Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

qashqai 1.2 DIG-T dziwne brzęczenie przy dodawaniu gazu na zimnym silniku


marita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów,

Jestem posiadaczką kosiarki i mam problem. Przy dodawaniu gazu, na zimnym silniku pod maską coś brzęczy. Dźwięk znika jak auto się rozgrzeje. Ewidentnie pod maską. Auto na gwarancji, jak będę miała możliwość to podjadę do ASO w Łodzi, ale może ktoś tak miał i może pomóc?

Link do filmu z brzęczeniem tu:

https://youtu.be/1q0qER_vMOU (szczególnie słyszalne po minięciu fotoradaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnieś maskę, niech ktoś doda Ci gazu a Ty nasłuchuj, albo coś jest poluzowane w komorze silnika albo i to obstawiam, brzęczenie dochodzi spod samochodu. Zapewne osłona tłumika, co się często zdarza, poluzowała się i wpada w rezonans, po rozgrzaniu usztywnia się, blokuje i nie brzęczy.


Czasami wystarczy docisnąć mocujące osłonę do podwozia blaszki, lub podgiąć odrobinę, tudzież pasek gumy pod brzęczący element podłożyć, bez obawy (sprawdzone) że będzie się topił i  śmierdział..

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś takiego w Almerze,brzęczała źle wyregulowana maska.Jak otworzysz maskę od środka są takie plastikowe dystanse którymi reguluje się przyleganie klapy,wystarczy je trochę wysunąć,może to akurat to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś takiego w Almerze,brzęczała źle wyregulowana maska.Jak otworzysz maskę od środka są takie plastikowe dystanse którymi reguluje się przyleganie klapy,wystarczy je trochę wysunąć,może to akurat to?

Potwierdzam to także daje denerwujące dźwięki, też miałem taki przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na angielskim forum QQ kilku forumowiczów pisało, że w podobnej sytuacji dzwoniła im termiczna osłona wydechu (pod samochodem).

Myślę, że warto sprawdzić ten trop, bo w takim przypadku wystarczy tylko osłonę dokręcić żeby pozbyć się brzęczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na angielskim forum QQ kilku forumowiczów pisało, że w podobnej sytuacji dzwoniła im termiczna osłona wydechu (pod samochodem).

 

Pisałem o tym cztery posty wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widzę, że nie jestem sam z problemami mojego nowego qashkaia j11.

Zakupiona za niemałe pieniądze Tecna od dwóch lat brzęczy przy dodawaniu gazu w okolicy kolumny kierowniczej, a serwis przy każdej wizycie (a dodam, że często bywam w serwisie), zagląda, słucha i rozkłada ręce.

Ten Nissan to porażka. Jak nie brzęczy to skrzypi jak stara wersalka, a jak już to poprawili to znowu łomocze zawieszenie, a serwis zapewnia, że to "naturalne odgłosy pracy zawieszenia". Ja przecież nie kupowałem taczki !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego do auta potrzeba troszkę serca i troskliwości. Jeśli sam nie zaangażujesz się w usunięcie, po wcześniejszym zdiagnozowaniu przyczyn, hałasu to nie masz co liczyć na serwis. Oni są od bardziej szczytnych celów.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, olej wymienić, klocki, filtry... Trzeba wziąć pod uwagę, że ASO tylko nazywa się profesjonalnym serwisem, czasami pracują w niej wybitni fachowcy, ale na to nie ma reguły. Równie dobrze Zdzisiek z "Perfect Service" może się okazać lepszym w te klocki. Zawsze możesz pojechać do innego ASO, nie ma tutaj żadnego "terytorializmu" mówiącego o tym, że serwisujesz tam gdzie kupiłeś.

Edytowane przez bamaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lion,jeżeli osłony pod samochodem i na wydechu siedzą sztywno,to przyczyną może być środkowy tłumik,a dokładniej jego naruszony,bądź źle zgrzany wkład.Moja rada.Daruj sobie serwis,bo tam pracują ludzie,którym płaci się za dniówkę,a nie za robotę.Znajdź gdzieś warsztat,który zajmuje się wydechami,nie wezmą qqłkę w obroty,może COŚ znajdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Kurcze mam tak samo chyba się powielam bo pisałem w innym dziale. Ale przy 1700-2000 obr. warczy a po przejechaniu 5 10 km znika silnik 1.2 automat. Denerwuje mnie to i żonę...cóż jej auto na prezent ślubny... więc jak pisałem wstawiam je do ASO na dzień i sprawdzą na zimnym silniku bo co dojadę do nich to już warkotu nie ma. Jak odbiorę to dam znać co zrobili. Sugerowałem im informacje z forum twierdzą że  wszystko ok. 

Pozdrawiam


Witam

Obiecałem że dam znać i dowiem się co to brzęczało przy zimnym silniku podczas dodawania gazu... no i udało się! Auto było tydzień w serwisie ASO - na liczniku 5000 km. Do brzegu :) okazało się że panowie zdjęli całą przednia tapicerkę - panel przedni. Brzęczała osłona termalna dyszy klimatyzacji - to coś znajduje się zaraz przy panelu radia i skrzyni biegów. Wszystko to zostało zdjęte i po dokręcane ale robili to dwa razy bo nie byli pewni że to ten element. Jak sami powiedzieli kiedy to sprawdzali to później pojawiło się to również na Postoju. Ważne że działa i naprawione.

Pozdrawiam

JT 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...