Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T30] Wymiana radia fabrycznego


wysockip
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 Problem może być z anteną - ciekawe ile w aso zawołają jesli w ogóle jest dostępna.

Antena może być każda inna, byle ze wzmacniaczem. Możesz też naprawić tak jak tu: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/99745-naprawa-anteny-radiowej-nissan-x-trail-t30/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym radiu tuner nie ma prawa się zepsuć. To kwestia anteny. Wyjmij radio podłącz 5 metrowy przewód do gorącego (wew) styku anteny i wtedy poszukaj stacji. Ale na postoju. To radio odbiera też na zwykłym bacie z bazaru ale długim (min. 1m)

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działało tez na kawałku drutu miedzianego ok 1m. problem w tym ze w przewodzie antenowy jest masa i nie mozna całkowicie wywalić kabla antenowego z radia. z drugiej strony nie wiem dlaczego jeden spec powiedział ze nie działało radi na antenie przymocowywanej np do szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masę anteny bierze się z blachy karosy albo czego innego.


Musi to być goła blacha bez farby i ocynku


Masa anteny ze wzm też idzie z blachy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena jest masowana w podstawie anteny i na radiu. Oplot koncentryka to nic innego jak masa z obudowy radia.

Ocynk też przewodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Okzaało się ze na śrubokrecie działa 5 razy lepiej niz na antenie. Zamówiłem inna z dłuższym batem i w sobote powinno być ok. Bat trochę dłuzszy i odkręcany a nie skladany taki montowany na dachach z tyłu. Moze urody nie doda ale ma grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okzaało się ze na śrubokrecie działa 5 razy lepiej niz na antenie. Zamówiłem inna z dłuższym batem i w sobote powinno być ok. Bat trochę dłuzszy i odkręcany a nie skladany taki montowany na dachach z tyłu. Moze urody nie doda ale ma grać.

Czyli padnięty wzmacniacz, jak u mnie. Na kawałku druta grało.

 

Wyżej pisałeś że zamienniki nie pasują.

 

szerokie gniazdo anteny przy mocowaniu dodachu skutecznie eliminuje zamienniki z konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mi powiedział jeden magik od car audio, po zdjęciu oświetlenia w podsufitce okazuje się ze jest tylko otwór na śrubę chyba 22. dodam fotkę jak będzie po wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jest już nowa antena za 80 zł, działa pięknie teraz czas na zmianę radia na coś co czyta USB i BT


Chciałbym wrócić do tematu radia. Pytanie czy oryginał z T31 pasuje do t30? widziałem ze można kupić w ciekawej cenie 200-350 zl używkę od T31 i ma bluetooth. Pytanie czy to tylko służy jako zestaw głośnomówiący czy też można słuchać muzyki tym kanałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chińczykach można słuchać muzy z telefonu przez usb jak w orginale nie wiem .Ale czy radia z T31 nie są zabezpieczone tak samo  jak te z T30 i nie zadziała w innym aucie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były radia z NAts i bez. Ja przykładowo mam 1din bez nats chociaż fabrycznie mam alarm nissana. Wydaje mi się ale nie jestem pewien, że radio+nats powinno mieć napis na panelu czołowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o radiach 1din. Ja miałem 2din i ma ono  nats nie mając żadnego kodu. Zdaje mi się że wszystkie 2 din miały nats ale głowy nie dam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Podepnę się pod temat.

Czy takie radio:http://allegro.pl/radio-cd-6-cd-navara-note-tiida-qashqai-x-trail-i5101069264.html

będzie pasować do X-traila 2003 zamiast kaseciaka ze zmieniarką? I czy muszę mieć kod do niego

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. pasować nie będzie.

2. nawet jakbyś miał kod to i tak nic z tego bo ten model jest parowany z VINem samochodu do którego został zamontowany na etapie fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam! :)
Jako, że zmieniarka doprowadza mnie do nerwicy zainwestowałem nie dużo bo 100 złociszy w nowe radio 4x50 aux, sd, usb itp... ;)
Radio zakupiłem bez ściąganego panela ponieważ aż tak bardzo na tym mi nie zależy... :)
Ponad to zakupiłem adapter/przejściówkę z oryginalnych wtyczek japońskich na wtyczkę ISO co by nic nie obcinać instalacji...a cały biznes z przejściówką wyszedł mnie zaledwie 13zł z przesyłką...
Ok środy powinienem już dodać foty demontażu starego radia, plus montażu nowego... :)
Do usłyszenia jak przyjdzie radyjko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek trochę tych wątków o radiach już mamy. Ja tylko dodam, że nie kupujemy do xa chińskiego gówna. Jemu się należy coś markowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...