Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K13] hak holowniczy


janus_z

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio pojawiała sie w mojej okolicy na sprzedaż fajna Micra K13, 2011 r.  pierwszy właściciel, salon Polska, dobra cena 20900, juz miałem dzwonić, ale że zależy mi na haku holowniczym myślę jeszcze sprawdzę po ile sa haki holownicze (wcześniej sprawdzałem sobie K12 pod tym katem i było OK) i tu wielki zonk :(, nie ma haków do nowej Micry, chciałbym jeszcze na forum potwierdzić, że podobno producent nie przewidział, tak ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2012 roku, było kierowane pismo do Nissan Polska, po trzech tygodniach Nissan Polska odpisał,-----nie ma możliwości montażu haka!!!

Możesz się również dowiedzieć na jakiejś stacji diagnostycznej. Niech sprawdzą w swoich wytycznych.

Może być tak że w ogóle faktycznie nie można, więc i na własną rękę również nie zamontujesz nawet po to aby przewozić rowery, bo żaden diagnosta nie podbije Ci DR. (dopytywałem osobiście przy innym modelu)

Znowu głupi przepis ustawodawcy i urzędników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2012 roku, było kierowane pismo do Nissan Polska, po trzech tygodniach Nissan Polska odpisał,-----nie ma możliwości montażu haka!!!

Możesz się również dowiedzieć na jakiejś stacji diagnostycznej. Niech sprawdzą w swoich wytycznych.

Może być tak że w ogóle faktycznie nie można, więc i na własną rękę również nie zamontujesz nawet po to aby przewozić rowery, bo żaden diagnosta nie podbije Ci DR. (dopytywałem osobiście przy innym modelu)

Znowu głupi przepis ustawodawcy i urzędników. 

no to kicha, fajne autko i większe jak  stara K12 a haka nie przewidzieli :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zd

 

To kup K11, ona może ciągnąć do 750 

zdecyduję sie pewnie na K12, ona też może ciągnąć w danych haka pisze o 1300 KG :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile K12 ma wagi ? Masa przyczepy nie może przewyższać masy pojazdu ciągnącego.

wiem wiem wynosi bodajże max 1.33 masy dopuszczalnej auta :)

masy K12 nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości sprawdziłem masy własne Micr:

K10 - od 610 kg

K11 - od 775 kg

K12 - od 1021 kg

K13 - od 940 kg

Z zestawienia wynika, że najlepiej (ze wszystkich Micr) do ciągania przyczep nadaje się K12 (będzie najbardziej stabilna) - oczywiście moc silnika też ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...