Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana standardowego radia w J11


Qashtan1.2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem Dasaita Max 5 , nie brałem Max 6 bo jeszcze ma za dużo błędów . Po dwóch miesiącach użytkowania jestem zadowolony , 1000 % lepsze niż oryginał . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawia się poziom jasności na dzień i na noc . Po załączeniu świateł mijania ekran przyciemnia się . Jak będziesz kupował radio to patrz żeby wysyłka była z Europy , do mnie dotarło w osiem dni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2019 o 19:23, Wojtek74 napisał:

Ja kupiłem Dasaita Max 5 , nie brałem Max 6 bo jeszcze ma za dużo błędów

 

W dniu 16.10.2019 o 22:10, Wojtek74 napisał:

Jak będziesz kupował radio to patrz żeby wysyłka była z Europy , do mnie dotarło w osiem dni .

Skoro kupowałeś niedawno może jest jeszcze aktywny link do tego radia które kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link https://pl.aliexpress.com/item/32851032491.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.11955c0fsq0FFZ . Jeszcze parę dni temu radio z DSP było dostępne i kosztowało 1440 zł , teraz wróciło do standardowej ceny . Brałem wysyłkę z UK . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia paru dni i będzie dostępne . Chińczyk szybko działa .

3 godziny temu, janosick napisał:

Niestety nie ma mojej wersji canbusa z wysyłką z UK.

A może ktoś ma doświadczenia z Sinosmart? Można wziąc OLED zamiast IPS...

Kolego sprawdziłem jest dostępne i to w dobrej cenie . Bierz z korektorem . Jeżeli masz radio bez nawigacji i kamer 360 to te dostosowane też powinno hulać .

Edytowane przez Wojtek74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wojtek74 napisał:

Kolego sprawdziłem jest dostępne i to w dobrej cenie . Bierz z korektorem . Jeżeli masz radio bez nawigacji i kamer 360 to te dostosowane też powinno hulać .

Albo jestem ślepy albo nie ma. Mam najwyklejsze radio czyli potrzebuję CB011 a takie radyjka widzę tylko z wysyłką z Chin.

Zaciekawiło mnie to Sinosmart z OLEDem. Ma slot na kartę SIM, dla mnie wygodne bo Yanosik by działał z automatu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chcialbym podpytac w watku o radio Dasaita i J11. Czy i jesli to jakiej nawigacji uzywacie, ktora wyswietlalaby informacje o najblizszych skretach (jak oryginalny Nissan Connect) w obszarze powiadomien na desce rozdzielczej? 

Czy tylko ja mam z tym problem czy po prostu Dasaita/android? nie wspiera asystenta nawigacji w Nissanie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczyki nie wyświetlają powiadomień na desce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JACKO29 napisał:

Chińczyki nie wyświetlają powiadomień na desce.

 

Dzieki za odpowiedz. Nie przeszkadza mi to ale chcialem sie upewnic ze tak jest i nie bede probowal juz go do tego zmuszac :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Od listopada nikt tu nie zajrzał ale aby nie rozpoczynać nowego wątku zapytam tutaj: nigdzie nie mogę doczytać czy obecne stacje multimedialne - chyńczyki z androidem (takie uniwersalne badziewie z PODOFO za 450 zł) wymagają w qashqai’u (j11) do sterowania z kierownicy dodatkowego adaptera canbus czy też funkcja podłączenia do magistrali jest już zaimplementowana w samej stacji. Kupione ustrojstwo nie ma gałki do głośności tylko dwa podświetlane dotyki i to jest dla mnie problemem w czasie jazdy - trudno w nie trafić i kiepsko operować. Właściwie tylko to byłoby  mi tak naprawdę potrzebne w kierownicy, reszta jakby mniej chociaż zmiana stacji czy odtwarzanej melodii też by się przydała. Poprzednio miałem stację z wince i adapterem canbus podłączonym do dedykowanego slotu. Tutaj nie ma slotu do ew instalacji adaptera, natomiast od wtyczki POWER odchodzą dwa kabelki KYE 1 i KYE2, które (wg sprzedawcy - notabene rozmawia się z nim jak z głuchym) trzeba podłączyć do sterownika wheeler steering control - tylko gdzie? Podłączyłem je w te same miejsca w których były dwa kable wychodzące poprzednio z canbusa ale bez efektu - nie dało się przypisać żadnej z funkcji klawiszy kierownicy. Podsumowując: potrzebny jest do qashqai’a adapter canbus, jesli nie to gdzie dołączyć kabelki KYE 1 i KYE2?  (na zdjęciu wtyczka POWER kabelkami KYE)

E7245861-1836-4F0C-80CA-41073B7EBEA6.png

A w ogóle ma ktoś rozpiskę podłączeń radia w qashqai’u j11 z 2014 r?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, jerzy_sz napisał:

Od listopada nikt tu nie zajrzał ale aby nie rozpoczynać nowego wątku zapytam tutaj: nigdzie nie mogę doczytać czy obecne stacje multimedialne - chyńczyki z androidem (takie uniwersalne badziewie z PODOFO za 450 zł) wymagają w qashqai’u (j11) do sterowania z kierownicy dodatkowego adaptera canbus czy też funkcja podłączenia do magistrali jest już zaimplementowana w samej stacji. Kupione ustrojstwo nie ma gałki do głośności tylko dwa podświetlane dotyki i to jest dla mnie problemem w czasie jazdy - trudno w nie trafić i kiepsko operować. Właściwie tylko to byłoby  mi tak naprawdę potrzebne w kierownicy, reszta jakby mniej chociaż zmiana stacji czy odtwarzanej melodii też by się przydała. Poprzednio miałem stację z wince i adapterem canbus podłączonym do dedykowanego slotu. Tutaj nie ma slotu do ew instalacji adaptera, natomiast od wtyczki POWER odchodzą dwa kabelki KYE 1 i KYE2, które (wg sprzedawcy - notabene rozmawia się z nim jak z głuchym) trzeba podłączyć do sterownika wheeler steering control - tylko gdzie? Podłączyłem je w te same miejsca w których były dwa kable wychodzące poprzednio z canbusa ale bez efektu - nie dało się przypisać żadnej z funkcji klawiszy kierownicy. Podsumowując: potrzebny jest do qashqai’a adapter canbus, jesli nie to gdzie dołączyć kabelki KYE 1 i KYE2?  (na zdjęciu wtyczka POWER kabelkami KYE)

E7245861-1836-4F0C-80CA-41073B7EBEA6.png

A w ogóle ma ktoś rozpiskę podłączeń radia w qashqai’u j11 z 2014 r?

Do komunikacji radia z funkcją sterowania z kierownicy potrzebny jest moduł canbus . Cała komunikacja między elektroniką w samochodzie jest realizowana poprzez magistralę canbus .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy ktoś posiada namiary na firmę lub sam wymienił fabryczne radio w QQ 2018 roku bez Apple car play na radio  aivip32r0 z Apple car play?

Edytowane przez Kajus221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz o zamontowaniu fabrycznego radia pozyskanego z innego Qashqaia,to porzuć te myśli.Nie uruchomisz go.Nawet serwisy nie chcą się tego podejmować,a nawet jak by Ci się udało to nie zrobią aktualizacji oprogramowania.Podchodzą do tego jak pies do jeża.Lepiej kupić wypasionego "chińczyka"mającego dokumentnie wszystko i nie mieć problemów z oryginalnym radiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, JACKO29 napisał:

Lepiej kupić wypasionego "chińczyka"mającego dokumentnie wszystko i nie mieć problemów z oryginalnym radiem.

... i to jest złota myśl 9dcd0936fccfd6c03cd223255ce3ab88.gif  wielokrotnie udokumentowana faktami i doświadczeniami użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 5.06.2016 o 23:38, Qashtan1.2 napisał:

Na razie nic z tym nie robiłem, rozmawiałem ze sprzedawcą i potwierdził że można połączyć przewód zasilający z żółtym w kostce instalacyjnej, gdzie cały czas jest +12V, ale w razie pozostawienia włączonego radia na dłużej może rozładować się akumulator. Można też pociągnąć przewód plusowy spod zapalniczki ze schowka, tam jest prąd jeszcze jakiś czas po wyłączeniu zapłonu i nad tym się zastanawiam. Powiem szczerze, że na razie nie mam ciśnienia na zmianę przewodów, gdyż specjalnie mi to nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu. Kłopot jest jedynie z nawigacją, ponieważ za każdym razem po wyłączeniu zapłonu trzeba ją startować na nowo.

Witam. Czy kolega rozwiązał problem z zasilaniem po wyłączeniu przyciskiem stacyjki aby radio działało  do czasu otwarcia drzwi  jak w oryginale. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, grzegorz58 napisał:

Witam. Czy kolega rozwiązał problem z zasilaniem po wyłączeniu przyciskiem stacyjki aby radio działało  do czasu otwarcia drzwi  jak w oryginale. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam Grzegorz

Tak jak w oryginale nie da się zrobić . Wcześniej opisałem jak ja to zrobiłem .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może już tu pisałem...Zakupiłem ekstra wyłącznik,z podświetlonym piktogramem nutki-muzy i sam włączam i wyłączam kiedy chcę.Wcale mnie nie rajcowało włączanie radia w momencie przekręcenia stacyjki,a tym bardziej jego wyłączanie z automatu po 10 minutach na postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2021 o 19:01, JACKO29 napisał:

Jeśli myślisz o zamontowaniu fabrycznego radia pozyskanego z innego Qashqaia,to porzuć te myśli.Nie uruchomisz go.Nawet serwisy nie chcą się tego podejmować,a nawet jak by Ci się udało to nie zrobią aktualizacji oprogramowania.Podchodzą do tego jak pies do jeża.Lepiej kupić wypasionego "chińczyka"mającego dokumentnie wszystko i nie mieć problemów z oryginalnym radiem.

A mógłbyś podrzucić link do jakiegoś konkretnego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, sowa180 napisał:

A mógłbyś podrzucić link do jakiegoś konkretnego modelu?

Poszukaj na Aliexpres radia Dasaita chyba najsolidniejsze radia .

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 103,98 zł 18%OFF | Radio samochodowe nawigacja, Android 10, 2 Din, GPS dla Nissan x-trail J11 Qashqai Rouge 2014-2019, PX6, DSP, IPS ekran 4Gb + 64Gb RDS Wi-Fi BT USB
https://a.aliexpress.com/_uRXABg

Kilka lat temu dolar stał inqczej(załącznik). Teraz chyba jest Dasaita z nowszym softem. Patrz pod swój model auta (kamery 360 czy inne opcje) 99cd9b438874099837d8fe00c65fc302.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie, coś mi się porobiło z chińskim radiem. Po resecie radia nie mogę się zalogować na konto google (wyświetla: nie mogę się połączyć z serwerem google) a przez to dostać się do sklepu play żeby pobrać choćby Yanosika. Internet przez wi-fi śmiga, bluetooth też. Może ktoś coś podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...