Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

X-trail LPG 2.0 czy 2.5?


macio85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,

 

proszę o pomoc :) szukam X-a i zastanawiam się, który silnik wybrać i który będzie lepiej znosił LPG.

 

Szukałem i przeczytałem całe forum, ale posty są już mało aktualne ;)

 

 

Czy ktoś z posiadaczy X-a w LPG może się wypowiedzieć i wspomóc kolegę?

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając MAŁE doświadczenie w jeździe z tym samochodem (robiąc 100km dziennie) szczerze to MOJE zdanie nie polecam, może jeździ się tym komfortowo jest wygodnie i ma to "kopyto" ale gdy musiałem wjechać na warsztat to (nie ja płaciłem tylko firma) to aż mnie bolało, nie wiem czy tak jest wszędzie ale "niby" warsztat znajomego i robiony był po znajomości a auto było robione w ciągu 2 miesięcy 3 razy, auto miało ok 200km na liczniku. Wiec szczerze mówiąc to auto drogie na lpg nie jest aż tak tanio tak jak już pisałem robiąc 100km dziennie co drugi dzień tankowałem za ok 50-60zł przy cienie 1,70 -1,80zł na stacji BP, chociaż z drugiej strony autem naprawdę się komfortowo jeździło puki się nie psuł :) silnik jakim jeździłem to 2.0 wersja sport. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętne który, oba będą dobrze na gazie pracować pod warunkiem dobrze założonej i odpowiednio wystrojonej instalacji. Mam znajomego z X-trailem (2,5), zrobił ponad 100kkm i wszystko śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktoś z posiadaczy X-a w LPG może się wypowiedzieć i wspomóc kolegę?

 

 

Pytaj Tomka http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/103138-instalacja-lpg-x-trail-t30/

Na temat trwałości się jeszcze nie wypowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę, jestem zadowolony, na 48l robię w tej chwili 450km czasem 470 i przerzuci na benzynę
U mnie w okol 20km ode mnie jest zakład który zajmuje się regulacją luzów zaworowych więc się nie martwię...
Mnie pokierował kolega DINO co do podzespołów i części jakie wybrać, żeby śmigało...
Wiadomo ktoś wspomni...żaden się nie nadaje jak kolega powyżej... ale jak się dba TAK SIĘ MA.
Takie moje skromne zdanie, masz pytania...pytaj, czy pw, czy tutaj...bez znaczenia

Pozdr... Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę, jestem zadowolony, na 48l robię w tej chwili 450km czasem 470 i przerzuci na benzynę

U mnie w okol 20km ode mnie jest zakład który zajmuje się regulacją luzów zaworowych więc się nie martwię...

Mnie pokierował kolega DINO co do podzespołów i części jakie wybrać, żeby śmigało...

Wiadomo ktoś wspomni...żaden się nie nadaje jak kolega powyżej... ale jak się dba TAK SIĘ MA.

Takie moje skromne zdanie, masz pytania...pytaj, czy pw, czy tutaj...bez znaczenia

 

Pozdr... Tome"

Zawsze znajdzie sie ktos i napisze -a co tam nie nadaje sie- ja zalozyłem jezdze i jest dobrze .Lub znajomy jeździ i chwali.

Nie zmieni to faktów ,ze szczegolnie jesli chodzi o silnik 2 .0 to wybitnie nie nadaje sie do gazu i to wiele razy i w wielu miejscach jest dokladnie napisane i wyjasnione dlaczego.Wystarczy troche poszukac samemu  informacji nt.

Dobry i uczciwy gazownik po prostu nie załozy gazu do tego silnika-bo dba o swoja opinie i w przypadku bardzo prawdopodobnych problemów w okresie gwarancyjnym nie chce byc nimi obciazany.

A ze cos jest na rzeczy to dobrym przykladem sa ogłoszenia ze sprzedazą X-traila 2.0 zagazowanego.Wiekszośc aut z ogłoszeń o sprzedazy ma gaz załozony od niedawna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Nie zmieni to faktów ,ze szczegolnie jesli chodzi o silnik 2 .0 to wybitnie nie nadaje sie do gazu i to wiele razy i w wielu miejscach jest dokladnie napisane i wyjasnione dlaczego.Wystarczy troche poszukac samemu  informacji nt....

 

takie opinie słyszałem ale o silniku ozn. MR20DE (od 2007r), słyszałem też że silnik ozn. QR20DE (do 2007r) - do LPG się nadaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie jest to prawda. Ale ostatecznie zagazować możesz. Jeśli inaczej się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam.

 

troche pozny post ale napisac mozna.

mam t30 z 2,5silnikiem. automat, kola 16'' (opona 215)

 

zalozylem gaz jak byl przebieg 140tys km (kupilem w niemczech). w rok przejezdzam 100tys km.

wszystko na gazie.

instalacja STAG bez OBD (wtryskow  niepamietam). butla 80L w kole zapasowym (podloga bagaznika 3mm jest lekko niedomknieta)

gazu wejdzie mi ok 58-65L. (zalezy gdzie i o jakiej temperaturze tankuje). auto bez pasazerow. benzyna maks 10L. (waga wplywa na spalanie;D)

 

w miescie koniec gazu na przebiegu 430km. a w trasie dojezdzalem do 500km (ale predkosc musi byc maks 110km). i wydaje mi sie ze pare razy bylo 530km.

zalezy od predkosci. w miescie jezdze ok70km. poza miastem ok 120-130km. i koniec gazu przy 430km w obu przypadkach.

 

nie ma zadnych problemow ani z instalacja ani z silnikiem. (przy duzych predkosciach pow 140km olej wciaga ale bylo tak przy benzynie juz jak go kupilem)

nie widze roznicy w dynamice czy predkosci maks =195km/h (200km/h napewno nie pojdzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam x-traila 2.5LPG PrY duzych predkosciach lubi olej zabrac.. i na gazie na autostradzie poszedl ponad 200.....

Narazie mam go pol roku jakies 15tys km i jedyne co to sworzen padł i tyle.. wsiadac i cieszyc sie.....

Edytowane przez Radar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 13.07.2016 o 21:32, matador41 napisał:

 

takie opinie słyszałem ale o silniku ozn. MR20DE (od 2007r), słyszałem też że silnik ozn. QR20DE (do 2007r) - do LPG się nadaje

 

W dniu 13.07.2016 o 21:48, karibox1 napisał:

niestety nie jest to prawda. Ale ostatecznie zagazować możesz. Jeśli inaczej się nie da.

Dlaczego to nie jest prawdą? Z czego wynikaja różnice, albo gdzie ich nie ma między tymi silnikami? Tylko proszę karibox1 o merytoryczna wypowiedź oparta na rzetelnych danych np.producenta a nie wydumek.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z producentów instalacji gazowych (Prins Autogassystemen B.V.) swego czasu opublikował listę silników co do których nie zaleca instalacji gazu LPG.

I na tą listę wciągnął samochód Nissan X-Trail T30 z silnikiem QR20. 

Polskiego klona tej listy z opisem przyczyn problemów  znajdziesz tu:

http://projekt-tech.pl/files/lista-prinsa-opracowanie-projekt-tech_pl.pdf

 

Na aktualnej liście Prins'a nadal nie ma informacji aby był jakiś zestaw dla tego silnika

http://www.prinsautogas.com/download_attachment/2726/Prins_DI_available_list.pdf

Skoro jeden z producentów instalacji LPG nie zaleca tego silnika, to jednak coś w tym jest.

Należy zakładać iż taki sam problem może dotyczyć silnika QR25 który jest w dużej mierze oparty na konstrukcji QR20 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem , taka odpowiedz mnie bardzo zadowala, a co z silnikiem  MR20DE ? czyli tego w modelu do 2007 jak rozumiem, czy on też jes tak słaby czy to juz kwestia instalacji i pilnowania czynności regulacyjnych?

ciekawe jest jeszcze to że na tej liście jest napisane że od 2003r, czyli modele przed sie nadają? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogłeś to wyczytać, powtarzane setki razy na forum. Nie chciało Ci się. Nie wytrzyma więcej niż 50 tysi. I to jeśli jest w dobrej kondycji. Nie kupuj z LPG tak jak pisałem. Chyba, że od kogoś z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, karibox1 napisał:

mogłeś to wyczytać, powtarzane setki razy na forum. Nie chciało Ci się. Nie wytrzyma więcej niż 50 tysi. I to jeśli jest w dobrej kondycji. Nie kupuj z LPG tak jak pisałem. Chyba, że od kogoś z forum.

mozna napisać to samo ,tylko bez pierwszych dwóch zdań ale widać na kazdym forum znajdzie się ktos taki kto nie potrafi udzielić sensownej i merytorycznej odpowiedzi, ale do krytyki u dzielania swoich mądrości jest pierwszy....współczuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Rebelmen napisał:

mozna napisać to samo ,tylko bez pierwszych dwóch zdań ale widać na kazdym forum znajdzie się ktos taki kto nie potrafi udzielić sensownej i merytorycznej odpowiedzi, ale do krytyki u dzielania swoich mądrości jest pierwszy....współczuję

Wcale nie dziwię sie ,ze taka odpowiedź napisał Karibox.

Temat jak poruszyłeś był wielokrotnie wałkowany na na forum .Wystarczy tylko troche czasu poświecić na czytanie forum.

W temacie tym juź na prawdę nic nowego raczej nikt nie napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...