Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana standardowego radia w J11


Qashtan1.2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Temat prawdopodobnie był wałkowany na forum, ale dotyczył starszych wersji aut. Moje pytanie do użytkowników Qashqaia J11, czy ktoś z Was wymieniał radio standardowe na stację multimedialną? Jeżeli tak, to którą polecacie? Dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czego oczekujesz po stacji multimedialnej.Możesz kupić na alle oryginalną stację,tylko z tego co wiem są one przypisane do konkretnego vinu,czyli samochodu.Przed montażem trzeba ją rozkodować.A pozostałe to Adayo z GMS-a lub typowe chińczyki.Osobiście sam polecam GMS,jako firmę bo miałem ich wyrób i działał bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę o wymianie NC2 na chińczyka z androidem, ale zastanawiam się co z gwarancją. Czy taka wymiana wiąże się z utratą gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie będziesz przerabiał instalacji elektrycznej w samochodzie to nie będzie problemu z gwarancją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,tak jak pisze Bartosz.Możesz nawet chińczyki kupić z wtyczkami plug&play.Na Ali jest tego mnogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę o wymianie NC2 na chińczyka z androidem, ale zastanawiam się co z gwarancją. Czy taka wymiana wiąże się z utratą gwarancji?

Tylko, że prawdopodobnie chińczyki nie obsługują kamer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie chińczyki obsługują wejście kamery cofania. Kwestia jej montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczyki nie tylko obsługują kamerę cofania, ale też można podłączyć kamerę do rejestrowania drogi, np w takim:

 

http://pl.aliexpress.com/item/8-Quad-Core-Android-5-1-Car-DVD-Automotivo-For-Nissan-Qashqai-2014-Nissan-X-Trail/32651255271.html?spm=2114.010208.3.116.V5G2kQ&ws_ab_test=searchweb201556_9,searchweb201602_3_10037_10017_10034_10021_507_10022_10032_10009_10020_10008_10018_10019,searchweb201603_6&btsid=a447fe5f-28a7-45ec-91a8-fd32e5ae1aca

 

obsługuje też podobno OBD II po bluetooth. Przy okazji pytanie, czy ktoś z Was instalował takie OBD II i ma podgląd do tego co się dzieje z autem np w smartfonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ja. Używam Torque i pracuje super. Mam podgląd z większości czujników. Samochód nie protestuje przy takim połączeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że kolega Tomi miał na myśli kamery 360st a nie sam tyl. 

Jednak ten bajer jest bardzo przydatny i uważam go za jedną z najlepszych funkcji jakie oferuje QQ11 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, zamierzam kupić GMS Adayo lub jakiegoś chińczyka na Win CE, pod Automapę. Rozważałem też zakup stacji na Andku ale z uwagi na brak dobrej mapy raczej nie wchodzi w rachubę. Na pewno będę też montował kamerkę cofania. Nie wiem jak z dźwiękiem z takiej stacji, jakiej jest jakości, ale myślę że gorzej już być nie może niż w standardzie. Nie da się tego słuchać. Jeżeli ktoś z Was ma taką stację i mógłby się wypowiedzieć na temat jakości dźwięku to będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na Andku też, ale ma trochę inny interfejs i algorytm wyznaczania trasy, ja przyzwyczaiłem się do tej w wersji na Win CE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze OsmAnd który wykorzystuję cały czas w ambulansie. A jak zrobisz internet a autku to masz jeszcze NaviExpert, Google Maps i cała zgraja bardzo dobrych map.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Andka navi nie brakuje. Ja w życiu przerobiłem już kilka - począwszy od AM przez iGO, Navigona, Here Maps aż po ulubionego przeze mnie TomToma. Obecnie, najczęściej korzystam właśnie z TomTomGo. Logika tras i grafika najbardziej mi odpowiada. Możesz spróbować - do 70km miesięcznie - jest bezpłatny.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat !!! też zastanawiam się nad montażem GMS Adayo w Poznaniu jest jakiś przedstawiciel , który podobno nawet zamontuje to w gratisie ! cena 2,5 tys. bez mapy i 2,7 z mapą ! pytanie tylko jak z wykonaniem tego urządzenia , jakością itd... 

 

hej hej jest ktoś kto to montował w J11 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan,już tyle razy mówiłem i powtórzę jeszcze raz.Zakładałem sprzęt GMS do Note,byłem z niego super zadowolony.Nigdy nie zawiódł.Poszedł z samochodem do innego właściciela,któremu dalej służy bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to mogę potwierdzić. Miałem takie GMS  w j10  to dobry sprzęt ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie dokonałem zakupu stacji multimedialnej na Allegro. Kupiłem chińczyka z Win CE 6.0. Dzisiaj zamontowałem ją osobiście w samochodzie. Montaż nie jest skomplikowany, jeżeli ktoś będzie zainteresowany tym tematem a miałby jakieś pytania, to proszę pisać, chętnie służę podpowiedzią i doświadczeniem. Wymianę polecam przede wszystkim tym, którzy posiadają standardowe radio, ponieważ jakość dźwięku z tego radia jest wielce niezadowalająca, podejrzewam że każda inna stacja gra o niebo lepiej. Przynajmniej ta którą ja kupiłem. Dźwięk jest bardziej wyrazisty, dynamiczny, można go regulować na wiele sposobów. Okazuje się, że głośniki w naszych samochodach nie są najgorsze. Ja wybrałem stację z Windowsem, ale to kwestia upodobań, podejrzewam że na Androidzie jest podobnie. Nawigacja działa bardzo dobrze, łatwo można zmieniać programy nawigacyjne. Antenę umieściłem w górnej części szyby nad lusterkiem, kabel dał się łatwo przeprowadzić w prawym słupku. Działa gniazdo USB w schowku w podłokietniku. Teraz jeszcze muszę zakupić kamerkę na tył i też podłączę. Może ktoś z Was mógłby polecić którąś z kamerek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie dokonałem zakupu stacji multimedialnej na Allegro. Kupiłem chińczyka z Win CE 6.0. Dzisiaj zamontowałem ją osobiście w samochodzie. Montaż nie jest skomplikowany, jeżeli ktoś będzie zainteresowany tym tematem a miałby jakieś pytania, to proszę pisać, chętnie służę podpowiedzią i doświadczeniem. Wymianę polecam przede wszystkim tym, którzy posiadają standardowe radio, ponieważ jakość dźwięku z tego radia jest wielce niezadowalająca, podejrzewam że każda inna stacja gra o niebo lepiej. Przynajmniej ta którą ja kupiłem. Dźwięk jest bardziej wyrazisty, dynamiczny, można go regulować na wiele sposobów. Okazuje się, że głośniki w naszych samochodach nie są najgorsze. Ja wybrałem stację z Windowsem, ale to kwestia upodobań, podejrzewam że na Androidzie jest podobnie. Nawigacja działa bardzo dobrze, łatwo można zmieniać programy nawigacyjne. Antenę umieściłem w górnej części szyby nad lusterkiem, kabel dał się łatwo przeprowadzić w prawym słupku. Działa gniazdo USB w schowku w podłokietniku. Teraz jeszcze muszę zakupić kamerkę na tył i też podłączę. Może ktoś z Was mógłby polecić którąś z kamerek?

Czy taka stacja pasuje do Acenty czy tylko od Nteca w górę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie znac jak bedzie coś z androidem i kamerami 360 st.

 

Wysłane z urządzenia przenośnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja instalowałem w Visii, ale będzie też pasować do Acenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja instalowałem w Visii, ale będzie też pasować do Acenty.

Świetna informacja :D ,Masz może jakieś fotki edukacyjne jak to wymienić?

Edytowane przez tz1609
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem fotek, wymiana jest prosta, sprowadza się do wyjęcia panela sterowania klimą, odpięcia listwy nad schowkiem i zdjęcia obudowy konsoli od strony kierownicy. Wystarczy podważyć palcami i trochę szerokim płaskim śrubokrętem, zatrzaski łatwo wyskakują. Po tych czynnościach trzeba też odkręcić cztery śrubki metalowej ramki radia i wyciągnąć je wypychając od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem fotek, wymiana jest prosta, sprowadza się do wyjęcia panela sterowania klimą, odpięcia listwy nad schowkiem i zdjęcia obudowy konsoli od strony kierownicy. Wystarczy podważyć palcami i trochę szerokim płaskim śrubokrętem, zatrzaski łatwo wyskakują. Po tych czynnościach trzeba też odkręcić cztery śrubki metalowej ramki radia i wyciągnąć je wypychając od środka.

Ok,spróbuję jak to wychodzi na zewnątrz,mam nadzieję,że niczego nie pourywam,dzięki za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...