Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T30] Wymiana radia fabrycznego


wysockip
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może i tak, ale warto przedstawić zdjęcia montażu i demontażu... co do radia to aż tak bardzo hajsu nie będę wywalał... miałem 2 auta do tyłu radio za 100zł również i grało bardzo przyjemnie więc uważam że topienie kasy w to nie ma najmniejszego sensu... ma po prostu grać, obsługiwać usb oraz kartę i tyle ;)
Ps.
Radio już jest... dziś kurier przywiózł, jeszcze adapter iso jutro dojdzie i montuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pojawił się problem z nowym radiem... kupiłem adapter, przejściówkę na kostkę iso z instalacji japońskiej... włączam na zgaszonym aucie po przekręceniu kluczyka na 1 pozycję... radio gra... zapaliłem auto... grało ładnie... po minucie nagle przeraźliwy pisk... jak wyciszę radio cisza... jak tylko zacznę podkręcać głośność od razu piszczy jak szalone... tak jak by spadki napięcia czy co... bo już mnie szlak trafia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo po przekręceniu na zapłon słychać pstryknięcie w głośnikach... już nie wiem w czym rzecz kurcze...powiem więcej, jak auto wchodzi na obroty, to ten pisk wkręca się również na obroty... jak obroty spadają auta to pisk również stopniowo spada i piszczy potem piskiem ciągłym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masa, albo uszkodzone radio, daj fote masy albo mase daj z aku

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaram się jutro ogarnąć bo na l4 jestem... grypsko... ;/ hmm ale nissanowskie radio chodziło ładnie... bez zakłóceń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie piszesz czy na radio czy innym źródle. Bo tu widzę jakiś problem ze wzmakiem anteny. Jeśli jednak jest to zawsze to radio ma problem, czyli jest uszkodzone. Tak się lubi dziać jak masa idzie przez przewód anteny bez podpięcia go do oddzielnej masy. Ewentualnie masa aku zielona albo w komorze, ktoraś słaba.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się dzieje kolego na radiu, jak i na karcie sd i pendrive... jak auto nie chodzi tylko dam mu kluczyk na pozycję 1 radio chodzi perfekcyjnie, jak tylko odpalę, pisk... bez znaczenia czy to radio czy sd czy usb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzone chińskie radio. Daj filtr na zasilanie ze sklepu rtv i oddzielnie mase do aku. Radio nissana clarion jest solidne a chińczyk nie jest jeszcze  gotowy aby działać w tak szacownym aucie.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 zł go... nie pieniądze, więc może w siostry puncie będzie śmigać... daj jakiś link z dobrym radiem w miarę... co byś osobiście polecił... nie będę się wkurzał w tym padłem
Myślę o czymś takim: http://allegro.pl/radio-samochodowe-pioneer-mvh-180ubg-usb-mp3-i5833249229.html

Edytowane przez TomekX-TRAIL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ten to tak, ale przejrzyj masy, daj fote masy od aku

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masę od aku mam zasmarowaną specjalnym smarem pod którym nic nie rdzewieje itp...
Dodaję kilka fot masy plus radia

 

post-94505-0-06674200-1453474295_thumb.jpg

post-94505-0-74080400-1453474307_thumb.jpg

post-94505-0-34275600-1453474315_thumb.jpg

post-94505-0-44189100-1453474323_thumb.jpg

post-94505-0-76101300-1453474335_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba zdjąć smar i druciakiem przejechać klemę i biegun, potem zajrzyj na drugi koniec przewodu masy i tam oczyść do gołego. Sam kabel ma być błyszczący w tym miejscu i blacha musi być czyściutka i śruba też. Jak nie pomoże to nowe radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem radia rozwiązany...zakłócenia i pisk powodowały 4 śrubki którymi przykręcone jest radio z całą kieszenią do uchwytów montażowych, podłożyłem gumowe podkładki co by nie było przewodnictwa i skręciłem, radyjko gra, żadnych pisków i zakłóceń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że śrubeczki od osłony kieszeni dotykały radia w środku i stąd to zamieszanie...już wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dokładnie tak, już wszystko ok, co nie zmienia faktu że po 10 zakupię radyjko to co dałem link aukcji co by mieć markowe :)


Witajcie!
Nabyłem radyjko, w tej chwili testuje, potem być może kupie bo mi pasuje...
No i w końcu słychać prawdziwe brzmienie głośników nissana :)

Model radia to CALIBER 571BT

Problem mały ponieważ ucięte jest kilka drobnych przewodów i nie wiem jak dojść do tego, który odpowiada za podtrzymanie... po wyłączeniu zapłonu radio się resetuje...wszystkie funkcje które ustawię typu bass, typ brzmienia itp oraz godzina się kasuje...ktoś coś?

foto radyjka

 

post-94505-0-42666600-1459702524_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żółty będzie idące od radia od pamięci bo to radio ma kostkę iso, teraz musisz namierzyć 12v zawsze bez kluczyka, połączyć jedno z drugim i będzie git. Tu masz piny we wtyczce nissana http://baustralianxtrail.runboard.com/t131657

Edytowane przez karibox1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żółty wychodzący z gniazda na kostkę iso ?
Pisze na żółtym memory backup - kopia zapasowa pamięci... to jest to ?

Edytowane przez TomekX-TRAIL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mam zamienione przewody z tej puszki czarnej do kostki iso, ten żółty memory backup jest połączony z czerwonym wchodzącym w kostkę iso, a dla odmiany żółty wychodzący z kostki iso połączony z czerwonym z puszki... wystarczy je zamienić?


Zamieniłem, polutowałem, wszystko śmiga :) Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszu Tomaszu na forum jest narzędzie do dziękowania.....inaczej stracę motywację do działania.....


to jest ta sytuacja o której wielokrotnie pisałem, a na którą nikt nie chciał zwrócić uwagi. Czasem w VW są w kostce zamienione kable albo w Panasonicach. I wtedy są takie złączki, co się je przepina jak inaczej prądy płyną.


Poza tym Caliber w latach 90. to była firma marzeń. Pamiętam to dokładnie. Wygrywały wiele testów w car audio hifi. Teraz jest już w małych rączkach.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już plusik poleciał ;]
Jak dla mnie to radio bardzo ładnie brzmi...no i te głośniki z xtrailu jednak potrafią ładnie grać z dobrym radyjkiem, jest ono 4x75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...