Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

350z - student ratuje trupa


skipper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

My się znamy lub większość z nas na mechanice sportowej niż eksploatacyjnej, stąd też wiemy co robić w takich przypadkach. Tak przynajmniej myślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wóz uzdrowiony prawie 270KM wyszło a niut bez zmian na poziomie 350Nm... Tradycyjnie wieczorem fotorelacja i parr filmikow z testingu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...., jak w tych autach jest lpg to niestety ale bardzo często są z nimi tego typu problemy...

 

No to co czas się ogarniać i bić do firmy by robić więcej mocy :)

 

Rozwiń myśl ..

 

 

Podpowiem że jeszcze tam była lejąca Hana i telepało silnikiem wiec mogło stukowca wytrzepać na amen ..

 

 

A co z tym LPgiem nie tak brzydko było ? zrobione ?

 

elektryki nie ruszałem

 

LPG rozłącza jedynie sygnał na wtryskiwacze

kradniemy gdzieś sygnał obrotów  ew jakiś prąd po stacyjce np z wtryskiwaczy tu widzę jedynie problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cobciowi zapewne chodziło oto że bardzo utrudnia sie dostęp do silnika przy lpg   (a ja jeszcze tam mam układ bi  turbo )

dobrze zrobione lpg działa bezproblemowo  czego mój nissan jest dobrym przykładem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utrudniać na pewno utrudnia bo nie ma co mówić ale rekompensuje wszelkie narzekania mechaników ..hahah

 

Co było skutkiem takich marnych osiągów ?

 

stuk katy ?

 

Kolega miał wymieniać olej w skrzyni wymienił go ? już nie pamiętam kiedy dłubałem to auto ale kalendarz na pewno się zmienił ..

 

Dobrze że fura została na Forum i zdrowieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fura juz i mnie pod domkiem stygnie przed jutrzejszymi wojażami :) jutro skleje jakiegoś konkretnego posta odnośnie wrażeń i tego co zawdzięczam Coobciowi, mozna powiedziec, ze dostałem od Kuby nowe auto

Edytowane przez skipper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak wtedy kiedy się brałem za lpg bo był masakryczny nawet fotki odnalazłem i wężyki były kosmiczne po moich poprawkach i poprawnym zasileniu lpg

 

ponoć to jechało duuużo lepiej i zaczęło palić jak 3.5 l ...wyskakiwał check od skrzyni i na początek była mowa o zmianie oleju ,,

 

ale z mocą to dla mnie było troszkę słabo bo po wrażeniach jezdnych  myślałem że może bym dał radę to objechać moim seryjnym kombi .,..choć 350z lepiej wytłumione itp ...

 

choć nie wiem co by wtedy wypluło na hamowni ,,,

 

z tego co pamiętam to już wtedy była mowa o świecach Nie wiem czy zostały wymienione choć patrząc po przerwach  a to chyba są platynki to miały grubo ...

 

 

Wiem że poprzedni właściciel dosyć dbał garażował miał też przejścia z budą bo została uszkodzona przez debili ...i wsio naprawiał tip top ..

 

ale co się działo dalej to nie mam pojęcia ..

 

Ważne że fura odżyła  i cieszy nowego opiekuna  gratki

 

mi się marzy V6 ale z suszarką .. na razie tylko d*p-owóż jest do modów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bez odpinania auta z rolek z samego rana został zapodany nowy filtr powietrza, mimo iż stary nie był brudny tylko jakiś taki pomarszczony jakby wody zasał,

taka eksploatacyjna pierdoła a jego wymiana dodała niemal 9KM:

20160512_153205_zpsvygyp7zk.jpg

 

350z%20niebieska%20nowy%20filtr%20vs%20w

 

Fakt wczoraj auta idealnie nie dostoriłem bo mniej wiecej AFR miało na poziomie 13.2... a po zmianie filtra powietrza zubożyło się do 13.5...
Korekta w mapie paliwa i udało się dograć jeszcze 5KM i powrócić momentem do 348Nm, tak więc auto odzyskało pełną moc :)

Na poniższym wykresie przedstawiam stan początkowy do takiego w jakim zostało wydane auto:

350z%20niebieska%20start%20FINAL_zpsresv

 

Hehe różnica kolosalna do tego odcinka przeniesiona z fabrycznych 6600 na 7000 - co będzie do wykorzystania jedynie przy manualnej zmianie biegów.

Uzupełnieniem całości było jeszcze dołożenie, krótszego dyfra ze szperą z wersji manualnej oraz konserwacja półosi coby nie skrzypiały:

20160512_120515_zpsuaynerq4.jpeg

 

No i pamiątkowe filmiki:


No i testing na drodze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znane głosy, znane miejsca,znane ulice :-P właściciel widzę pozytywnie zaskoczony i to się ceni najbardziej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, ze kupiłem zetke i wiedziałem, ze chce wymienić olej w skrzyni biegów... juz pierwszego dnia po zakupie musiałem spróbować sie z kolega z merca clk 3.2l 218km...... iiii zjadł mnie z miejsca z rolki na manualu czy automacie i z każdej prędkości..... to samo z BMW e92 330i ktore tez ma z 220km max.... mowie cos jest nie tak.... postanowiłem zaatakować Coobcia... chyba zaintrygowała go moja historia o brzydkim mercu wypierdalajacym moja zetke i jakimś cudem udało mi sie z nim umówić na "przejrzenie" autka i delikatne mody ... co wyszło?! każdy widział .. 215km .... juz wiedziałem czemu po drodze do Warszawy brały mnie passeratti 2.0 ....

Zostawiłem mu autko po czym dostałem smska z wieściami, ze jest zamulone i to bardzo.... no to jaka decyzja!?!?

postanowiłem zdać sie na wiedzę Kuby i dałem mu budżet i jakas dam dowolność, poprosiłem ze ma byc po prostu DOBRZE.....

po dwóch dniach w Coobcio garage autko dostaje smska ile udało sie wydusić z niego, czyli przywrócić go do zdrowej serii i nawet nad to !?!?

Z bananem na ryju tłukłem sie autobusami zeby odebrać zeciorke i Coobcio pojechał ze mna na jazdę próbna...

Co widac ba filmikach ktore wstawił osrany jestem strasznie, taka moc pod kołami, przeskok o 50km strasznie odczuwalny .....

Polecam każdemu zrobienie remapu u Coobcia bo zdaje sie to mi dało aż 40km Nie żałuje żadnej złotówki wydanej na te modyfikacje.... decaty ... dźwięk urywa glowe

U mnie w miescie mokry asfalt cisgle popaduje i jeżdzę zachowawczo jutro postaram sie nagrać filmik jak biore brzydkiego merca na koniec wstawię pare fotek. dzis wymieniałem chujowe radio bose ja zwykle jeden din i co znalazłem ukrytego w skrzyni biegów!?! zapalniczkę i długopis przywiezione jeszcze pewnie ze stanów

image_zpsu8alvi0o.jpeg

image_zpsqqa1gfju.jpeg

image_zpshtiutwoh.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LPG Został czy poszedł się bujać ?

 

jak robiłem, z tym gazem to to auto nie robiło na mnie wrażenia podczas strojenia ...

 

na filmiku widać że mielenie kółek jest teraz bez problemu

 

wtedy wyskakiwały błędy skrzyni wiec przyjęliśmy z  ówczesnym właścicielem że tu jest problem miął zmieniać olej i chyba zmieniać świece ...

 

choć nie pamiętam jaki to miało przebieg ..

 

Co do ogarniania mocy pod nogą to niestety ale po woli i się nauczysz choć zabawkę masz przednią ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że podobnie z tym że w strojeniu skrzyni robi się to w funkcji obciążenia i obrotów silnika... A transgo po całości podbija ciśnienie.

Ja to mega ciekaw jestem transgo i strojenie skrzyni - kurde to jak DSG musiało by pracować :D

No czekamy na jakieś kille :)

Ps. Bardzo mi miło słyszeć takie wpisy, za to moja robota mnie bardzo cieszy, nakręca i czuję się spełniony :)


LPG Został czy poszedł się bujać ?

 

jak robiłem, z tym gazem to to auto nie robiło na mnie wrażenia podczas strojenia ...

 

na filmiku widać że mielenie kółek jest teraz bez problemu

 

wtedy wyskakiwały błędy skrzyni wiec przyjęliśmy z  ówczesnym właścicielem że tu jest problem miął zmieniać olej i chyba zmieniać świece ...

 

choć nie pamiętam jaki to miało przebieg ..

 

Co do ogarniania mocy pod nogą to niestety ale po woli i się nauczysz choć zabawkę masz przednią ...

LPG zostało, jedynie po korektach w mapie silnikowej trzeba było nieco wydłużyć czasy wtrysków gazowych...

Ponoć w trasie 11L gaziutku pali - takiego smsa dostałem :)

 

Pierwszy pomiar na LPG:

 

Na Wot afr na gaziku jest teraz na poziomie 12,6... Więc można kłaść :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko w profesjonalnej myjni parowej- pozbywamy sie mankamentów i brudu.

Autko zanim przyjechałem do Coobcia na autostradzie dławilo sie przy 200km/h juz .... teraz poszedł 245 i szedł dalej tylko ja sie osralem juz ...na video z 240 było... fajnie miec zapas mocy pod stopa

Edytowane przez skipper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko wymyte nawoskowane gotowe do jazdy ... był zamysł zeby obklejac na matowe .... ale zostanie w oryginale ... jest ogień

image_zpseuz8950b.jpeg

Edytowane przez skipper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dystanse jedynie dołożył i zostawił tą felgę - dobrze ona pasuje do zety no i 17 więc odmula wóz :)

Jedynie profil tylnych na 45 opon zmienić ja te już się wyeksploatują :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak zmieni te pedalskie zaciski to mu nie wejdzie i tak ta felga. Jakies fajne 18 i będzie gitarka. Chyba że założy zaciski od us z HR tak jak Dawid ale między tymi co ma a Brembo jest przepaść! Wiem co mówię co sam przerabialem temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...