Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana standardowego radia w J11


Qashtan1.2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w Rosji mają coś takiego...Яндекс.Авто

na razie rozeznaje temat...

https://auto.yandex/

 

wygląda, że Nissan RUS nawiązał współprace z Yandex (to jest chyba konkurencja Googla w RUS, inaczej- taki rosyjski Google z wszelakimi usługami)

 

_20180619_160652.thumb.JPG.c0b284be5453b

 

 

wygląda, ze w Rosji mają lepiej niż u nas (lepsza Navi, nadmuch na tył, silnik 2.0 itd), choć jak widać, nie mają przodu po lifcie i kierownicy...dziwna ta polityka tego nissana...

Edytowane przez Pavllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mają ropę. I menu w swoim języku.

Dostałem dzisiaj zastępcze QQ które ma 300km przebiegu. Myślałem, że potestuję nową navi a tu nic. Stary sprzęt w N-connecta. :(

Ten nawiew dało by się zaadaptować do przedostatniego QQ. Pewnei wymaga kilku plastików które mają w Rosji w używkach ale radia to bym nie brał. Jeżeli jest mocno lokalizowane to pewnie po rusku gada i do GRU donosi.:ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

W QQ model J112 (J11B), kostka ze sterowaniem z kierownicy ma 32  piny a w QQ model J11 ma 24 piny. Kostki zasilające mają po 22 piny ale nie do końca są zgodne. Występuje konflikt z imobilizerem i powoduje rozładowywanie akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest chyba to czego nie powinno być,czyli kontroli ze strony samochodu.A jakby odpiąć kabel od imo???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów - pomocy dziś wyświetlacz od mojego konekta się wyłączył dopiero po nacisku spowrotem sie włączył, miał ktoś taki problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JACKO wycięcie przewodu od imo rozwiązuje problem. Radio nie kontaktuje się z imo i nie potrzeba żadnych kodów aby pracowało bezproblemowo. Ponieważ w kostce zasilajacej w modelu J112 są jakieś zmiany w stosunku do J11 to muszę dokładnie to sprawdzić i rozrysować dla potomnych. Na początek muszę znaleźć przedłużkę przewodu zasilania aby nie ciąć oryginalnych przewodów w aucie. Jak rozpracuje to wyniki przedstawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trafiliśmy temat. Podpowiedź przyszła od jednego gościa z forum QQ z FB.  Najlepiej jak się samemu doświadczy, to wtedy można pisać relację. Tak jak wspomniałem, nie będę ciął oryginalnych przewodów w moim QQ bo jest na gwarancji więc szukam dwóch rodzajów wtyczek (przedłużek) aby ogarnąć temat. Wtyczkę z gniazdem (przedłużkę) do zasilania znalazłem na Allegro, zakup dopiero po 5 maja. Gorzej wygląda sytuacja z kablem od sterowania radiem z kierownicy. W moim QQ  II FL jest wtyczka 32 pinowa a w radiu, które chcę wstawić jest wejście 24 pinowe. Złączkę (przejściówkę) znalazłem na Ali w Chinach, dostawa w granicach 35-56 dni. Tak więc wszyscy ciekawscy muszą się uzbroić w cierpliwość.       

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojaku Wojaku....tym gościem na fb byłem ja! :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złącze do zasilania radia zakupione. W całości prezentuje się tak jak na foto. Można zacząć eksperymenty. Dziś 1 maja wiec trzeba popracować !  

Złącze zasilania radia w Nissan Qashqai J11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest złącze do połaczenia instalacji typowego radia z nowym modelem NCIII???

Daj jakiś opis i link,bo jak się to powiedzie to zrobimy osobny temat i go podwiesimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tzw. prosta złączka do testów.  Aby nie ciąć kabli w wiązce zasilającej, będę się wyżywał na tej. Złączka ma gniazdo i wtyczkę taką jak standardowa wtyczka do zasilania radia. Przetestuję, na niej co można wyciąć i jak zachowuje się radio. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam, czy moze mi ktos powiedziec dlaczego i czy sa jakies przejsciowki do radia, mam standardowe radio, kupilem uzywane z tego samego roku ale z navigacja ori connect radio i kostki nie pasuja jedna jest dluzsza w orginalnym a te nowe ma dwie krotkie kostki czy macie podobnie, nie wiem co zrobic a mam juz radio w domu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj ten temat,a dowiesz się,że zrobiłeś duży błąd kupując oryginalną navi Nissana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuje bardzo teraz już wiem :( , no nic pozostaje sprzedaż radia i kupno jakiegoś z androidem co będzie pasował bez takich przeróbek, myslalem ze ze jest to na zasadzie kup podlacz kostki i dziala :mad:

 

Edytowane przez kowal2f
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są specjaliści co podłączają te radia. Koszt 100-300 zeta. Ja jestem na etapie czekania. Radio w garażu w folii. Kasę wydaję na wakacje. Po wakacjach  wrócę do tematu. Magik od radia z serwisu Nissan/ Mitsubishi  czeka na robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.Mam podobny problem ściągnąłem z usa nissana qashqai z 2017 roku z zewnątrz wersja przed liftem ,w środku kierownica po liftowa ,radio nie odbiera polskich fal i zainwestowałem w radio z allegro i jest zong wszystkie radia są 24 pinowe a moja ameryka już 32 i muszę coś wykombinować

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wyżej Wojaka,uderz do niego ma już troszkę przeżyć z radiami więc może zasugeruje jakieś przejściówki lub mechanika od pinów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Koledzy podpowiedzcie jakie radio z Androidem do J11 kupić u Majfrenda. Zbliża się 11.11 więc będą mieli fajne ceny, rozglądam się między czymś 8-calowym lub 10 cali - tylko wtedy większość funkcji realizowane jest przez dotykowy ekran i nie wiem jak to się sprawdza. Czy 2 GB RAM wystarcza czy raczej 4 GB? Może macie sprawdzone linki?

Pozdrawiam

Edytowane przez janosick
edit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko 4GB i najlepiej na pX6; koniecznie ekran IPS oraz raczej z DSP. nie warto kupować JOYING oraz na układzie ALWINNER i STM

jeżeli masz zewnętrzny wzmacniacz to polecam radia DASAITA (sam posiadam). działa praktycznie bezproblemowo oraz w miarę dobra jakość.

jeżeli nie masz wzmacniacza to będziesz mieć ciche szumy w głośnikach (uciążliwe tylko bez dźwięku, w przypadku muzyki nie przeszkadzają). możliwe że problem z szumami jest rozwiązany (jest nowa wersja płytki sterującej; leży już u mnie na stole :D, ale jeszcze nie podłączona), więc na razie nie potwierdzam.

możliwe, że radia KLYDE nie mają szumów (nie sprawdzałem; nie wyczytałem też że mają). mają dość dobrą opinię dot. dźwięku

zdecydowanie warto kupić 10"

wszystkie radia mają problem z przegrzewaniem procka. trzeba zrobić dodatkowe chłodzenie.. i utracić gwarancję :D

część modeli ma problem z piszczącą płytką ekranu (ostatnio wypłynęło), ale to też podobno rozwiązali

 

to tak w skrócie :D kupując chińczyka nigdy nie wiesz co dostaniesz, ale zdecydowanie warto go kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszyscy zakładają ja też tak zrobiłem 1,5 roku temu, założyłem do swojego QQ stację multimedialną 10" od braci mniejszych , nie jakiś wypas ale cena mnie skusila. Założenie troszkę trwało, nawet tu na forum coś pytalem. Wszystko było cacy aż pewnego dnia zaczęła migac kamera cofania po czym przestała działać. Następnie zaczęła restartowac się cała stacja przy każdym odpaleniu samochodu. Antek podnosił się jakieś 8min. Pytanie: macie może namiar na mechanika od takich cudeniek kogoś kto to naprawia, ja w swojej okolicy nikogo nie znalazłem, albo nie wiem gdzie szukać. Stacje zmuszony byłem wymontowac. 999df6676d1503df6c3e713b772f9ac2.jpg90f2ff2d6a84c294e24055c84d1832c4.jpg

 

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mahtew napisał:

polecam radia DASAITA (sam posiadam). działa praktycznie bezproblemowo oraz w miarę dobra jakość.

Czy to radio z linku będzie ok? https://bit.ly/35EJEDZ
I którą wersję wybrać jeśli mam najzwyklejsze radio? Te z CB011?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...