Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Potwór na Nurba by GodISmE (350z HR)


GodISmE
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie, tu juz tez opony zaczynaja miec znaczenie kiedy walczy sie o te dziesietne sekundy. 1s to spokojnie nawet na takiej malej petli moze byc roznica miedzy dobrymi a srednimi oponami tej samej klasy czyli semislik, albo miedzy twarda a miekka mieszanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi ten przelotowy tlumik wyciszyl wydech i zero poloneza teraz! Caly wydech dalej przelot a glosnosc jak OEM! Dopiero przy WOT sie odzywa wyscigowa. Normalnie mi brauje teraz tego "zadziornego wydechu i pazura" prze miedzygazach! :(

Kurde mam nadzieje ze na Poznan bedzie teraz w sam raz!!!

 

37327660012_05d58e4b91_h.jpg

 

36687719523_7a8e84bf1c_h.jpg

Edytowane przez GodISmE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Zwracali Ci uwagę że za głośny wóz masz ??
Na Poznaniu polataj sobie pol dnia jak jest a drugie pół spróbuj z odkreconym jednym łącznikiem stabilziatora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

112db na prostej bylo! Zobacze z tym stabem, moze tak zrobie raz z ciekawosci. Juz tak jezdzilem ale wtedy mialem 9kg sprezyny z tylu i ogolnie nie bylo to optymalne. Zobaczymy :)

 

 

..........

 

1:50.08 na torze Poznan. Pol sekundy stracilem przez maly uslizg na przedostatnim zakrecie, wiec spokojnie moglo byc 1:49.xx! Co znaczy, ze seryjna Zetka (czyli seria silnik i brak wydmuszki a auto dalej do dziennej jazdy) moze zejsc ponizej 1:50 ale juz tylko na pelnych slikach, bo na takich jechalem - co prawda uzywanych. Nie wszystko mam jeszcze zrobione, np. auto dalej dosc wysoko zawieszone i z przodu zwykle gumy w wahaczach. Mozliwe ze na bardzo dobrych semi jak Direzza 03G i absolutnie wszystkim dobrze ustawionym zawieszeniowo + spore doswiadczenie i skill tez daloby sie zrobic te <1:50 ale szczerze watpie. Na Poznaniu poprawa czasu o kazda sekunde bez redukcji wagi, aero i zwiekszenia mocy jest MEGA trudne i zmudne.

 

No i przede wszystkim zarzadzanie oponami do poprawy, bo znowu sie okleily i zaczely mega bic w zakretach i i nawet na prostej... jezdze na amorach ustawionych na prawie sztywno (17/18) i wtedy kazda taka okleina na oponie to mega wibracje. A to co przyczynia sie do powstania tych oklein jeszcze nie jest do konca jasne dla mnie: temperatury, cisnienia, technika jazdy, jakosc opon ... jak znam zycie to wszystko to na raz, co sporo utrudnia zycie takim amatorom jak ja! Poznan poki co jest dla mnie trudniejszy w opanowaniu niz Nordschleife! Glownie wlasnie przez zarzadzanie oponami.

 

Wrzuce pozniej onboard.

 

Poznalem za to Gosie Rdest, ktora teraz jezdzi w Audi TT Sport Cup (w Motowizji sa relacje z tej serii) i troche rad od jej mechanikow podchwycilem :) Tym razem jezdzila Seatem wyscigowym i i tak objechala wszystkie te tluste fury!

 

37421978861_503d2c9012_b.jpg

 

37390954132_a6a6bc6049_h.jpg

 

37164776560_2271ca5964_h.jpg

Edytowane przez GodISmE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seria panie to 1,55 robi, mowa o zawieszneiu wydechu absolutnie wszsytkim, nie mniej twój wynik jest mega rewelcyjny !!

Gratuluje !! Wjeździsz się fest to spokojnie 0,3 może nawet 0,4 sekundy urwiesz !!

a przy czasach na poziomie 1:50 to już jest kawał czasu :)

Jak się maszyna prowadziła, czego na tą chwilę najbardziej ci brakowało ?

Nie wychodziłeś bokiem z zakrętów ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, wrecz przeciwnie, wyjezdzala mi przodem! To przez szersze fele z tylu. Dobrze spinajaca szpera pcha auto do przodu i je prostuje.

Wydaje mi sie ze w tych autach wystarczylyby zupelnie 255 lub 265 ale wszystkie takie same! Wtedy balans bedzie ok i predkosc na prostych lepsza a w zakretach wystarczy z dobrym negatywem.

Do tego zawieszenie za miekkie mam na pelne slicki, przynajmniej 18/8 by sie przydalo!

 

No i pluje mi olejem z miski tak jak mowilismy trzeba uszczelnic po ostatniej robocie z wymiana uszczelek magistali. Nie wiem czy to na cos wplywa aktualnie.

 

Najwiekszy problem to opony, ktore sie oklejaja kawalkami gumy i pozniej kola bija. Nie wiem co z tym zrobic jeszcze... najlatwiej bedzie chyba jezdzic spokojniej ;)

No albo zolta grupa a nie czerwona, bo w czerwonej za duzo trzeba zjezdzac i puszczac innych a wtedy zbiera sie te kawalki gumy i moze to one tak sie oklejaja.

 

Auto mi tez strasznie mieknie im dluzej jezdze w sesji. Nie wiem czy to nie te gumy seryjne, ktore dalej mam z przodu.. albo amory sie koncza? Nie wiem. Nie znam sie k... i za malo doswidczenia mam i to mnie wnerwia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzatory sie przegrzewaja i dla tego zmiękną...

Ale suma sumarum czas zrobiłeś lepszy na slikach o ponad 2 sekundy to jest niesamkwita przepasc wzgledem polslikow, na poziomie tych czasow !

Może olej cieknacy z miski jak smarowal tylne opony to zaczely lepiej kleic jak przody - slik w jakas reakcje wchodzi z olejem albo mp wd40 i lepiej klei :D

 

Ja na polslikach chce zrobic niskie 1.47 by po przejsciu na sliki zlamac magiczne 1.45...

 

Ps. Także ciekawe ile by bylo szybciej/lepiej na seryjnej zaciesnionej szperze ? Bo na niej nie ma efektu aż takiej podsterownosci, no chyba że to przez olej na tylnych oponach ale zeby sie tam dostal to na caly track day musialo by wykapac z pol litra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej plulo na nie na pewno bo mam kropki nawet na dole na nadkolach z tylu i zderzak z tylu byl tak do tablicy rejestracyjnej gdzies urabany, tak jakby zawiewalo do gory lekko spod auta te kropelki jadac 200 na godzine!

Powiem ci ze nie jest to az taka przepasc jak myslalem. Juz na dobrych semi jezdzi sie tak ze sie auto nie slizga i nie traci trakcji jak na zwyklych oponach. Wszystko zalezy od balansu, ktory mi przeszedl z niebezpiecznej nadsterowmosci kiedy mialem semi 265 opone i 9kg sprezyny w bezpieczna podsterownosc ze slikami 275 i 6 kg.
Moze jak ustawie staba z tylu o jeden poziom wyzej na sztywno to sie wyrowna. Poeksperymentuje na Sloviakia Ring i Brno za dwa tygodnie.

Opony chyba przegrzewam. Jak zjezdzam na parking to maja tylko 1,9/2 bary, wiec po drugiej sesji dobijalem po ostygnieciu przed nastepna sesja z 1,6 na 1,8/1,9 i to byl chyba blad. Musze na cieplo i zaraz po hot lapie w pitstopie kiedys zmierzyc, to bede wiedzial na 100% jaka jest temperatura na cieplo.
Zaczynaja mi tak mega bic kola w zakretach i nawet na prostych pozniej i musze odpuscic po czwartej sesji i skonczyc! Tylko na Poznaniu tak mam! Mozliwe ze zbieram tez za duzo gumy zjezdzajac z linii inpuszczajac inne fury!

23569768068_3d87a8f8b8_b.jpg

23569767758_e3939cf6d4_b.jpg


.....

 

Wideło. Druga sesja zaledwie i niestety sprzęt, ustawienia balansu i brak doświadczenia na razie nie pozwala mi sie rozjezdzic na tyle, zeby poprawaiac linie jazdy i krecic coraz lepsze czasy w ciagu dnia. Niby 1:50.08 to super czas jak na Zetke z seryjnym silnikiem i bez wydmuszki ale ja nie jestem zadowolony.  Auto mi się podsterowne zrobiło i musiałem za wcześnie wchodzić w wierzchołki żeby za szeroko przodem nie wyjeżdżać. Winowajca to za szerokie fele z tylu w porównaniu z przodem (9,5''/10,5''). Ale spoko, ogarnę to następnym razem. Plujący olej z miski na tylne koła też. Ale problem mam z oponami na tym torze! Po drugiej sesji już są nie do jazdy przez przegrzewanie się i / lub zbieranie gumy z toru... tu muszę chyba jednak zjeść swoje zęby, żeby się nauczyć! ;)

 

Edytowane przez GodISmE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zyskuje?! Nic! Nie ma nic gorszego niz podsterownosc w aucie wiscigowym, bo nadsterownosc jeszcze jestes do pewnego stopnia regulowac gazem. Chyba ze masz "snap oversteer" na wejsciu. Nawet Nicki Thim to samo ostatnio mowil, kiedy ogladalem jego sesje na zywo na YT. Ostatni Poznan mi to potwierdzil.

 

Podsterownosc przy wejsciu jeszcze da sie obejsc, bo troche wczesniej mozesz hamowac i w zakret wchodzic plytko. Ale jest duzym problemem w zakrecie i na wyjsciu. Nie mozesz z max predkoscia jechac w zakrecie o dlugim profilu ani wyjsc z zakretu z wiekszym gazem bo sie nie zmiescisz.

 

A zarzucanie tylkiem na torze w jakiejkolwiek sytuacji jest strata czasu. Tylko balans ustawiony tak zeby byl optymalny w kazdej fazie zakretu daje najlepsze czasy. Trailbraking to norma, obojetnie w ktora strone balans jest.

 

PS. Jeszcze o tym nie pisalem ale OEM Brembo zdecydowanie idzie do kosza po tym sezonie! Za dluga droga hamowania i przegrzewanie zaciskow i przez to plynu. Nie nadaja sie na mocna jazde po szybkim torze.

Edytowane przez GodISmE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik ja u siebie obniżyłem o 22mm także zmniejszylo to podsterownosc ale w planach mam jeszcze jego cofnięcie Mysle ze to dużo pomoze w tej kwesti...

Ale prawda jest taka ze duzo prosciej sie jedzie podsterownym autem niż nadsterownym, ja jestem mega heppy ze już nie tancze tak przy wchodzeniu i wychodzeniu z zakretow.

Teraz jak stabilizatora z tylu nie mam to musle ze taka zwiekszaona podsterownosci spokojnje da mi 1 sekunde poprawy czasu... 1.46 na semisliku i 1.44 na pelnym to target na obecnym moim setupie i uniejetnosciach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak miales problem wczesniej i go naprawiles to na pewno sie poprawi czas. Twoja nadsterownosc na wyjsciu teraz bez staba sie mega poprawi. Ja takiego problemu nigdy nie mialem i nie mam.

Ale juz jestem blisko zlotego srodka :) Dzis kupilem zestaw poliuteranow na przod, wiec bede zakladal w przyszlym tygodniu. Zauwaze cos w porownaniu z gumami oem?

 

W zimie musze kupic regulowane laczniki do stabow to sobie na wagach ustawie balans i wysokosc tak zeby kazdy rog auta byl rowno obciazony :)

 

No i o hamulcach musze zaczac myslec! Jakie opcje mam na swapa z innych aut? Dzis mi ktos mowil ze z touarega lub z porshe cayenne mozna pozyczyc hample. Z audi tt rs tez wiem, bo ty masz Kuba. Doradzcie plz bo nie bede wydawal kurna kilkunastu tysiecy na AP racing, Alcon lub Stoptech BBK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zyskuje?! Nic! Nie ma nic gorszego niz podsterownosc w aucie wiscigowym, bo nadsterownosc jeszcze jestes do pewnego stopnia regulowac gazem. Chyba ze masz "snap oversteer" na wejsciu. Nawet Nicki Thim to samo ostatnio mowil, kiedy ogladalem jego sesje na zywo na YT. Ostatni Poznan mi to potwierdzil.

 

Podsterownosc przy wejsciu jeszcze da sie obejsc, bo troche wczesniej mozesz hamowac i w zakret wchodzic plytko. Ale jest duzym problemem w zakrecie i na wyjsciu. Nie mozesz z max predkoscia jechac w zakrecie o dlugim profilu ani wyjsc z zakretu z wiekszym gazem bo sie nie zmiescisz.

 

A zarzucanie tylkiem na torze w jakiejkolwiek sytuacji jest strata czasu. Tylko balans ustawiony tak zeby byl optymalny w kazdej fazie zakretu daje najlepsze czasy. Trailbraking to norma, obojetnie w ktora strone balans jest.

 

PS. Jeszcze o tym nie pisalem ale OEM Brembo zdecydowanie idzie do kosza po tym sezonie! Za dluga droga hamowania i przegrzewanie zaciskow i przez to plynu. Nie nadaja sie na mocna jazde po szybkim torze.

Nie chodziło mi że auto podsterowne jest szybsze tylko o to że jeśli już jest podsterowne to można hamując w zakreceie ,,narzucić dupkę'' i tym sposobem zyskujesz. Edytowane przez 35zdawid1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Szykuję się na pierwszy wyścig w moim życiu - na Slovakia Ring w sobotę! W niedziele relaksujący Open Day na Brno Autodrom :)

Miskę plującą ogarniam i poliuterany na przód mam nadzieję zdąży Patryk z D1KRK założyć! Do tego jeden stopień wyżej tylniego staba ustawię i / lub miększe ustawienie amorów z przodu zbalansuje mi autko na tych slikach! No i nie przesadzać i nie zjeżdzać z linii coby opon znów nie załątwić! I ciśnienia nie za wyskokie - max 1.5 bar na zimno. Będzie się działo!!! :)

 


...........

Dwa wyscigi pojechalem z trzech mozliwych :) Po kwali 8-y na starcie a przede mna same mocne fury albo race cary. Opony byly juz troche oklejone, wiec sporo wibracji na zakretach .. a moze to co innego, nie wiem, nie ogarniam jeszcze tych slikow. Podsternowne jak cholera auto bylo, wiec ustawilem sztywnosc staba z tylu na srodek zamiast na najmiekszy. Pomoglo ale dalej przodem wyjezdzalo troche. Bez kwadratowego seta kół / opon na slikach tak będzie chyba. 

 

 

Niedziela bardziej relaksujaca na torze Autodromo Brno :) Tu juz po zalozeniu spowrotem r888r i balans sie nagle znow super zrobil! Wyglada na to ze tylko na tych pelnyc slikach sie tak podsterownie zrobilo. 

 

 

 

 

 

.................................................

 

2018!

 

Trzeba by trochę odświeżyć autko na sezon i kilka modzików dołożyć! Zamówienie już złożone :)

  • Z1 Motorsports VQ Performance Headers
  • Z1 Performance Light Weight flywheel
  • Whiteline Front Sway Bar Endlinks
  • Whiteline Rear Sway Bar Endlinks
  • Tomei VQ35HR PROCAMS Exhaust - Cam Profile: 272* Duration - 11.0mm Lift
  • Tomei VQ35HR PROCAMS Intake - Cam Profile: 280* Duration - 11.3mm Lift
 

Zapowiada się NIEZŁY SEZON!!!

www.facebook.com/timeattackpoland

www.timeattackpoland.pl

www.wspieram.to/TAP

25353887677_f760af80ed_c.jpg

25667579667_dc8b682963_c.jpg


...........

 

Onboard z II rundy TAP na Pixers Ring, bo na I rundzie w Łodzi nawet nie miałem czasu kamerki zamontować! lol

Do poprawy ustawienia auta, żeby tył mniej uciekał i kąty pod pełne sliki, bo miałem do tej pory na semisliki ustawione. No i zaczynam odczuwać limity auta ze względu na jego wagę! Dalej seria w środku oprócz kubełków ale chyba bez wybebeszania się nie obejdzie! ;)

Na graty z US dalej czekam, masakra z tym Z1 - kolektory i wałki opóźnione! Komunikacja z nimi to porażka. Póki co dalej seria silnik i dolot ale 8-my czas dnia się udało wykręcić i objechać auta w SPRINT! :)

 

Edytowane przez GodISmE
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ależ tu nudą wieje na tym forum!!! Myślę, że polityka modów i adminów się do tego przyczyniła! Np. pewnego babochłopa, cholera wie co to za to "piorun"... enyłej... onboardzik z III i IV rundy Time Attack Poland - ligi dla większych chłopców. Trzeba trochę wagi zrzucić i coś pomodzić w silniku!!! Lekkie koło zamacowe, doloty 3 cale, kolektory wydechowe krótkie i wałki Tomei 280/11.3 i 272/11 - kto obstawi ile dadzą?

 

 

Edytowane przez GodISmE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, GodISmE napisał:

Ależ tu nudą wieje na tym forum!!! Myślę, że polityka modów i adminów się do tego przyczyniła! Np. pewnego babochłopa, cholera wie co to za to "piorun"... enyłej... onboardzik z III i IV rundy Time Attack Poland - ligi dla większych chłopców. Trzeba trochę wagi zrzucić i coś pomodzić w silniku!!! Lekkie koło zamacowe, doloty 3 cale, kolektory wydechowe krótkie i wałki Tomei 280/11.3 i 272/11 - kto obstawi ile dadzą?

 

 

Nudą wieje bo sam sobie odpisujesz w postach. Bógjestmną czy jakoś tak, skoro jest tobą to niech coś zmieni by było inaczej. Nikt cię tu na siłę nie trzyma. Pisałem ci kiedyś na pw że to co na mnie piszesz "spływa"po mnie. Takie tekściki zostaw sobie na podwórko dla smarków. Jeśli po awatarze oceniasz człowieka, to zgadnij co mi do głowy przychodzi patrząc na twój. Kto obstawi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie Brachu znowu mnie objechałeś !!
Maszynę masz bardzo neutralna zdaje się no i kurde te sliki, przekonałeś mnie do nich :D !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sliki, nie sliki, w polowie dnia mam problem i jet d*pa. Przegrzewam je chyba i sie pozniej oklejaja tak, ze juz sie nie da jezdzic. Probuje teraz dojsc do tego dlaczego. Niby lepsza przyczepnosc na poczatku, ale wolalbym miec opony na caly dzien w optymalnym ich dzialaniu. Zetka ciezkie auto na takie imprezy, wiec trzeba czym innym nadrabiac! Madrze teraz moc i niuta robic, zeby w srodku wykresu doszlo. Cala trasa ostatnio na Jastrzebiu to dwojka u mnie i tylko w dwoch miejscach trojka :( To okrazenie z dzwonkiem bylo na 1:56.xxx ! ;) Na racechrono i filmiku widac! ;) Walka byla MEGA! 

42291217704_cebfdaf21b_b.jpg41199458700_fca5e17ed0_b.jpg

41173024540_f9d60377bc_b.jpg

41173025200_890edd87a8_b.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Nowy silniczek 382 u Kuby wypluł a jeszcze dolotów i kolektorów wydechowych nie ma!

Ostatnio trcohę lansu na Verva Street Racing i ściganko na Torze Poznań. 1:47.5. Coraz bliżej rekordu Zetką na Torze Poznań - Yogiego bodajże 1:46? Pęknie może jeszcze w tym roku!

Za tydzień finał TAP w Jastrząbiu. Będzie się działo - już 7 Zetek zapisanych! :) https://www.facebook.com/events/562600327504043/

44591445771_a20dbcb85f_c.jpg

30701372918_4595ab5fb2_c.jpg

43547871155_ec7df4257d_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...