Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T30] Wymiana radia fabrycznego


wysockip
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no teraz to mnie tylko zmotywowałeś do zmiany przodu.

Choć już raz zmniłem na 165 gt series blau i nie byłem zadowolony bo bas gdzieś uciekł a brzęczały drzwi no ale trzeba się wziąć porządniej.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak gdzieś trafisz dobrą cenę to bierz serię K2 lub utopię :)

 

jeśli możesz zainwestować to - to jest wypierd z przytupem: http://allegro.pl/glosniki-focal-k2-power-165kr-sklep-dabrowa-gorn-i4341004483.html

 

a te urywają jaja przy samych oczodołach: http://allegro.pl/glosnik-focal-utopia-be-6-ative-high-end-gratis-i4326796465.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

 Szanowni,
jestem nowy, wiec delikatnie zaczynam od odkopania tematu, a przejrzałem już chyba wszystkie archiwalne..

 

W moim X jest 2dinowe radio kaseta/6cd changer. Problemem jest brak jakiegokolwiek dostępu do mp3..

dlatego po lekturze doszedłem do wniosku, że najlepsza byłaby zmianiarka mp3..oryginalne radio zostaje, wygląda niegroźnie, nie kusi wielkim dotykowym ekranem,

a zmieniarka spokojnie w schowku schowana, ale..

 

no właśnie to ale.
Powiedzcie proszę, bo nie potrafię tego ogarnąć - jak podłączyć to ustrojstwo?

http://allegro.pl/nvox-zmieniarka-cyfrowa-mp3-nissan-almera-gw-30m-i4949675203.html

Oraz, to jak będę w stanie odsłuchiwać muzy z tego? - na panelu przednim wybieram po proastu "CD" ? czy to oznacza, że będę musiał odpiąć regularną zmieniarkę z płytami?
dzięki z gory

b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

** - Nie kompatybilne z radioodtwarzaczami z nawigacją / z wbudowaną zmieniarką CD.

dziwne, że mogłem być aż tak ślepy:/

ale wydawało mi się, że ten pomysł (z emulatorem zmieniarki mp3) wyczytałem tu na forum. tylko może za mało dokładnie i chodziło radio 1-dinowe..

ehh..

dzieki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak, zrobią Ci to w zakładzie rtv. Każdy sprzęt ma sekcję zasilania/przedwzmacniacza i końcówki mocy. Wystarczy wpiąć się do przedwzmacniacza na tape. Zamiast tape będziesz miał aux. Można to też osiągnąć adapterem kasetowym jakiejś lepszej firmy. Jeśli nie przeszkadza Ci dźwięk z fabrycznej jednostki i głośników to ostatnia opcja będzie wystarczająca.

 

Jednak lepiej będzie zmienić radio na 1DIN (tanio) lub 2din z aux/bluetooth.

post-58920-0-34564100-1428131826_thumb.jpg

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jakoś mi sie mie uśmiecha wywalać 1,5 tys na przyzwoite 2 din . Skończy sie chyba na lepszym 1 din z bt . za jakieś 500 prawdopodobnie mozna kupic coś w miarę dobrego. Doczytałem się w historii auta ze problemy z anteną zaczęły się po zamontowaniu zestawu głosno musiącego parrot. czy moze ktos miał podobne problemy z radiem? U mnie w ogóle nie odbiera radio.

Edytowane przez michoos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam tak jak w temacie chciałbym wymienić swoje radio oryginalne wraz z GPS.

 

Pierwsze pytanie to gdzie mógłbym znaleźć plastik środkowego panelu bez przycisków na GPS coś takiego:

3209860339,iXaYq32dUZTewkiEYg.jpg

 

Drugie pytanie czy otwór na radio w tym plastiku to 7 cali 

 

Trzecie pytanie jakie radio polecacie mam do wydania 1000 zl nie wiem czy kupować używkę czy coś nowego. Chciałbym żeby to radio grało na poziome oraz wyglądało i miało możliwośc podłączenia kamery cofania. Cos w stylu tego radia:

http://www.aliexpress.com/item/Rear-Camera-GPS-Navigation-3D-PIP-Map-7-In-Dash-2-Din-Car-DVD-Player-Bluetooth/631012760.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ramke szukaj na allegro  a radio takie będzie pasowało w dziurę po fabrycznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to to ja wiemm ze by pasowało tylko na fabrycznym są przyciski które by słabo wygladały i by były po nic

mam ten panel

mn8fuHeuDeBbQooYeLXTjdQ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez miałem taki pomysł i podobna kwotę. ostatecznie odpuściłem z uwagi na to ze 1000pln niekupieniem sensownego 2din z BT . jedynie jakieś No name w dodatku bez CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja musze to zrobić bo potrzebny mi jest GPS a nie bede kupował osobnego jezeli jest miejsce w samochodzie. Mam nadzieje ze ktos pomoze i sie znajdzie cos dobrego i odpowie na pytania. Ramki wogóle nie moge znaleźć na allegro itp

Edytowane przez maklist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś to (#46) : http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/62288-navigacja-w-x-trail/page-3?do=findComment&comment=1052626

Ciekawe rozwiązanie.

Ramka pewnie tylko na szrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to ,że te chińskie 2 din pasują w oryginalną ramkę z wersji bez navi nissana. W tę twoją nie wiem czy wjedzie 2 dni ale zawsze wydawało mi się ,że ta dziura na wyświetlacz jest mniejsza niż w wersjach bez klimy. 

 

Michoos nie spotkałem za wiele chińskich 2din bez wejścia na CD, większośc czyta dvd i cd-rw oraz ma obsługę mp3.  

 

Pamiętać należy ,ze cena nie jest wielka jeśli policzyć że dostajemy fajne radio, wyświetlacz do kamery cofania, nawigację i zestaw głośnomówiący w jednym.  A jeśli znajdziesz radyjko z  tunerem to dodatkowy bajer na postoju :D  ( jeśli masz wybór to szukaj z cyfrowym bo kupno radia z analogowym to tak jak kupienie radia bez tunera ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@maklist - odpisalem dzisiaj na wiadomosc - nie bylo mnie prawie 1,5 miesiaca na forum bo sie troche powozilem po swiecie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no ja mam dokładnie tego clarka i polecam, a miałem w życiu więcej radyek niż wszyscy na forum razem wzięci (ponad 1000 sztuk, większość 1 din). Lepszy zauwazalnie  jest tylko Ken z Navi i może najnowszy blau NewYork

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy mi na dobrym odbiorze radia + CD. dodatkowa opcja BT lub inne zew zródło dźwięku bedzie bajka. Seryjne radio nie działa tylko cd zostało. myślałem ze to antena ale spec powiedział ze podłączał inna zew antenę i równie g... grało. Podobnomwina radia.

a jak z montarzem do t30. pasuje w otwór czy konieczne sa dodatkowe ramki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne radio markowe do żadnego auta nie pasuje idealnie. Ramka to za mało, w wielu w ogóle nie zmieści się ramka i wtedy trzeba pasować uchwyty metalowe radia. Ja musiałem przerabiać oryginalne ale to kwestia doświadczenia i narzędzi (wierci się dodatkowe otwory)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak na razie jest szansa reanimacji seryjnego radia. Jestem umówiony na sobotę ze specami od caraudio Na ten moment mówią ze jak radio zbiera sygnał lecz słabo i gubi, to samo radio raczej jest ok. Problem może być z anteną - ciekawe ile w aso zawołają jesli w ogóle jest dostępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...