją założyłem.

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Koniec.

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poddaję się bo już poziom  niżej nie potrafię zejść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.03.2019 o 13:43, JACKO29 napisał:

 

Nie odłączajcie żadnej wtyczki!!! Uszkodzicie alternator i Bóg wie co jeszcze.Jakby to było takie proste to Duncho bawiłby się w układ oszukujący???Jak odłączycie wtyczkę od aku to drastycznie wzrasta prąd ładowania i to wyłapią Wam w serwisie w razie awarii aku!

Podejrzewam, że nie wyłapią.
Sprawdzałem na OBD II i błędu nie było po ponownym podłączeniu (a "mój" program wykrył kiedyś błąd, który serwisowi "umknął" po naprawie).

Ja odłączyłem na 10 dni, bo wyliczyłem, że będzie to razem ok. 10 godzin ładowania (jazdy) przy 14.4V i rzeczywiście po tym lepiej odpalał i nawet lampki wewnętrzne lepiej świeciły.
Ale po kolejnych 2 tygodniach (po ponownym podłączeniu), znowu zaczął słabiej palić i teraz pomimo ponownego odłączenia, już nie ma efektu "naprawy" akumulatora.
Rano zawsze jest napięcie akumulatora wg wskazań radia 12.0V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, siebyl napisał:

Wskazań radia ?

Gdzie, jak?

Radia w radiu.
Setup + prawą gałą w lewo 1/4 obrotu + prawo 1/2 obrotu + lewo 1/4 obrotu.
Poza tym napięcie na ECU, które podaje radio jest zazwyczaj o ok. 0.3V niższe niż na ELM327, więc bez miernika (tylko gdzie) nie wiadomo jakie jest napięcie akumulatora.
Także po odpięciu akumulatora od samochodu napięcie wzrasta także o ok. 0.3V.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aqarius,wykryją.Błędu nie wykazuje.U mnie elektryk w serwisie wykrył gwałtowny wzrost prądu ładowania,z tym że nie znalazł przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, JACKO29 napisał:

Aqarius,wykryją.Błędu nie wykazuje.U mnie elektryk w serwisie wykrył gwałtowny wzrost prądu ładowania,z tym że nie znalazł przyczyny.

A co w związku z tym zrobił? Uznał winę użytkownika, czy wadę samochody? Bo jak to drugie, to można traktować, jakby nie wykrył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic,może dla tego że nie znalazł przyczyny,może dlatego,że akumulator miałem do wymiany.Ale fakt,faktem było zanotowane w systemie,nagły wzrost amperażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ASO nie jest w stanie udowodnić użytkownikowi jego winy w przypadku potencjalnego wzrostu prądu ładowania. No chyba, że się im powie o samodzielnej ingerencji. Tyle że, niektóre ASO mogą w takim przypadku wziąć na siebie problem, a niektóre odrzucą. 

Trochę nie rozumiem z kolei, dlaczego alternator może się zepsuć od ładowania akumulatora większym prądem?

Poza tym, jakie to są prądy i jak się mają do typowego ładowania? Przecież impulsowe ładowanie tylko podczas hamowania silnikiem przez 2-3 sekundy musi iść bardzo wysokim prądem. Z kolei system alternatora oddzielnie dba o niedopuszczenie do przeładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,być może system alternatora dba o prawidłowe ładowanie,ale weź pod uwagę,że w kostce którą odpinasz jest czujnik temperatury akumulatora(albo jego otoczenia) i czujnik Halla który informuje o stanie poboru energii i stanie naładowania.Być może takie beztroskie odpięcie powoduje ten"szok".Natomiast przeróbka Duncho cały czas przekazuje informacje do komputera.

Wracając jeszcze do kwestii odpięcia jak napisałeś,może u Ciebie zastosowano już jakieś zabezpieczenie przed nagłym wzrostem ładowania spowodowanym usterką czujników(odpięciem) Moja pierwsza Kaśka była jedną z pierwszych z początku produkcji i jak wiemy duuużo poprawek później wprowadzano.Przypominam sobie również,że elektryk wskazał,że chwilowe,kilka sekund!( nawet to wiedział) ładowanie wyniosło ponad 17A! Ja też zauważyłem wtedy duże obciążenie silnika i szybko wpiąłem kostkę w gniazdo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam odmienne spostrzeżenia po odpięciu kabelka.
Mianowicie wydaje mi się, że ładowanie jest wtedy bardzo małym prądem, bo po np. godzinnej jeździe (z odłączonym kabelkiem) i postoju przez noc, napięcie rano jest ok.12.0V (po jeździe jest ok. 12.6-12.7V i spada).
Tak jest dzień w dzień. Samochód i akumulator mam z czerwca 2018 (VARTA).

To by się zgadzało, że jak ładowanie jest "impulsowe" przy hamowaniu silnikiem, to jest duży prąd, a jak nie można stwierdzić jaki jest stan naładowania i obciążenia (odpięty kabelek), to ładowanie jest tzw. podtrzymujące.
To drugie w zupełności wystarcza, aby nie musieć myśleć, czy rano odpali, a także problem start-stop jest rozwiązany, bo jest automatycznie wyłączony (błąd systemu na wyświetlaczu).
Może to faktycznie kwestia poprawek systemu ładowania.
Najlepiej byłoby zmierzyć prąd, ale jak jest tam np. 17A, to aż strach coś tam "domowego" podłączać.

Swoją drogą, czy moglibyście podać jaki jest u Was odczyt napięcia z radia przed włączeniem silnika z rana (lub po postoju 8-12h)?

 

 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

1. Auto wyłączone, czy kamera podłączona do zapalniczki pobiera prąd?
2. Jak odłączać akumulator aby go wyjąć i ładować w domu? Czy powoduje to resetowanie ustawień auta (radia itp)?
3. Co robić aby nie rozładować akumulatora na postoju przy otwartych drzwiach, włączonym radiu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Zależy jaką masz kamerkę i jak jest ustawiona.Poza tym,nie wszystkie gniazda podają prąd non stop.

2.po prostu odłącz minus a później plus.Przy zakładaniu odwrotnie.

3.Ile masz zamiar trzymać otwarte drzwi? Fabryczne radio i tak wyłączy się samo,a światła też gasną mimo otwartych drzwi.

Środowy edit.

Po wizycie w serwisie(odnośnie strzelającego fotela) poleciłem rownież sprawdzić prawidłowość ładowania (stale 14.8-15.8) Stwierdzono jako prawidłowe,akumulator w pełni sprawny (FIAAM),ale po wyjeździe z serwisu zaskoczyły mnie obroty na jałowym....zawsze miałem 750,a teraz mimo załączonej klimy 600-650  I równiutka praca silnika.Widocznie coś elektryk poustawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj EUREKA z ładowaniem!

Cały czas ,od kupna miałem obrócony czujnik pokrywy silnika,po to jak wiadomo by nie działał SS....i dzisiaj jako że cały czas mnie nurtuje to wysokie ładowanie,wpadła mi do głowy myśl....A MOŻE CZUJNIK MASKI MA POWIĄZANIE Z SYSTEMEM ŁADOWANIA!?

BINGO!!!

Założyłem czujnik  maski tak jak dała fabryka i stał się cud! ładowanie zaczęło po chwili spadać! z 15V na 13,2V

Jutro w czasie jazdy będę testował,czy również na ręcznym wyłączeniu SS ładowanie jest wyższe.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę.

Daj znać Jacko jak to wyjdzie, sam jeżdżę z dyngsem mierzącym napięcie w aucie od czasu jak zaczęły mi światła pulsować :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To krucze ten dzyndzel to piorunochron?
Hehe.
Obrócony na północ chroni od przepięcia, na wschód....... Tam musi być jakaś cywilizacja:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest Brzyku! Cwana instalacja.....cywilizacja :D

20km zrobione i są pewne spostrzeżenia.ładowanie spadło do 14V czasami wskoczy na 14.3 ,ale to już nie jest 14.8-15 ponad.Przedtem wskaźnik woltomierza był martwy,teraz po odjęciu nogi z gazu(hamowanie silnikiem) rusza do 14.8 ,by spaść po dotknięciu pedału.Myślę że jeszcze system jest w szoku,bo czasami potrafi po ruszeniu wskazać 12.8-13.3 V i tak chwilkę utrzymać ,by podnieść do 14.0

Nieprawdą jest jakoby SS nie włączał się gdy jest dużo odbiorników włączonych.Była załączona szyba,były załączone dwa fotele i dmuchawa,SS wyłączył silnik na skrzyżowaniu.. Ręczne wyłączenie SS nie powoduje zmiany w ładowaniu akumulatora.

Reasumując,ten ciulik pod maską ma duże znaczenie jeśli chodzi o ładowanie akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...