Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

syczenie z okolicy schowka przy załączonej klimatyzacji


djwawel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ponownie.

Chciałem podziękować wszystkim za odpowiedzi na moje dotychczasowe pytania. Podczas użytkowania micrusa mam kolejne pytanie. Ostatnio byłem w serwisie klimatyzacji i zrobiłem wszystko co trzeba razem ze sprawdzeniem szczelności. Uzupełniłem czynnik szczelność w porządku. Podczas załączenia klimatyzacji słychać w okolicach schowka syczenie które pojawia się i znika i tak w kółko. Czy to normalny objaw. Dodam że temperatura z kratek to 6-7 stopni na obiegu zamknietym na 2 biegu przy 30 stopniowym upale czyli raczej dobrze chłodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro szczelność klimy była sprawdzana i jest Ok.! to może po prostu gdzieś z przewodu doprowadzającego powietrze do kratek, w wyniku powstałej nieszczelności, sączy się powietrze. Łączenie tych przewodów jest na zasadzie wsunięcia jednego w drugi a uszczelnione jest to gąbką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jak by było z przewodu to wydaje mi się że syczało by cały czas a syczenie towarzyszy chyba załączającej się sprężarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to musisz organoleptycznie niemalże kierując się słuchem znaleźć miejsce syczenia, a jak go znajdziesz rozwiązanie problemu nasunie się zapewne samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że dźwięk pochodzi z zaworu rozprężającego, jest tuż przed parownikiem więc prawdopodobnie już w kabinie. Nie powinien tak hałasować ale puki klima chłodzi to bym nie zaczepiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Skit masz rację jak chłodzi to po co wchodzić w koszta. Ale ten zawór będę miał na uwadze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...