Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Co denerwuje???


Shamack
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.07.2019 o 23:21, Chris02 napisał:

No cóż teraz wszystko gorsze :)  Pozostaje tylko zapobiegać i ew. naprawiać. Dzięki za Wasze odpowiedzi. Na wszelki wpadek wpuściłem wosk z inhibitorem korozji pod mocowania siłowników tylnej klapy. 

Jeszcze mam zagwozdkę ze skrzynią biegów (6-biegowa w dieslu). Czasami na 4 biegu w przedziale prędkości 70-80 km/h słychać takie  jakby ciche 'miauczenie' wycie, które jednak ustaje po wciśnięciu gazu.. Dziwne bo tylko na 4 biegu na małym gazie to słychać. Jak wcisnę mocniej gaz  to ustaje... Myślałem że może opony są wyząbkowane ale wtedy hałas byłoby słychać cały czas, niezależnie od prędkości. W skrzyni olej był niedawno wymieniany, poza tym nic nie haczy, nie zgrzyta i pracuje płynnie.

 

W końcu udało się wykryć winowajcę popiskiwania z układu napędowego. Serwis nie pomógł (3 dni auto sprawdzali!). Dopiero pomógł zakup stetoskopu elektronicznego. Szum i piszczenie pochodziły z dyferencjału który jest w skrzyni biegów. Dziś na serwisie pan doradca przyznał mi rację, że francuskie skrzynie 6-biegowe TL-4 nie są idealne. Zresztą usterka była opisywana na forum Renault. ASO twierdzi, że "to nie jest wada tylko cecha samochodu". W renówce nawet komuś wymienili skrzynię na gwarancji na nową, tak samo wyjącą..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wada, tylko cecha... ASO i Producent najlepiej, jakby tego auta w ogóle nie musieli już oglądać. Taka rzeczywistość. Już masz po gwarancji ? Coś zaproponowali, czy jeździć i OBSERWOWAĆ ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zaproponowali. Wg ASO ten typ tak ma.. Jeśli auto jeździ, skręca, hamuje to znaczy, że działa prawidłowo. Jak oddałem auto do sprawdzenia to doradczyni najpierw przyznała rację, że faktycznie coś szumi, niestety 3 dni później przy odbiorze już twierdziła, że wszystko jest ok, że to może opony za głośne  i takie tam .. :)  Jako, że pulsar już półtora roku po gwarancji postanowiłem  wymienić skrzynię na używaną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...