Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Funlady Z (350Z) by h8r with HR :)


Batman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aj no za wcześnie się wygadałeś...

Temat ciągnięty chyba od połowy roku, jak to się przejechałem Batmobilem i stwierdziłem o mato jak to nie jedzie, jaki pedał...

Tak więc plan był taki żeby zapodać lepsiejsze wałki do całkowicie seryjnego silnika:

20170403_183540.jpg

 

Pod te wałki niby pasowało by wsadzić twardsze sprężyny zaworowe, no i wóz ma 110 tyś przebiegu to może by liznąć, gniazda, zawory i wyregulować to. 

przy okazji poszło lekkie dopieszczenie kanałów dolotowych i wylotowych - wyrównanie odlewów przy samych gniazdach zaworowych:

20170410_175008.jpg

 

I tak z gruchy ni z pietruchy postanowiliśmy wybudować nowy piec, baza z FX35 rocznik 2011 ale plan był konkret pojemność dowalić na 4.0 żeby porządnie Nm to generowało :D

 

Z kompletowaniem OEM gratów zeszło się błyskawicznie, łącznie z wzmocnionymi uszczelkami magistrali olejowej - pięta achillessa wszytki HR-ów i 370Z do roku 2014 :D

Dodatkowo w ramach profilaktyki wleciały sporo mocniejsze śruby pod głowicę pochodzące z silnika JUKA 1.6 Turbo:

20170922_140331.jpg

 

I raz, dwa i trzy Blok dla Batmana gotowy:

20170918_205918.jpg

 

Z wałem z 4.0 to się zeszło... trzeba było go fest okroić z przeciwag a następnie go doważać...

20170918_191712.jpg

 

By pomieścić taki wał i żeby korba się obracała trzeba było pozbawić blok kraników natryskujących olej na denko tloka:

20170918_223216.jpg

 

Ale spokojnie przy robionych na nasze zamówienie korbowodach jest dziura, która sika olej w denko tłoka:

20170921_234957.jpg

 

Tłoki zostały podfrezowane by uniknąć kolizji z zaworami:

20170922_140038.jpg

 

Ubierania dalsza część:

20170924_184820.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do osprzętu to wleciał zimniejszy 68 stopniowy termostat Mischimoto:

20171026_130128.jpg

 

I Ciekawostka na którą zupełnie przypadkiem trafiłem, wydajniejsze wtryski paliwa z modelu 370Z (Pomarańczowe 385ccm @ 3,75bara)

a zielona seria HR ma wydajności 335ccm przy 3,75bara:

20171026_181153.jpg

 

No i coś z czego przygotowaniem się trochę zeszło, kolor:

20171027_154542.jpg

 

Z pierdół wleciały nowa tuleja w wał korbowy podtrzymująca wałek od skrzyni, sprzęgło dostało nową kewlarową okładzinę, wleciały nowe łożyska do rolek od osprzętu + nowy pasek no i nowe świece Irydowe...

No i ciach to wszystko pod maskę:

Batman%20FINAL.jpg

 

Dopełnieniem całości jest dość lekka bo warząca zaledwie 6,35kg aluminiowa jednomasa od Stillena, fabryczna dwumasa w tym modelu waży 13,5kg :D

Oraz niemal dwu-krotnie grubsza chłodnica wody od Mischimoto.

 

No to ciach sprzęt ożył od strzała, jak gdyby nigdy nic:

20171030_193401.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jako szczęśliwy właściciel podzielę się wynikiem:

LXVFMVE.jpg

Wykres nałożony na mój pierwszy pomiar, 350Z w 100% seryjne i po wszystkich modach. 

https://youtu.be/Wq7lbKeTnts

Filmik z jednego z pierwszych hamowań, przy ostatecznym nie mogłem być. 

Wyszło 360 koni czyli dokładnie tyle na ile liczyłem, jak widać auto wystrojone ładnie - bez dziur w mocy i dołów. Przy 3.5L miałem 310 koni, co daje prawie 90 koni z litra, teraz przy 4.0L mam 361 koni co daje nieco ponad 90 koni z litra. Wałki niestety pożarła pojemność, na pewno problemem jest seryjny dolot, który dodatkowo okazał się nieszczelny. Liczę, że przy wymianie dolotu uda się ugrać jeszcze z 10-20 koni. Jeszcze przyjdzie mi poczekać tydzień-dwa na testy na ulicy, bo korzystając z uprzejmości Kuby postanowiłem ogarnąć kilka innych rzeczy w aucie... no i czekamy na części. 

Koszt jest na pewno wysoki, samo przejście na 4.0 to ponad 15k (w tym koszt nowego wału, jego kosmicznie drogich przeróbek i customowych korbowodów), masa nowych części OEM (rozrząd uszczelki etc) + robota Kuby wychodzi więcej niż soft turbo, a wynik taki jak widać. :) W zamian dostajemy nowy silnik o niezawodności bliskiej seryjnej. To było moim głównym celem, żeby ten silnik był trwały, a nie zrobił 400 koni, które rozsypie się po sezonie. Chciałbym podziękować Kubie za ogrom pracy jaki włożył w ten silnik, jak i za realizowanie moich fanaberii z żółtymi dekielkami i nowymi śrubkami. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz pisalem GRATY Wam na fejsie! za***iscie. Kuba pisze ze natepnym razem by na wale z GTR'a projekt robil. Nie znam sie ale zaczyna mnie ciekawic to budowanie silnikow :) Jak sie jezdzic w koncu naucze to moze tez pomysle a takim projekcie.

 

Zeby jeszcze ladnie szedl wykresik do gory do samego konca to by bylo super. Najlepszy wykres jaki widzialem w HR tylko z boltonami byl goscia z UK ktory mial 343 hp tez na konserwatywnej hamowni. Tu jest jego temat: https://www.350z-uk.com/topic/110772-fast-roadtrack-350z-hr-build/?page=7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś go dusi na górze, pewnie dolot policzony na 3.5l, może też wałek ssący? 

Kilka zdjęć z budowy.

ue2pCG6.jpg

Doktor Coobcio czyści blok.

Uor1hzf.jpg

Poskładany tłok i korba na tle złożonego dołu. 

se8LMXO.jpg

Ważenie wału, 19.3kg vs 21.0kg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że turbo soft zetke może pogonić - przynajmniej tą, która nie ma podtrzymania turbo przy zmianie biegów :D

W Dwie osoby do tej pory Best 100-200km/h Batwóz robił w 14.2 sek a do setki przyspieszał w 5,7 sek - ciekawe ile się teraz poprawi.

A na ćwiartkę w pojedynkę z tego co pamiętam to okolica 13,9 ???

 

Ale charakterystyka silnika za to bez turbodziurowa, nie mogę się doczekać kiedy wspołnie z Batmanem wyskoczymy na jakąś pojeżdżawkę popupalać trochę tylnych opon :P

Wreszcie się chłopak przekona na własnej skórze jak to ciężko jest opanować wóz RWD z niemal 500Nm momentu obrotowego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko ciężko ale jak przyjemnie ;) podobno wóz jest dopiero wtedy szybki kiedy boisz się do niego wsiadac :D

Panowie a czy silnik z fx35 wchodzi p&p do zetki? Innymi słowy jeśli padnie silnik w zetce można bez problemu uznać ten z fx35 jako nowszy przeszczep?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba zrobił trochę zamieszania z tym fxem, ale głównie chodziło o to, że silnik jest taki sam jak hr (nadal zdaje się sprzedawany z hybrydą) i mógł budować mój silnik, a ja w międzyczasie upalałem stary, w ten sposób auto nie stało rozebrane u Kuby 2 miesiące. Mam nadzieje, że po tym modzie różnica między mną i Kubą zmaleje z 1-2s do 0.1-0.2s na Jastrzębiu :) Oczywiście trzeba będzie pomyśleć o lepszych oponach za rok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny zastrzyk mocy :)

Powalczyliśmy trochę na hamowni z doborem optymalnej długości 3" dolotu:

20171103_201401.jpg

 

Efektem czego plus dostrajanie za każdym razem jest taki oto piękny przyrost mocy w górnym zakresie obrotów, czego nam tak bardzo brakowało:

NOWY%20DOLOT%20vs%20seryjny.jpg

 

Także przeprowadziliśmy testy z kolektorem dolotowym z 370Z ale chrzanił on wszystko...

20171102_220238.jpg

 

A Spodziewać by się można było, że krótsze kanały znacząco poprawią moce na wysokich rpm kosztem dolnego zakresu obrotów a tu kupa totalna wyszła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już przegonił... Jedyny zakres, w którym rudzielec jest lepszy to 3400-4000obr.min i to troszkę tak to wszędzie Batmobil ma wyższe kreski :D

Ciekawe na wydechu z Rudzielca czy magiczna bariera 400KM na naszej hamowni by była złamana :P ??

Na tą chwilę na każdej innej hamowni myślę że i tak będą wyniki 400KM + :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CCC czyli Coobcio Czyni Cuda :)

To jest już wynik z którego jestem mega zadowolony, a mamy jeszcze kilka pomysłów na mniejsze usprawnienia.

Taką wisienką na torcie jest to, że auto brzmi teraz jak karabin maszynowy :D

Edytowane przez Batman
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha dopieścić przepustnicami wydechem tak żeby 400KM było z wolnossaka do tego zapodać skrzynię taką jaką masz u siebie Jarku i będzie wolnossak co 100km/h osiąga w 4 sekundy to by było kosmos !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki jedno pytanie, czemu nie kompresor, ten dedykowany do 370z od stillena wstaje przy 4 k rpm ciągnie do samego końca w peaku ponad 120 km ponad serię robi , producent podobno zakłada koniec wydajności kompresora przy 500 km ale jako tuner kit niema gwarancji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresor jest głosny jak kombajn, mniej rozwojowy niż turbo, są częste problemy z paskami, kosztowo wypada podobnie do turbo lub lepiej. Natomiast Batman postawił na jak największą bezawaryjnosc stąd zostawił wolnossaka tyle że 4 litrowego osiągami 0-150 zbliżonym do soft turbo (brak laga)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło bardziej mi i to że kompresor też spełnia wymagania Batmana, brak laga, niutem nie miażdży a problemy z paskiem podejrzewam że cobcioo dał by radę rozwiązać, w sumie sam robił do siebie i nie tylko big bore kity. A to napewno dużo bardziej skomplikowana operacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O takie coś pasuje do 370z i do HR:

https://www.z1motorsports.com/forced-induction/stillen/stillen-supercharger-kit-370z-g37-p-4448.html

 

Bardzo głośny nie powinien byc bo pedzony tylko paskiem z rowkami... baza to kompressor Vortech V3 na nim moj rekord to 576KM w pewnym żółtym 350Z z revupem ppd maska ktoremu pojembosc do 3.73L zwiekszylem... mogę powiedziec tyle ze paski raz w tygodniu trzeba było zmieniać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paski co tydzień to wymiany no i koszt niemały bo sam kompresor 6900 usd plus dodatki 1100 usd to ze wprowadzeniem tego do Pl wyjdzie ok 35tys zł - dołóż do tego zakucie silnika, nowe sprzęgło, poprawki w układzie wydechowym, nowe walki rozrządu, całą masę pierdół towarzyszących takiej robocie plus robota Coobcia i pewnie 70 tyś pęknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...