Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

350z Blue Aluminium by owojtek


owojtek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Tego się domyślam, ale to co jest założone nie wygląda na  żaden z dostępnych na rynku zestawów.

Docelowo na pewno będę musiał kupić tuleję, OEM śrubę i będzie ok, ale teraz priorytetem jest ogarnięcie na tyle, żebym dojechał do hali garazowej i na przegląd :)


19.01.2017 ------------------------

 

Daaawno się tu nic nie działo, ale Zeta żyje i ma się dobrze.
Nowa, poliuretanowa tuleja wleciała razem z oryginalną śrubą. Dzięki za wszelkie podpowiedzi. Bardzo się przydały.

 

143a72c435a35b17med.jpg

 

Przy okazji wyszło na to, że poprzedni mechanik, który serwisował to auto był jakimś młotem i wymieniając tuleję założył coś co na pewno nie było do Nissana i nie starczyło mu inwencji, żeby pomyśleć jak to działa. Rozwiązanie, które zmontował zwyczajnie musiało ściąć tą nieszczęsną śrubę…

 

a425172277e8b550med.jpg

 

Smutną pamiątka po opadniętym dyfrze są wgnioty w rurach wydechu. Znacie może kogoś kto wyciąga takie rzeczy?

Reszta sezonu minęła bez niemiłych niespodzianek. Niebieską można było spotkać na kilku zlotach i spotach m.in. środy z Luckymotion, Motomanii czy spontanicznym mikrospocie Zetek (pozdrawiam obecnych).

https://plus.google.com/photos/112101221556441658372/album/6296681298453104049/6325273365239277346

https://plus.google.com/photos/112101221556441658372/album/6296681298453104049/6325273365262518658

https://plus.google.com/photos/112101221556441658372/album/6296681298453104049/6327849681811787298

 

Sezon zakończył się szybko, bo we Wrześniu. Potem wyjeżdżałem, a nie było pewności jaka pogoda spotka mnie po powrocie. Dlatego najpierw wybrałem się na wizytę w pobliskim SPA:
https://www.facebook.com/onemanarmydetailing/posts/1126274067449061

a następnie nakryłem kocem, żeby Niemiec zazdrościł. Zdjęcia uzupełnię jak zgram.

W międzyczasie ściągnąłem nowy zbiornik wyrównawczy płynu chłodzącego i pedały z 380RS :thumbsup:

 

2814aa24e036afeemed.jpg

14b81dbe4d561448med.jpg

 

Plany na zimę głównie dookoła rzeczy eksploatacyjnych.
 

Edytowane przez owojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miały być zdjęcia ja to "trzymał pod kocem i tylko w niedziele do kościoła jeździł", to są... ale nawet w niedziele nie jeździ :)

 

d988fb9600f4a862med.jpg

c1dba316d72a5433med.jpg

6c0a21af83fc0697med.jpg

 

01.03.2017 ---------------------------------

 

A jak u Was minął śledzik/ostatki?

post-86791-0-10565500-1488356830_thumb.jpg

Takie ostatnio mam towarzystwo na hali. Też V6 :)

post-86791-0-99652600-1488356589_thumb.jpg

Edytowane przez owojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z dobrych wieści Mobil1 5w50 oryginalny :)

 

Maszyna wczoraj u nas zwitała na szybką rewitalizację :P
Oj właściciel musiał się napracować, bu w to miejsce zaparkować, by auto nie zgasło, nie nie za szybko nabierało prędkości skacząc przy tym jak żaba:

20170421_210958_zpspu4hnwdw.jpg

 

A to za sprawą  tak druciarsko zrobionego sprzęgła i koła zamachowego że "ręce opadają" to delikatne stwierdzenie :D

20170421_1935520_zpslfvykxzt.jpg

 

Haha widać ślady walki po tym jak ktoś pięknie zainstalował poliuretany w dyfrze, to że odwrotnie te przednie zostały zamontowane to pół biedy ale tylny został jakoś tak zamontowany że dyfer niemalże wypadł z auta i pogiął wydech ale to zostało naprawione przed przyjazdem do mnie  :D A no i w ogłoszeniu było napisane że jest jednomasa - fakt jest krzywo pospawana przerobiona z seryjnej dwumasy no ale i przy okazji odchudzona :P
Sprzęgło też zarąbiste pochodzi z jakiegoś Nissana 200SX S14 albo Sky Line, przerobione na spieka - na powyższym zestawie normalnie jeździć się nie dało :D

Wleciało najbardziej komfortowe jednomasowe ACT Street Light:

20170421_183330_zpsh1xavtyc.jpg

 

Tylko nie wiedzieć czemu raz moja chińska waga pokazała 8,7kg a za drugim razem 7,9... Coś zły dzień miała - ta pierwsza wartość jest prawidłowa :D

 

Na deser jeszcze większy Hit, świece zapłonowe, które miały niewielki przebieg, profilaktycznie mieliśmy sprawdzić tylko jedną:

20170421_202439_zpsnp1lqdqr.jpg

 

Ale widok okazał się epicki i doskonale nadający się do mojego działu na fejsie pt. "Zło i Kut...s" :D :D :D

20170421_211415_zpsvbaivtu4.jpg

 

Z pierdół w aucie były jeszcze kiedyś wymieniane klocki hamulcowe, oczywiście zostały źle zamontowane hehe :D

Takie Druciki...

 

Autko pod odchamieniu władowaliśmy na rolki i muszę przyznać wyszło dość dobrze tzn. nie wiele gorzej od serii ciągnie w przedziale obrotów od 2000 do 6000obr.min a od 7000 do 7500 nawet lepiej wypada, za to dramatyczny jest zakres w obrotach miedzy 1200 a 1800, w którym to auto się ksztusi i generuje mało nm, na ale w końcu maszyna według zapewnien sprzedającego była niby modyfikowana i strojona w VTG gdzie wypluła na tamtejszej hamowni 349KM i 373Nm - może nowe świece zapłonowe zaszkodził, bo u nas wypluła tylko 302KM i 353Nm ;) tak więc takie niesprawności są jak najbardziej do przyjęcia:

350z%20blue%20hr%20gdansk_zpsbt58yzl3.gi

 

Swoją drogą zastanawiam się czy jakby jakby wgrać seryjną mapę to ile by mocy doszło :) ?? Na pewno poprawił by się dół w obrotach...
A tak to karoseria iglizna jakich mało, śrubki nie skorodowane, bardzo przyjemnie się robiło to auto, folia położona mistrzowsko !!

A i felgi dobrze pomalowane, z druciarni to jeszcze jakieś takie paskutne kierowniczki zimnego powietrza pozostały po poprzedniej ekipie fakowców co maczali przy aucie swe dłonie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coobcio, jeszcze raz dzięki za ogarnięcie tematu. Profi robota. Po dokrętce z uszczelniaczem wału wygląda, że teraz już wszystko dzdiała jak powinno. Autko jeździ zupełnie inaczej, da się ruszać :)

Ogólnie poczucie zmiany auta w ramach dwóch krótkich wizyt. Magia proszę Państwa B)

 

Wojtek jak to jest z Twoimi zewnetrznymi klamkami są lakierowane czy oklejane ?

Klamki są w folijce, tak jak reszta auta. Ty swoje zostawiłeś w alu?

 

 

co się tak prawym pasem toczyłeś dzis na autostradzie?

a gdzie tu się spieszyć jak człowiek na urlopie :) Czym jechałeś?

 

Może nie chcieli wywołać efektu krwi z uszu :D Siedzi tam Invidia dual i w aucie nie ma katalizatorów :P

Bez przesady, aż tak źle nie jest. Przecież słychałeś jej przy 220km/h bez wydechu i krew nie poszła :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coobcio, jeszcze raz dzięki za ogarnięcie tematu. Profi robota. Po dokrętce z uszczelniaczem wału wygląda, że teraz już wszystko dzdiała jak powinno. Autko jeździ zupełnie inaczej, da się ruszać :)

Ogólnie poczucie zmiany auta w ramach dwóch krótkich wizyt. Magia proszę Państwa B)

 

Klamki są w folijce, tak jak reszta auta. Ty swoje zostawiłeś w alu?

 

 

a gdzie tu się spieszyć jak człowiek na urlopie :) Czym jechałeś?

 

Bez przesady, aż tak źle nie jest. Przecież słychałeś jej przy 220km/h bez wydechu i krew nie poszła :P

350z blue laguna na katowickich blachach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mi zostały aluminiowe bo ten co oklejal powiedział że tam we wnece się nie da i głupio będzie wyglądać. Denerwowały mnie już tym bardziej że u was widziałem że się da i oddałem do lakiernika teraz czekam co z tego wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak widać da się i wygląda nieźle :) Tak czy siak powodzenia z lakierowaniem. Robisz w czarny połysk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię tak jak Ty masz w kolor nadwozia czyli na żółto do tego chłapacze i lusterka też z tym że one juz beda oklejane. Zobaczymy jak wyjdzie w razie czego będziemy zmieniać:)

Edytowane przez mmati9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam lusterka czarno-niebieskie. Chociaż jak patrzę na Twoją, to ja osobiście bym zostawił je w czarnym. Nie będą odciągały uwagi od linii bocznej.


---------------------- 08.06.2017

Taki smaczek z lokalnego spotu:

 

LMS-149.jpg

 

Pozdrowienia dla ekipy LuckyMotion.

Edytowane przez owojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...