Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Zmiana dwumasy na zestaw jednomasowy.


janusz12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dodam narazie zdjecia zestawu Firmy Valeo sprzęgła jednomasowego,Wymiana dwumasy na jednomasowe w czwartek o efektach opiszę.Jeszcze wysprzęglik ale mam w piwnicy zdjecie dodam pózniej tez Valeo.A zestaw dedykowany do Primery P12 1.9dci.120km

post-68314-0-36639400-1465065379_thumb.jpg

post-68314-0-25067500-1465065416_thumb.jpg

post-68314-0-65525700-1465065450_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem ze w stalowej Woli to są zdolni ludzie dlatego trzymam kciuki ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100% pogorszy się i tak kiepska kultura pracy motoru.dci

Temat przerabiałem na Golfie IV TDI po modach gdy Nm przekroczył dwukrotność fabryki.

 

Drżenie na wolnych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i płynna zmiana biegów już nie będzie taka łatwa, o ile w ogóle możliwa, ale to już zależy od nowej tarczy i jej jakości tłumików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś bardzo dawno temu jak jeszcze jeździłem wróć naprawialem P12 zmieniłem koło 2masowe na taki wynalazek Valeo. Po zmianie wystapiło tylko drżenie na wolnych obrotach, biegi wchodziły płynie. Trzeba trochę pojeździć nauczyć sie sztywnego sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś bardzo dawno temu jak jeszcze jeździłem wróć naprawialem P12 zmieniłem koło 2masowe na taki wynalazek Valeo. Po zmianie wystapiło tylko drżenie na wolnych obrotach, biegi wchodziły płynie. Trzeba trochę pojeździć nauczyć sie sztywnego sprzęgła.

Carlos217 a może pamiętasz jaki był numer katalogowy tego zestawu ?Bo ten co zakupiłem to jest z marca tego roku docisk a tarcza z tego co się orientuje z kwietnia tego roku, on jest zastąpiony poprzednim zestawem który był nr.835048 a teraz nowy mam 835152.starego już nie maja w ofercie.Do czwartku nie daleko i będzie chwila prawdy.jak mi się uda do przeprowadzę pewien eksperyment jak wyjdzie powiadomię o wynikach.A jeszcze mam pytanie wszystko wymieniałeś tzn komplet sprzęgła ?Bo ja wszystko wymienię.

Edytowane przez janusz12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numeru katalogowego nie pamietam. Wszystkie papiery do auta łącznie z faktura oddałem nowemu nabywcy. Wymieniałem kompletne sprzęgło tj. Koło zamachowe, nowa tarcza, docisk, oraz wysprzęglik. Z tego co pamietam to był cały zestaw, pasował do p12 i do laguny lub mégane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dawno to bylo ? Bo nowy typ wprowdzono gdzies od nie dawna.jak mowilem zastapili lepsza wersja.a tam w czwartek auto na warsztat piatek odbior nawet sam bede przy tym.

Witam, dwumasa porażka jeszcze trochę i by ja zablokowało,jutro ciąg dalszy wyszły skutki uboczne czyli przegub jutro dostawa i montaż,a później test jazdy na jednomasie,tarcza docisk zużyte do granic możliwości mechanik mówi ze dziw ze to jeździło,jeździło nie przepadam za jazda agresywna.jutro finał co i jak opisze.Trzymac kciuki


Panowie przeszczep udany !!!!!!!!!!!!!!!nie trzesie buda mialem problem z wlaczeniem biegow ale no wlasnie trzeba dobrze uklad odpowietrzyc i tyle,dwumasa papa.


a raczej z wstecznym tak ogolnie  1 2 3 4 5 6 ok

Edytowane przez janusz12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3028zl dwumasa a jednomasowe 1738zl mowa oczywiscie komplet w obu przypadkach czyli kolo zamachowe tarcza docisk i wysprzeglik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dwumas pasuje  z reno megan 1,9 tzw żelazko u mnie wymiana dwumasy srzęgóła wysprzęgliku z robocizną 2200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,po miesiącu jazdy na sztywnym kole nie widzę jakiś zmian typu trzęsie buda na wolnych obrotach czy z ze zmiana biegów,owszem był na początku ale jak już pisałem trzeba porządnie odpowietrzyć układ wiec niedowiarków,krytyków itd muszę rozczarować wszystko śmiga jak talala. Nie wiem jakie sprzęgła montowali ze jest aż taka rozbieżność zdań.Ja ogólnie zanim się zdecydowałem dokładnie się dowiedziałem co i jak czy będzie pasowało itd dużo pisać,fachowcy ze sklepu sprzegla24.pl dokładnie mi wyjaśnili na czym rzecz polega,i nie jakieś podbieranie od laguny itd,owszem tez korzystam z tych części ale na 100% wiem ze termostat plus obudowa to różnica w cenie około 80 zl,kupiłem do laguny ta same parametry co nissan temp.otwarcia i typ obudowy,Ale sprzęgło bo o tym mowa żadnego telepania nie ma.No chyba jak ktoś kombinuje tarcza docisk i jednomas to wszystko możliwe,reasumując uwolniłem się od dwu masy auto jak jeździ tak jeździ nie mam problemów,I na koniec porządnie odpowietrzyć sprzęgło bo ktoś pisał ze problemy ze zmiana biegów,możne tak być jak nie jest dobrze odpowietrzony może tez puszczać simering na siłowniku sprzęgła,Ogólnie polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam kolego gratuluje wymiany mam pytanie moze z innej beczki t moj 1 post.jak odpowietrzacie sprzeglo bo ja musze plyn wymienic bo sa czasami problemy zima.znalazlem atrape odpowietrznika a czytalem ze to gdzie indzien trzeba robic poradzcie czytam juz wszedzie i nic nie moge odszukac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...