Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Fotele elektryczne zamiast manualnych


Gość robbolek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robbolek

Witam. mam w xtrailu zwykle welurowo gumowe fotele z manualnymi ustawieniami. Mam okazje kupic fotele w skorze ale elektryczne. czy sa jakies wyjscia na ich podlaczenie i czy moge je zamontowac czy sie nie da? czy ktos ma jakis pomysl?

dzieki za ew pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam w xtrailu zwykle welurowo gumowe fotele z manualnymi ustawieniami. Mam okazje kupic fotele w skorze ale elektryczne. czy sa jakies wyjscia na ich podlaczenie i czy moge je zamontowac czy sie nie da? czy ktos ma jakis pomysl?

dzieki za ew pomoc.

 

Nie ma problemu z montazem ,tylko z pomoca znajacego sie na elektryce ,bo sa inne wiązki w autach z elektrycznymi fotelami.

Nalezy doprowadzic osobne zasilanie do silownikow fotela.

Na zasilaniu zalozyć bezpiecznik i jeszcze kupic gniazdko pod wtyczke od fotela lub wtyczke uciąc i polaczyc na normalna zlaczke elektryczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz. pozostaje jeszcze pytanie czy warto. za fotele mam zaplacic 1000zl razem z boczkami do drzwi.

To jest dobra cena jak fotele sa w dobrym stanie,tylko czy one sa od wersji europejskiej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dobra cena jak fotele sa w dobrym stanie,tylko czy one sa od wersji europejskiej??

a co z poduszkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z poduszkami?

Dokladnie...

Moze byc problem jesli to jest wersja angielska ,wtedy jest problem z poduszkami i sygalizatorami pasow..jak jest wersja europejska jest wszystko w porzadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w oryginale są boczne poduszki i w nowych fotelach też to nie ma większego problemu. Kłopot może być z czujnikiem zajętości fotela pasażera jeśli te w skórze są z anglika. Można spróbować przełożyć. Ale to czy się da to musi poradzić ktoś kto już to robił albo zdemontować pokrowce i zobaczyć na miejscu. Trzeba dobrze sprawdzić. Szkoda kasy. Spojrzałem teraz na schemat Airbagu w Xsie. I nie zauważyłem by informacja o zajętości (pressure sensor) fotela pasażera szła do niego z modułu kontrolek zapięcia pasów. Ale pewny na 100% nie jestem. Ja osobiście szukałbym wersji europejskiej, mniej roboty i kłopotów. Bezpieczniej.

Edytowane przez LeonMP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość robbolek

Moj xtrail to rasowy anglik od przedniego zderzaka do tylniego, razem z hakiem;)))

fotele tez sa angielskie. wiec nie powinno byc problemu ale zastanawiam sie czy jak bede chcial zrobic przekladke to czy te fotele tez bede musial wymienic? bo jesli tak to moze nie warto ich kupowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam kupiłem do mojego xsa komplet foteli skórzanych podgrzewanych i przesuwanych elektrycznie. Orginalnie były fotele manualne. Mógłby ktoś podpowiedzieć jak podłączyć elektrykę do foteli , żeby wszystko dobrze działało. Może ma ktoś jakiś schemat lub zdjęcia. Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem do mojego xsa komplet foteli skórzanych podgrzewanych i przesuwanych elektrycznie. Orginalnie były fotele manualne. Mógłby ktoś podpowiedzieć jak podłączyć elektrykę do foteli , żeby wszystko dobrze działało. Może ma ktoś jakiś schemat lub zdjęcia. Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.Pozdrawiam

 

Serwisówka wskazuje, że fotele elektryczne były na wyposażeniu w modelach od września 2003, a więc twój może nie być na to przygotowany (brak kabli, sterowników, itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź najpierw co masz w samochodzie, jak nie ma kabli to weź zasilanie z "zapalniczki" ale najlepiej podłącz to przez bezpieczniki - osobno sterowanie, osobno ogrzewanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Pozwolę sobie odswiezyc temat, chce wymienić fotel kierowcy i pasażera na elektryczny. Szukam po ogłoszeniach takich foteli i są tylko w skórze, nie mogę znaleźć welurowych.  A jeśli już kupie skórzane elektryczne to czy się da przełożyć tapicerkę z welurowych manualnych z poduszka. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W X-trailach jeszcze nie widziałem foteli materiałowych elektrycznych.

Tapicerka da sie z pewnoscia przelozyc czy zmienic ale zlecenie takiej pracy fachowcowi to skórka za wyprawke,kto wie czy wiecej to nie bedzie kosztowac  niz uzywane fotele elektryczne..

Poza tym fotele skorzane  są w aucie  o wiele bardziej praktyczne i zwiekszaja wartośc przy odsprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nissanowska skóra z t30  nie jest dobrej jakości. Siedzisko i oparcie to skóra a boki derma która się niszczy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie, mam x trail t30 2002r siedzenia jasna skóra podgrzewane oraz regulacja pokrętłem, jest okazja kupić siedzenia skórzane czarne sterowane elektrycznie z Anglika, czy warto się nimi zainteresować? Siedzenie z pasażera Anglika bez problemu podejdzie do strony kierowcy w moim? Czy elektrykę łatwo będzie można podpiąć? Nie znam się na tym a moje są sfatygowane co prawda w ładniejszym kolorze ale okazja to okazja ( jak się uda coś wytargować może lepiej zmienić na czarne niż swoje wieźć do tapicera) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie możesz zamontować siedzenia pasażera po stronie kierowcny. pomijajać ,że regulacja będzie od wewnętrznej to również od wewnętrznej będzie poduszka powietrzna w oparciu

możesz je zamontować na swoich miejscach ale wtedy pasażer ma więcej regulacji niż kierowca  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak zamontuje siedzenie z pasażera Anglika na miejsce u siebie kierowcy regulację będę miał po lewej stronie jak i poduszkę powietrzną, ale nie uda się trzeba będzie z elektryka się bawić więc odpuszczam za dużo roboty jak dla mnie jeszcze moje wnętrze jasne jest jak wrzucę czarne fotele brzydko będzie wyglądać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montując pasażera fotel z anglika w miejsce kierowcy w  europejczyku  regulacja będzie z dobrej strony ale  fotel kierowcy będzie miał mniej regulacji niż pasażera, montując na krzyż nie ma możliwości. 

 

Samo podłączenie to  chyba tylko plus i minus nic więcej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...