Jump to content
Części Nissana - iParts.pl
Crith

Odcinek 6: Minusy też się znajdą

Recommended Posts

JackSet

no właśnie. dobrze gadacie. Sprawdziłem ze ten mój badziew daje tylko 500 mA a powinien 2A. Jutro kupuje cos takiego jak proponuje nysska.

znalazlem Samsung EP-LN920BB

Strider

Tylko czy opłaca się za 10 $ ? Obecnie chyba tak średnio...

JackSet

Tylko czy opłaca się za 10 $ ? Obecnie chyba tak średnio...

kupiłem w sklepie za 69 dedykowany do samsunga 2A i śmiga jak ta lala :whistle:i przy okazji porządny rozdzielacz zapalniczki z USB

Gdzie do cholery można kupić bezpieczniki do nissana. Nigdzie nie ma tych małych bezpieczników. Udało mi sie wywalić bezpiecznik 20A od zapalniczki :devil:

Strider

Co Ty żeś wykombinował? :D

herson

Castorama na pewno, a na stacjach juz nie sprzedają??

JackSet

Castorama na pewno, a na stacjach juz nie sprzedają??

Na stacji BP, Shell brak tych maciupkich Nissana. Sprawdzę Castoramę.

bezpiecznik-mikro-niski-profil-5-szt-od-

Smakor
W dniu 5.09.2016 o 20:01, Crith napisał:

2) Zamykanie szyb:

- brak domykania i otwierania szyb za pomocą kluczyka, co zapominalskim ułatwia życie, a mi ułatwiło by wietrzenie auta w upały, w sytuacji, gdy np kończę kawę u znajomych i wystarczyło by do okna podejść;

- zamykanie i otwieranie szyb w formie impulsowej dostępne tylko dla kierowcy, co jest dla mnie elementem może nie drażniącym, ale jednak zubożającym funkcje auta;

- no i nic już nie zrobimy gdy zgasimy auto, aby domknąć zapomniane okna, potrzebny jest uruchomiony zapłon... po poprzednich samochodach, nabrałem nawyku, że po zaparkowaniu gaszę silnik i zajmuję się przygotowaniem do wyjścia z auta bo prąd jest jeszcze przez moment dostępny (czyli szyby);

3) Światła w trybie auto - przy jeździe po zmroku i załączeniu świateł z mijania na drogowe, to czujniki decydują na jakich będziemy dalej się poruszać. Jeżdżę mało uczęszczanymi drogami, również po zmroku. Zauważyłem, że czujniki nie do końca się sprawdzają. Powinny zmieniać światła z drogowych na mijania, gdy z naprzeciwka jedzie auto. Często jednak dokonują chwilowego przeskoku, gdy następuje odblask światła od znaków drogowych lub innych obiektów, które odbijają dość mocno jak okna odległych budynków przydrożnych gospodarstw.

Zamykanie szyb to fakt porażka - w QQ po FL zrobi jak Bozia nakazała - wstawili nowy panel full auto, i szyby z pilota + nieblokujący panelu kierowcy przycisk blokady szyb. 

Ale co do zamykania po zgaszeniu to w instrukcji pisze co innego. Masz kilkanaście sekund (30?) na domknięcie szyb po zgaszeniu auta, ale nie możesz drzwi otworzyć (kierowcy) - nie wiem czy z pasem nei jest to powiązane też. Mam tak samo w Toyocie. Otwarcie drzwi kasuje energię z pstryczków ostatecznie (tez tu nie mam z pilota ale przynajmniej wszystkie auto).

Światła auto-długie u mnie t Toyocie też działają tak różnie. Czasem całkiem fajnie a czasem auto z przeciwka mi mruga. Na szczęście światła full led sa tak dobre, że długie zbędne w zasadzie. No może przy bardzo szybkiej jeździe. 

Sorki za starego kotleta znowu :) Ale czekam na mojego Xa i już czytam wszystko na tym forum.

Ogólnie przygodą z autem zawsze zaczynam od instrukcji na sucho. Wiele zwykle można się dowiedzieć o czym z samej eksploatacji i intuicji motoryzacyjnej człowiek może nie wiedzieć. Oczywiście w formie elektronicznej instrukcja bo papierowa jakoś mi nie idzie...