Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Co denerwuje???


Shamack
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A może coś takiego:

http://www.autopart.pl/572-380

Kasy aż tak wielkiej nie pochłonie, a zawsze jest szansa, że na te troche (a nawet bardziej niż trochę) dłużej wytrzyma.

Oczywiście on pasuje do QQ ale czy jako że silnik ten sam to czy i do Pulsara anie będzie pasował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój powyższy wpis Panie Kolego możesz więc stąd wyrzucić, bo ja się przeniosłem z powyższym pytaniem do wątku o akumulatorach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2019 o 11:56, bialogardzianin napisał:

Oto co mnie denerwuje po 8 miesiacach uzytkowania:

1) zwijający się pod nogami kierowcy dywanik. Niby oryginalny, z napisem Pulsar, ale zwija się i przeszkadza w manipulowaniu stopami. Strasznie cienki ten dywanik, pod spodem jakby mało tej chropowatej gumy. Dodatkowo, nie mam spinek tych okrągłych przytrzymujących, ale nawet jakby one były, to od strony pedałów dywanik nadal by się zwijał,

2) jasnobeżowa tapicerka. Jest ładna, ale po poprzednich właścicielach zostały plamy. Próbowałem to zetrzeć trąc mokrymi chusteczkami dla niemowlaków, ale plamy nadal są, musiało się coś wylać w paru miejscach. Można to dać do prania i zejdzie?

3) telepiąca się kierownica na kocich łbach. Wchodzi w takie drgania na bruku, że czasem by się nie wkurzać, puszczam ją i jadę bez trzymania kierownicy,

4) jakieś luźno leżące przewody przed chłodnicą.

W najbliższy piątek oddaję auto na przegląd (niecałe 70k przebiegu) i wymianę oleju (poprzednicy wlali Castrol a, ja kupiłem Motul), filtrów. Pan z serwisu zalecił, przy okazji przeglądu, wymianę paska i świec (84zł jedna szt.). Muszę też wymienić akumulator, bo doladowywalem go już parę razy wiosną (S/S wyłączał się automatycznie, rozrusznik chechłał- poprzedni właściciele nie wyłączali), Pan z serwisu podał cenę 1k zł. Czy mogę z okazji przeglądu prosić też o kontrolę na okoliczność 10- letniej gwarancji antykorozyjnej?

Ad. 1 U mnie jest z zapinkami, ale ostatnio wrzuciłem oryginalny gumowy i mam spokój na piach czy mokrą pogodę i się nic nie zwija.
Ad. 2 Najszybciej pianka czyszcząca K2 (Brico), powinno zejść lub coś lepszego to szukać w RR Customs.
Ad. 3 Hmm... U mnie po Białogardzkich kocich łbach nic się nie trzepie (np. koło Staromiejskiej). Blokada kierownicy trzyma ? Może zobacz lekko inną pozycję ustawić ?
Ad. 4 U mnie jest przyczepiony i to ten od temperatury, albo wypadł z zaczepu albo było coś zaglądane...
Ja miałem niedawno przegląd w ASO, na przedłużonej gwarancji (54k przebiegu). Wg rocznika powinna być wymiana paska PK z napinaczami i świece Platinium. W ASO stwierdzili, że na przyszły rok 5ty pasek PK, świece i płyn chłodniczy + to co zwykle (olej i filtry). Akumulator wg testera ma 76% a jest od początku (2015) i stan dobry. Ale chyba poprzednicy nie wałkowali START-STOP. Oczywiście olej+ filtry, płyn hamulcowy, przegląd blach z automatu, zbieżność, i 85 punktów serwisowych. Dodatkowo odgrzybianie klimy było z filtrem przeciwpyłkowym. W tym zrobili regulacje spryskiwaczy, bo psikały za nisko wg mnie. Z zauważonych innych czynności, to wszystkie zawiasy itp. były w jasnym smarze spryskane. I te w klapie bagażnika, co część ludzi pisze, że rdzewieją... Koszt 1025 zł /3,5h trwało.

Edytowane przez ExploRer
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ExploRer napisał:

...Wg rocznika powinna być wymiana paska PK z napinaczami i świece Platinium...

Adam, jakie świece Platinium? Serwisowe po 84zł sztuka czy NGK 90061 wystarczy? Dziękuję bardzo za pozostałe wyjaśnienia! Zanotuję i w piątek w ASO podam moją checklistę :-)

Mile widziane spotkanie, dam ci się przejechać na starówce i oceniasz czy kierownica zachowuje się normalnie, co? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bialogardzianin napisał:

Adam, jakie świece Platinium? Serwisowe po 84zł sztuka czy NGK 90061 wystarczy? Dziękuję bardzo za pozostałe wyjaśnienia! Zanotuję i w piątek w ASO podam moją checklistę :-)

Mile widziane spotkanie, dam ci się przejechać na starówce i oceniasz czy kierownica zachowuje się normalnie, co? :-)

Te serwisowe Platinium, w każdym razie w książce serwisowej nie pisze jakiej marki... Po za ASO o połowę taniej NGK...
Przy okazji można zobaczyć co z tą kierą, ale jak będziesz w ASO to dodaj sprawdzenie kierownicy (niby tam jest punkt dot.) ale gość zanotuje w uwagach dla mechanika.

25 minut temu, kravvsebb napisał:

Czy te NGK to nie są te same co w serwisie? Ja zakładałem właśnie te u siebie...

Póki ktoś nie wymieni, to się nie dowiemy czy to też NGK Platinium w ASO....

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
Godzinę temu, bialogardzianin napisał:

Serwisowe po 84zł sztuka czy NGK 90061 wystarczy?

W ASO w tym przypadku nie płacisz za to co lepsze, ale "za frajer".
Świece do Pulsara to NGK 90061

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakim NGK piszecie, ale te co wyciągnąłem rok temu z auta i te co założyłem (ok. 30 zł za szt.) wyglądały identycznie.  Do godziny cyknę fotkę, o ile nie wyrzuciłem. Ale najpewniej jest tak jak pisze Andrzej. Numery mi się coś kojarzą. EDIT. Ten ILKAR... wprost w serwisówce nissana wyskakuje. A to odpowiada właśnie 90061. Tak więc oryginał widoczny na foto wygląda identyko jak te po których widzicie opakowanie kompletu. Czyli jak pisze Andrzej, ten co bierze świece w ASO to... Kupować w sklepie z fakturą na siebie i jak serwisujecie w ASO to przynosić swoje. Prawie 200 zł oszczędności które w ASO można przeznaczyć na, nie wiem, pióra wycieraczek, dezynfekcję klimy... 

IMG_20190806_192205.jpg

IMG_20190806_192235.jpg

Edytowane przez tomkek1912
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja jeszcze znalazłem - stoi woda w tylnej klapie gdzieś. Po otwarciu bagażnika leci dopiero bokiem, jakby z pod 'spoilera'.  U mnie tylko z prawej (pasażer) strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega chyba sobie kupił pulsara, ale z miłości do Note,'a jeszcze opisu nie zmienił. Ja miałem pulsara z 3 tygodnie, a w profilu wciąż almerę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2019 o 11:56, bialogardzianin napisał:

Oto co mnie denerwuje po 8 miesiacach uzytkowania:

2) jasnobeżowa tapicerka. Jest ładna, ale po poprzednich właścicielach zostały plamy. Próbowałem to zetrzeć trąc mokrymi chusteczkami dla niemowlaków, ale plamy nadal są, musiało się coś wylać w paru miejscach. Można to dać do prania i zejdzie?

 

Jeszcze ad bolcem denerwujących widocznych plam na jasnej tapicerce, wklejam poniżej zdjęcia poglądowe.

Denerwujące jest również rozwarstwienie powłoki na felgach, skrzypiące/szeleszczące pod naciskiem palca, po deszczu woda potrafi się tam zebrać, ktoś też tak ma? Skąd się to wzięło? To na dwóch felgach jest.

IMG_20190806_152311-1632x1224.jpg

IMG_20190806_152351-1632x1224.jpg

IMG_20190806_152341-1224x1632.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bialogardzianin napisał:

Jeszcze ad bolcem denerwujących widocznych plam na jasnej tapicerce, wklejam poniżej zdjęcia poglądowe.

Denerwujące jest również rozwarstwienie powłoki na felgach, skrzypiące/szeleszczące pod naciskiem palca, po deszczu woda potrafi się tam zebrać, ktoś też tak ma? Skąd się to wzięło? To na dwóch felgach jest.

IMG_20190806_152311-1632x1224.jpg

 

 

Pewnie przytarte były i korozja wlazła... U mnie wszystkie z 2015 są ok.

20190731_204622.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Andrzej G napisał:

Tutaj piszemy o Pulsarze, a Ty jak widzę masz w profilu Note :huh:

 

4 godziny temu, tomkek1912 napisał:

Kolega chyba sobie kupił pulsara, ale z miłości do Note,'a jeszcze opisu nie zmienił. Ja miałem pulsara z 3 tygodnie, a w profilu wciąż almerę :)

No dokładnie to mam teraz i Pulsara i Note ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2019 o 19:06, tomkek1912 napisał:

Nie wiem o jakim NGK piszecie, ale te co wyciągnąłem rok temu z auta i te co założyłem (ok. 30 zł za szt.) wyglądały identycznie.  Do godziny cyknę fotkę, o ile nie wyrzuciłem. Ale najpewniej jest tak jak pisze Andrzej. Numery mi się coś kojarzą. EDIT. Ten ILKAR... wprost w serwisówce nissana wyskakuje. A to odpowiada właśnie 90061. Tak więc oryginał widoczny na foto wygląda identyko jak te po których widzicie opakowanie kompletu. Czyli jak pisze Andrzej, ten co bierze świece w ASO to... Kupować w sklepie z fakturą na siebie i jak serwisujecie w ASO to przynosić swoje. Prawie 200 zł oszczędności które w ASO można przeznaczyć na, nie wiem, pióra wycieraczek, dezynfekcję klimy... 

IMG_20190806_192205.jpg

IMG_20190806_192235.jpg

Nie było logo Nissana na fabrycznych? :O Dziwne, takie NGK do Fiata ma zazwyczaj logo marki na produktach z ASO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest zdjęcie tego co było, a kupowałem auto od dealera w którym wcześniej wszystko na gwarancji i z przymusu robione było i wg tego ASO wymian świec wcześniej nie było. Dopiero ja dokonałem wymiany. To co w silniku było identyczne z tym co zapakowałem. No chyba, że ten co miał przede mną w leasingu to auto sam sobie ot tak wymienił, ale to by było jakieś kuriozum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tomkek1912 napisał:

No to jest zdjęcie tego co było, a kupowałem auto od dealera w którym wcześniej wszystko na gwarancji i z przymusu robione było i wg tego ASO wymian świec wcześniej nie było. Dopiero ja dokonałem wymiany. To co w silniku było identyczne z tym co zapakowałem. No chyba, że ten co miał przede mną w leasingu to auto sam sobie ot tak wymienił, ale to by było jakieś kuriozum. 

Zakładam, że jednak nie mają. A szkoda, bo zleciłem ostatnio w ASO wymianę na moich materiałach i jakoś dziwnie śruby od cewek wyglądają na nietknięte. Gdyby było na ori logo Nissana to by się szybko wydało, a tak nie do sprawdzenia. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wystarczy, że odkręcisz cewę z prawej i wykręcisz świecę na chwilę. Tylko trzeba wziąć jakiś klucz którego nie żal i zeszlifować z zewnątrz bo tam jest zwężenie na dole i nie wejdzie. Tylko nie wiem jak szybko się przypala na zejściu tej "ceramiki" z metalową częścią. Jakby wyglądała na mniej zjaraną to znaczy, że wymienili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
15 godzin temu, Chris02 napisał:

Ten plastik to jest chyba mocowanie takiej elastycznej owiewki pod przednim zderzakiem Pulsara, która często haczy o krawężniki ;) 

Z tą owiewką zawsze coś jest... Za nisko i ciągle jak się zapomni, to przy wyjeżdżaniu wadzi o krawężnik heh :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Dla mnie kierunkowskazy są ok, właśnie gdyby były głośniejsze to wtedy by mnie denerwowały :)

Tempomatu nie sprawdzałem powyżej dopuszczalnej prędkości w PL ale tu jestem w stanie zrozumieć producenta. Długotrwała jazda z prędkością bliską maksymalnej mogłaby 'zajechać' silnik... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...