Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z gps przez kamerkę - rejestrator jazdy


czesiu1976
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam problem mój polegał na zakłócaniu przez kamerkę Prestigio RoadRunner 310 pozycji GPS w nawigacji Nissan Connect zamiast współrzędnych gps miałem tylko kreski --,--,--

po wyłączeniu kamerki wszystko wracało do normy.Moje pytanie jakich kamerek używacie w waszych Kaśkach i gdzie są zamontowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie też, przy ostatnim pozycjonowaniu pojazdu, miałem tylko kreski, co mnie zresztą zdziwiło bo wcześniej, przy takiej samej czynności,  były współrzędne, postanowiłem jednak zapisać pozycję i została ona prawidłowo zapisana. Nie pamiętam jaką mam kamerkę i nie sprawdzałem czy po jej wyłączeniu pojawią się cyferki, jak nie zapomnę to sprawdzę, ważne że zapis pozycji, mimo wszystko, był prawidłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znalazłem na YT film na którym gość pokazuje jak moja kamerka Prsestigio RoadRunner 310 zakłóca GPS obecnie szukam nowej i myślę że padnie na Mio 568 z bazą fotoradarów może ktoś ma takie coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dziś na wszystkie sposoby swoją NC i przy włączonej kamerce wyświetla pozycję bez kresek. Wyżej opisany przeze mnie przypadek, kiedy pojawiły się same kreski,  miał miejsce w pobliżu lotniska, może więc tam coś zakłócało pracę GPS-a a nie była to moja kamerka.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sprawdzenie jeszcze napisz jaką masz kamerkę i gdzie montowana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerkę mam najzwyklejszą w świecie, nie markową, podobną do tej z tego linku; http://allegro.pl/kamera-samochodowa-wideorejestrator-trasy-do-auta-i6316602782.html. Kupiłem ją kilka lat temu na próbę a że dobrze się sprawuje to pozostała. Umieszczoną mam pod samym lusterkiem wstecznym tak by nie przesłaniała widoku drogi, przewody puszczone mam pod podsufitką i dalej w osłonie słupka. Swego czasu dawała mi ona zakłócenia na radio a powodem ich był luźno wsadzony przewód ją zasilający. Unieruchomiłem go i problem zanikł.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, jeśli masz możliwości zasilacz kamerki podłączając inny, bo z tego co wiem to nie tyle kamerka zakłócenia daje co jej zasilanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem nawet bez kabla - wystarczy że w środku auta  włączam kamerkę sygnał ginie - sygnał wraca dopiero wtedy gdy kamerka jest za siedzeniem kierowcy lub pasażera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie nie tylko Ty masz z nią problem, użytkownicy tych kamerek w sieci mają o niej podobne zdanie. Jednym słowem PORAŻKA, choć sprzęt wydawało by się najnormalniejszy w świecie, jedyne wyjście albo zamocować na tyle pojazdu by rejestrowała, jako dodatkowy bajer&zabezpieczenie, trasę przejechaną a na przód kupić coś innego albo sprzedać komuś kto nie korzysta z  GPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...