Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Potwór na Nurba by GodISmE (350z HR)


GodISmE
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym jeszcze gdzies wyskoczyc przed Nurbem we wrzesniu. Kielce, Jastrzab, Poznan, Ulez, Na Brno mam tez duza ochote... Musze cos poszukac i zaplanowac. Na razie jeszcze z tydzien bede przygotowywal auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Super, będzie więcej pewnie wkrótce. No i filmiki jakieś wypłyną może ? ;) Graty za dwa pucharki stary!

... masakra z tym negatywem z tylu u mnie. Musze coś z tym zrobić i to szybko.


Relacja z Łodzi. W drodze powrotnej zmierzyliśmy się z Przemkiem i Michałem na autostradzie - na trójce od 100 km/h. O dziwo to Evo X łyknąłem ale M3 poszeeeeedł (jest na filmiku na końcu). Muszę zapodać te OBX-y i odchudzić ze 100 kilo to będę łykał to M3! ;) No i kubełki zapodać coby mi pasażerki tak nie bujało ... aczkolwiek, hmm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w swoim czasie i po kolei, na razie mi to wystarcza do nauki :)

 

Powiedz mi czy jest jakiś patent żeby ten negatyw z tyłu zniwelować - można jakoś to ustawić lub zmodyfikować te drążki albo co?

Kurde, nie uśmiecha mi się w Stanach znowu kupować teraz, czekać wieki, płacić cło, akcyze, bo kumpel znowu tam będzie w grudniu to mi kupi kilka gratów. W Polsce to widzę że nie ma szans na regulowane tylne drążki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile masz tego negatywu ??

Jak masz mocno zglebiony wóz to i tak bez trudu -1,5 sobie możesz ustawić chyba że jeszcze mniej chcesz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, bo mi nic nie ustawili, nawet nie zmierzyli I dowiedzialem sie o tym dopiero w sobote - nie zdazylem juz z tym nic zrobic przed Lodzia. Ewidentnie mega negatyw wyszedl z tylu a z przodu duzo mniejszy, golym okiem to widac. Temperatura opon w Lodzi z przodu byla rowniutka a z tylu wewnetrzne strony nawet o 10 stopni cieplejsze! Ten halas z tylu to pewnie tez przez to.

 

Dobra, podjade gdzies zaraz zeby mi to przynajmniej zmierzyli I jak mowisz ze sie seryjnie da wrocic z tylu do -1.5 to git, ustawilbym przod -2.7 I tyl - 2 cos.

 

...........

No i sie okazalo ze mialem -1 z przodu i -3 z tylu, masakra. Tyl ustawili na -2.4 bo nizej nie puszcza ale tyle moze byc. Ale z przodu mimo ze mam regulowane wahacze gorne SPC (link ponizej) to nie da sie ustawic wiecej negatywu mi mowia! Potrzebuje podobno kambery (plytki na kielich) lub dolne wahacze zeby bardziej odepchnac kola z dolu. To czemu do ch.ja pisza na stronie ze zwykla wymiana OEM na te SPC daje od +2.5 do -2.5!?!

http://www.spcalignment.com/index.php?option=com_spc&task=part_description&pid=72123

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wystarcza same gorne te od Coobcia? Coobcio, masz na stanie? PW pls.
A ile macie z tylu negatyw?

Ps. Ja jeszcze musze to sprawdzic sam jakos bo podjechalem do Aso Nissana, bo mialem blisko i potrzebowalem zastepcze auto. Moze patałachy nie wiedzieli jak to zrobic po prostu, choc twierdzili ze sa juz wciagniete na maksa u gory te wahacze
https://www.z1motorsports.com/suspension/spc/spc-front-camber-arms-350z-g35-p-4635.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra już wiem co się stało, założyli mi "spacers" które się zakłada kiedy jest totalna gleba! Przemek im zawoził auto, więc tak to jest jak się samemu nie przypilnuje kurna a przez pośredników robi.

 

Ale dla potwierdzenia - jakie macie z tyłu kąty jeśli z przodu macie tak duże około 3 stopni?

 

Powiem wam że w Lodzi mierzyłem temperature cały czas i z przodu przy tym -1 wychodziła mi równiutko taka sama na całej oponie. To po co w sumie tak duży kąt, może bardziej na szybsze tory raczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z tylu prawie -3 + wymuszona rozbieżność 0.5s + szpera i to daje mi efekt mega podsterowności nie idzie w zaden sposób driftowac z samego gazu jesli nic nie wykombinuje z przodem by bardziej trzymal to bede zmuszony pogorszyc tył dla lepszego zbalansowania zastanawiam sie ile mozna maxymalnie zwiekszyc negatywy z przodu by to jeszcze mialo sens bo przecież trzeba ta cala masę wyhamowac.

Dodam ze na samochodzie mam 4 identyczne opony a na przod specjalnie zalozylem te ktore maja wiecej gumy...

Edytowane przez 35zdawid1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie caly czas zastanawia czy sa potrzebne az takie katy. General ie wszystko powinna mowic temperatura opon. Katy ustawia sie po to aby cala szerokosc opony miala stycznosc z asfaltem przez wiekszosc czasu na torze a mierzy sie to temperatura. Jesli temperatura pokazuje ci rowna wartosc na brzegach i srodku juz przy -1, to znaczy ze cala opona pracuje jak nalezy. Po co wiec wiecej ustawiac? Ja nie wiem, autentycznie aie pytam bo sie ucze dopiero tego wszystkiego. Troche w simracing pojezdzilem ale Zetka to moje pierwsze auto w realu ktorym jezdze po torze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samochodach na ulicę ustawia się kąty pomiędzy 0 a -2, ja raczej nie przekraczałbym tych wartości na drogowych oponach, w samochodach na tor ustawia się do maks -4, bo na przyczepnych oponach mocniej pracuje zawiesznie. Wszystko robi się po to, żeby samochód prowadził się tak jak Ty chcesz dlatego nikt Ci nie powie jak masz sobie ustawić, eksperymentuj i znajdziesz właściwe ustawienie, które w dużej mierze zależy od Twojego stylu jazdy. Ja nie lubię podsterowności, z przodu mam -3, z tyłu -2 i dalej auto płuży przodem, ale mam zwykłe drogowe opony i raczej niewiele zdziałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta temp nie do końca moge sie zgodzic zobacz na zdjęcie u tego goscia kat w lewej tylniej oponie jest nieco za mały aby opona byla idealnie prostopadla do podłoża ale wyobraźmy sobie ze jest dokladnie tak jak trzeba, na niej temp bedzie wtedy prawdopodobnie taka sama na calej szerokosci jesliby bral caly czas prawe zakrety byloby ok ale dodatkowo na zdjeciu widac ze prawa opona styka wew czescia do asfaltu i tez bedzie nabierala temp czyli jesli bedzie 5 prawych 5 lewych zakretow to teoretycznie wew czesc opony przy idealnie ustawionym kacie powinna byc cieplejsza

post-83590-0-62877400-1473536284_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musi kurde zalezec od predkosci i przez to sily ktora oddzialywuje na te zewnetrzne kola. Te wewnetrzne w zakrecie pewnie nie maja za bardzo znaczenia. Dlatego na razie uwazam ze na tor jak Lodz wystarcza male katy -1 do -2 a na Poznan i Hungaro -2 do -3. Ale fakt, musze to zweryfikowac przez praktyke, kurde szkoda ze to wszystko zaczalem tak pozno, tyle do nauki! Ale spoko, predzej czy pozniej ogarne.

 

Dzis sie przymierzalem do kubelkow Mirco ST i duzo mi sie lepiej w nich siedzi niz w Bimarco Futura. Kupie wiec pare chyba w przyszlym tygodniu, do tego harness bar od Staffy i jakies pasy 5-cio punktowe. Polecacie jakies konkretne? Widzialem ze Coocbcio i jakub350 maja OMP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-1 to zaden kat wyscigowy tylko uliczny ja gdy na przodzie mialem ok -2 a pozniej zmienilem na -3*40" to byla mega roznica ale tak jak napisal h8r sam musisz dojsc do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu jak masz -1 stopien negatywu to się tragicznie jeździ auto mega płuży przodek i aż podskakuje, nie ma płynnego wytracajnia trakcji tylko takie ząbkowane jakby...

Na ulicę na  na trackdaye moim zdaniem optimum to -2,2 do - 2,3

W Polsce wolne tory trochę mamy by latać na większych negatywach no chyba że się śmiga na slikach które mają sciankę bocznę miekką jak dętka i się dopasowują wtedy pokusił bym się nawet na tych wolnych pojeżdżawkach na kąty pochylenia koła powyżej -3...

 

Pasy OMP fajne i lekkie są no i przede wszystkim wygodnie sieje reguluje i zaciasnia po tym jak się zasiądzie wygodnie na foteliku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy te fotele wejdą do Zetki?

http://fotele-speed.pl/index.php?strona=katalog&id=135

 

Jakie wymiary mają Twoje Coobcio?

 

Mirco ST maja wysokość 960 mm, długość 610, szerokość 520 (baza 415), czyli trochę duże.

Futura dużo mniejsza (930 mm, długość 570, szerokość 510) a te jakubowe to jeszcze mniejsze http://rallyplanet.pl/fotele/kubelkowe/fotel-sparco-pro-2000-lf-czarny.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to super bo juz mialem tam znowu jechac i przymierzac tym razem do auta z wymontowanym fotelem pasazera. No to spoko, zamawiam! :)

 

PS. Zagadka z za malym negatywem z przodu rozwiazana - zalozyli mi niepotrzebnie takie dystanse ktore byly w komplecie do tych wahaczy; sa z jednej strony cienkie a z drugiej grube i zaklada jak sie mocno glebe robi. Dodaja wtedy +2, wiec jak je usune to spokojnie na tych wahaczach SPC - 3 ustawie.

PS2. Tym samym rozwiazala sie zagadka z brakiem zaslepek na pierscien magnetyczny, to wlasnie przez zamontowanie tych dystansow trzeba bylo przemiescic czujnik ABS, nawet w instrukcji tak pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...