Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Odcinek 5: Pierwszy przegląd - zakupy i porady


Crith
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i u mnie po pierwszym przeglądzie, przy okazji blacharskiego zauważyłem, zarysowanie na tylnim zderzaku ( widać jaka menda wjechała wózkiem gdzieś pod sklepem ), a dodatkowo jeden halogen dostał strzała i zrobił się pajęczy.... Po tym jak podali mi cenę chlapaczy ( 1,4k ) i anteny-płetwy ( 1k ), o halogen już nie pytałem, na alle można znaleźć już używki.

Wlazłem pod auto, po zdjęciu osłony, wszędzie sucho, żadnego pocenia. Oleju nie ubyło w ogóle albo ubytek był niezauważalny.

Koszt zabawy 365zł z dolewką płynu chłodzącego. Olej i filtr miałem swoje.

Ponoć regulowali obroty biegu jałowego, po moim zgłoszeniu, że zdarza się falowanie lub przytrzymywanie obrotów na 1,5krpm, komp nie wyrzucił żadnych błędów.

Na pytanie jak to robili, przyjmujący nie bardzo potrafił odpowiedzieć.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

dziś będzie paczka, potem montaż, sobota 1st przegląd, to mi wygrają, olej mój, reszta nissan...

 

ciekaw jestem ile wezmą za przegląd jeśli z własnym olejem Klient przyjeżdza. Tzn. ile za robociznę policzą? Tj. ile czasu i ile kosztuje RbH w Świętokrzyskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jade tam gdzie kupiłem - Chorzów

 

takiego sms dostałem:

 

Z naszym olejem 674 zł brutto. Z Pana olejem 220 brutto. Olej 5w30 dla samochodów z DPF

Edytowane przez SmallCity
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ze sie "wtrancam" ale moze warto by stworzyc nowy watek a ten pozostawic na opony zimowe, co o tym sadzicie?

Zaczyna sie robic pier**lnik bo juz przegalady wchodza w temat  ;)

Taka drobna uwaga, bo jak sie nie ma juz swojego autka to widzi sie wszystko w zupelnie innym swietle... hehehe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przymierzam sie do pierwszego obowiazkowego po roku i zarazem 15tys km przegladu. 1,6 benzyna w okolicy Poznania jest wyceniana na 900zl brutto z materialami od ASO. Wyceniono robocizne, olej, filtr oleju, filtr klimy, podkladke pod korek spustowy. Czy ktos "przegladal" juz swoja benzyne i dostal lepsza oferte cenowa? Czy i jaki olej, jakiego producenta, spelniajacy jakie normy warto dostarczyc samemu?

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1 zaplacilem 670 bez filtra klimy. Filtr kupic mozna za 70 weglowy. Wymiana dziecinnie prosta. Koszt warszawski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widze ze musze sie zorientowac szerzej, poza okolice pyrlandii

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, kto pyta nie błądzi :) Podzwonić po najbliższych ASO, tam niech podadzą, co jest wg nich dobre i jakie parametry powinny mieć Wasze części, jeżeli sami dokonujecie zakupu, no i potem tylko szukać sklepu i rozsądnych cen, najlepiej jakiś rabacik jak się da zrobić jeszcze :) pamiętajcie, że czasem płaci się za logo na opakowaniu ;) i tańsze nie musi być gorsze, rozsądny sprzedawca też potrafi doradzić...

 

no i obowiązkowo obdzwonić kilka ASO, dopytać kto ile życzy sobie za ten I-szy przegląd, bo czasem to wystarczy kilkadziesiąt kilometrów zrobić więcej i oszczędzić też można ;)

Edytowane przez Crith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moi drodzy, kto pyta nie błądzi :) Podzwonić po najbliższych ASO, tam niech podadzą, co jest wg nich dobre i jakie parametry powinny mieć Wasze części, jeżeli sami dokonujecie zakupu, no i potem tylko szukać sklepu i rozsądnych cen, najlepiej jakiś rabacik jak się da zrobić jeszcze :) pamiętajcie, że czasem płaci się za logo na opakowaniu ;) i tańsze nie musi być gorsze, rozsądny sprzedawca też potrafi doradzić...

 

no i obowiązkowo obdzwonić kilka ASO, dopytać kto ile życzy sobie za ten I-szy przegląd, bo czasem to wystarczy kilkadziesiąt kilometrów zrobić więcej i oszczędzić też można ;)

Finalnie 374 zl przeglad + 63 zl filtr oleju z podkladka pod korek + 44 zl przeglad nadwozia. Dostarczylem wlasny olej i filtr kabinowy, za ktore zaplacilem 145 zl. Suma 626 pln, czas przegladu 3,5h.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie d..y nie urywa. Moja wizyta 1.5 godzinna kosztowala 670 zl. I kawki sie napilem i pogadalem z serwisantami i w ogole bardzo milo bylo.

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie d..y nie urywa. Moja wizyta 1.5 godzinna kosztowala 670 zl. I kawki sie napilem i pogadalem z serwisantami i w ogole bardzo milo bylo.

 

Coś nam szerzej możesz opowiedzieć :) ? I nie chodzi mi o gatunek kawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosze o pytania. Postaram sie na nie odpowiedzieć o ile będą sensowne:)

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie d..y nie urywa. Moja wizyta 1.5 godzinna kosztowala 670 zl. I kawki sie napilem i pogadalem z serwisantami i w ogole bardzo milo bylo.

Może i d..y nie urwalo, ale wyszlo najkorzystniej jak sie dalo w moim regionie.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak troche to zastanawiajace ze za to samo tak roznie ASO sie cenią. Rozumiem różnice w cenie rbh, ale za materiały?

A moze po prostu z "firm" zrzynają a priv traktuja łagodniej? Daja duzy upust na samochod to potem odbijaja sobie.

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak troche to zastanawiajace ze za to samo tak roznie ASO sie cenią. Rozumiem różnice w cenie rbh, ale za materiały?

A moze po prostu z "firm" zrzynają a priv traktuja łagodniej? Daja duzy upust na samochod to potem odbijaja sobie.

Ziarno prawdy w tym na pewno jest. Przy wycenie prawie zawsze padalo pytanie czy faktura bedzie na firme czy osobe fizyczna.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys nawet pozwolilem zakpic sobie z przedstawiciela handlowego Opla. Konfigurowalismy Grandlanda na firme i dal 18% upustu. Na drugi dzien dzwonie ze jednak wezme na osobe prywatna za gotowke a ten duren twierdzi ze nie moze dac tyle bo max 10%. No to go wysmialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Dziś byłem na pierwszym przeglądzie w Nissan Odyssey Częstochowa.

Cała przyjemność kosztowała mnie 684 zł (czas 2,5 godziny):

- olej własny ELF Evolution Full-Tech FE 5W-30 7l  (0,5 l zostało) 180 zł

- robocizna 298 zł

- filtr oleju+filtr pyłkowy+uszczelka 206 zł.

Przed przeglądem pytałem o cenę w Częstochowie i w Sosnowcu. W obydwu miejscach cena wynosiła ok 1100-1150 zł.

Warto zabrać swój olej a końcową cenę za przegląd troszkę negocjować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 8.02.2019 o 18:45, 3mka napisał:

Dziś byłem na pierwszym przeglądzie w Nissan Odyssey Częstochowa.

Cała przyjemność kosztowała mnie 684 zł (czas 2,5 godziny):

- olej własny ELF Evolution Full-Tech FE 5W-30 7l  (0,5 l zostało) 180 zł

- robocizna 298 zł

- filtr oleju+filtr pyłkowy+uszczelka 206 zł.

Przed przeglądem pytałem o cenę w Częstochowie i w Sosnowcu. W obydwu miejscach cena wynosiła ok 1100-1150 zł.

Warto zabrać swój olej a końcową cenę za przegląd troszkę negocjować.

na allegro filtr oleju to 15 zyli, filtr klimy 50 uszczelka raczej nic.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, karibox1 napisał:

na allegro filtr oleju to 15 zyli, filtr klimy 50 uszczelka raczej nic.

Ale wielu użytkowników ma przeświadczenie ,ze tylko i wyłacznie przegląd  w ASO ma sens..

Dlatego płaca słono za proste prace i czynności ,ktore najczęsciej mozna zrobic samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wielu użytkowników ma przeświadczenie ,ze tylko i wyłacznie przegląd  w ASO ma sens..
Dlatego płaca słono za proste prace i czynności ,ktore najczęsciej mozna zrobic samemu.
Zdaje sobie sprawę że moglem kupić tanio zamienniki ale zostałem poinformowany, że jeśli nie chcę ryzykować utraty gwarancji to muszę dostarczyć filtry oryginalne jakie stosuje nissan. Nie mam aż takiej wiedzy czy to prawda z tą gwarancją więc wolałem dopłacić te kilka złotych różnicy między ceną zamiennika A oryginału i mieć spokój. Wystarczy mi to co zaoszczędziłem na swoim oleju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, 3mka napisał:

Zdaje sobie sprawę że moglem kupić tanio zamienniki ale zostałem poinformowany, że jeśli nie chcę ryzykować utraty gwarancji to muszę dostarczyć filtry oryginalne jakie stosuje nissan. Nie mam aż takiej wiedzy czy to prawda z tą gwarancją więc wolałem dopłacić te kilka złotych różnicy między ceną zamiennika A oryginału i mieć spokój. Wystarczy mi to co zaoszczędziłem na swoim oleju.

To nieprawda. Możesz samemu zrobić albo w innym z FV, że w ogóle był przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna sie garazowy serwis.   :)

Wszsytko mozna samemy (no prawie) rbic tylko zastanowcie sie troche. Jesli ktos z Was prowadzi uslugi albo pracuje w uslugach to przekona sie, ze jesli wszyscy beda sami robic sobie wszystko to straci prace albo dochod.

Niech kazdy robi to co potrafi najlepiej a auto oddaje do serwisu (niekoniecznie ASO)

Kazdy chce zarobic jak najwiecej ale jak juz cos wydac to samemu zrobie etc...

Ja osobiscie juz dawno temu uznalem ze nie ma sensu brudzic sie pod domem i gi,mastykowac bo mechanicy sa do tych prac i niech zarobia bo sie znaja (zazwyczaj) na tym lepiej. Ja bde robic to co potrafie i ten sam mechanik kupi to co ja np.wykonam itd ... Tak sie kreci swiat i nie powinnismy tego zaburzac bo robi sie dziadostwo stodolniane. Rozumiem, ze wygodnie jest zmienic kola pod domem w wolnej chwili ale zeby "bawic" sie ze zmiana oleju, filtu czy plynu hamulvowego bo taniej  ?  hm ...

Na szczescie dla branzy sa tacy jak ja i swiat nie upadnie  ;)

Tak powaznie to nie uwazam siebie za jakiegos lebiege czy frajera bo oddaje auto do serwisu na wykonanie odpowiednich prac - frajer bo mnie stac na to? Coz, takim frajerem to moge byc

Kupie nowe auto a potem tankuje za 20 zl  bo szkoda za wiecej a ubezpieczenie na minimum bo szoda itp., itd ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędnie zakładasz, że chodzi o koszty. Robota musi być wykonana tak jak ja chcę. I tu jest pies pogrzebany. Żaden mechanik dla kogoś nie zrobi tak jak sobie. Poza tym szału dostaję jak wymiana oleju i filtra oleju opisywana jako przegląd po 15 tysiach kosztuje minimum 600 a realnie w pierwszym lepszym zakładzie 250. Mnie z tego powodu nie chce się wyjeżdżać do miasta i kosztuje mnie to olej mannol 150+filtr 20.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...