Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czynnik klimatyzacji


korg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy czy w przypadku gdy czynnik od klimy się ulatnia, natomiast próba próżni na aparacie wychodzi pozytywne, a po pół roku jest konieczność dobicia klimy ponieważ traci swoją wydajność z powodu niedoboru czynnika - można taką instalacje reklamować w ASO, gdy posiadamy auto na gwarancji?

Czy ASO podchodzi do tego tak, że raz na rok czy pół, konieczne jest dobicie czynnika - bo np. jest to zjawiskiem normalnym a nie wadliwą instalacją?rastu 

Podejrzewam że po podaniu kontrastu i szukaniu nieszczelności z lampą UV nie przyniesie to rezultatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już trzy lata samochód i klima nie była ruszana.Przecież nikt Ci nie zabroni atakować ich,czynnik jest drogi ,a dobijanie co pół roku nie jest normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak sprawdź to z kontrastem. To może wiele wyjaśnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygladalo to tak, jak narazie....... proznia ok pol godziny i nabicie starym czynnikiem. Jak bede mial kaske na chlodnice, to wymiana i nabicie.Różnicy zadnej nie widze i nie slysze. Jak juz wszystko powymieniam dam namiary na serwis jesli ktos bedzie potrzebował.Pozdr

Edytowane przez korg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przyjechałem dzisiaj na pierwszy od zakupu autka przegląd do Aso w Przeźmierowie pod Poznaniem. I właśnie zapytałem o klimatyzacje, ponieważ nie chłodzi czyli prawdopodobnie nie ma czynnika..a koszt tego nowego środka 1234yf trochę mnie przerażał. No i musze przyznać , że miło mnie zaskoczyli informując, że nie używają nowego czynnika, także układ zostanie wyczyszczony sprawdzony i załadowany starym czynnikiem-koszt około 250 zł . A ostatnio rozmawiałem z jednym mechanikiem poleconym przez znajomych i on stwierdził, że tak sie nie da bo to już jest inny środek smarny do sprężarki i trzeba by przerabiać itd. itp. Okazuję się, że jednak się da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele... niezłe jaja się dzieją. Ile przypadków tyle opinii.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechałem dzisiaj na pierwszy od zakupu autka przegląd do Aso w Przeźmierowie pod Poznaniem. I właśnie zapytałem o klimatyzacje, ponieważ nie chłodzi czyli prawdopodobnie nie ma czynnika..a koszt tego nowego środka 1234yf trochę mnie przerażał. No i musze przyznać , że miło mnie zaskoczyli informując, że nie używają nowego czynnika, także układ zostanie wyczyszczony sprawdzony i załadowany starym czynnikiem-koszt około 250 zł . A ostatnio rozmawiałem z jednym mechanikiem poleconym przez znajomych i on stwierdził, że tak sie nie da bo to już jest inny środek smarny do sprężarki i trzeba by przerabiać itd. itp. Okazuję się, że jednak się da :)

Oczywiście że się da! Środek smarny jest ten sam PAG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że się da! Środek smarny jest ten sam PAG

Dokładnie, tak jak powiedzieli , tak też zrobili . Układ został wyczyszczony , sprawdzony i napełniony starym czynnikiem r134a . Nalepkę pod maską informującą o nowym czynniku usunęli  i  już  :punk:  klima chłodzi jak szalona , koszt 250 zł a nie jakieś tysiące  :D

Edytowane przez pawelcypr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz świadomość, że ten czynnik jest jakiś cholernie niebezpieczny, rakotwórczy, wybuchowy i łatwopalny? Ja nie wiem, czy robienie tego w warsztacie u kumpla jest takim dobrym rozwiązaniem.

W usa taki czynnik kupujesz w zwyklym markecie. Owszem tez ostatnio sie mowi o ograniczeniach i licencjach, slowem kasa misiu kasa...poki co nadal jest za grosze w marketach z kitami do samodzielnego dobijania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy od zakupu przegląd, tzn ze auto na gwarancji?? Jezeli tak, nieważne co by to nie było, eksploatacyjne czy nie, powinni to zrobić za free i liczyć, że nie będą musieli przepraszać. Nie wymogłeś tego na nich??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy od zakupu przegląd, tzn ze auto na gwarancji?? Jezeli tak, nieważne co by to nie było, eksploatacyjne czy nie, powinni to zrobić za free i liczyć, że nie będą musieli przepraszać. Nie wymogłeś tego na nich??

Tak auto na gwarancji jeszcze do lipca, z tym ,że kupione było z komisu ,  a sprowadzone z zagranicy..także słusznie czy nie ale nie było takiej możliwości. Za to uszczelnienie lusterek i dwie inne drobne sprawy zrobili już nieodpłatnie w ramach gwarancji. 

Edytowane przez pawelcypr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo widocznie były to akcje serwisowe,dla tego nie płaciłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pawelcypr.

Pewnie też byłbym zadowolony ! Tak się składa , że naprawiałem klimę w innym ASO i zasugerowałem napełnienie jej starym środkiem . Kategorycznie odmówiono mi tłumacząc konsekwencjami do cofnięcia autoryzacji włącznie . Stary środek owszem napełniają ale w starych modelach . Może to jak w powiedzeniu " jak się da to się zrobi" ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcje serwisowe do mojego nissanka były dwie - jedna dotyczyła haka holowniczego, a druga czegoś w tylnym nadkolu ( nie pamiętam dokładnie) i zostały wykonane tzn. ta druga tylko, bo haka nie posiadam. A o uszczelnienie lusterek i te dwie pozostałe sprawy upomniałem się sam. A co do czynnika to tak jak pisałem, byłem mile zaskoczony jak stwierdzili że nowego w ogóle nie używają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam że w ASO w Przeźmierowie napełniają klimę starym czynnikiem bez problemu bo dzwoniłem do nich, koszt 250zł. W Trójmieście niestety nikt tego nie robi.... U mnie lekko syczy około 1,2 sekundy od włączenia sprężarki, chłodzi elegancko (4 stopnie na wylocie ze środkowych kratek). Trochę to syczenie mnie martwi... Gdyby ktoś potrzebował w Trójmieście napełnić to najtaniej mają w http://www.janisz.pl/ w Pruszczu Gdańskim (1.50zł za gram czynnika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś podjechałem do ASO Nissan Kalisz bo moja klima już nie chłodziła tak jak dawniej. Musieli mi na nowo nabić. I tutaj ciekawostka mam nabitą klimę starym czynnikiem. Serdecznie polecam serwis Nissana w kaliszu. A przy okazji dziś miałem bliskie spotkanie z kamieniem i do wymiany przednia szyba. Koszt w serwisie to 2400. Trzeba będzie zrobić z AC

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś podjechałem do ASO Nissan Kalisz bo moja klima już nie chłodziła tak jak dawniej. Musieli mi na nowo nabić. I tutaj ciekawostka mam nabitą klimę starym czynnikiem. ...

Jak to starym, fabrycznie tak masz?Kupowałeś auto od dealera, czy z drugiej ręki?Jaki masz rocznik auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na forum po raz pierwszy. Szukałem pomocy, jak dowiedziałem się że wymiana czynnika  1 tyś zł ( Yama Osielsko). Mój mechanik zdziwił się i ja że nie mogliśmy napełnić po "staremu". Auto kupiłem 2 letnie na gwaracji (poprzednik nowy w Polody Kalisz). Zmartwiłem się kwotą tym bardziej że jeszcze nie spłaciłem pożyczki na auto.Na szczęście kol tomek0102 napisał że da się w sieci Polody, najbliżej mam do Poznania. Ufff, kamień z serca -:), dzięki za info :mobile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież widzę co napisał,chodzi mi o to czy z fabryki taki wyjechał.

Z fabryki na nowym czynniku jak każdy nowy qashqai

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na forum po raz pierwszy. Szukałem pomocy, jak dowiedziałem się że wymiana czynnika  1 tyś zł ( Yama Osielsko). Mój mechanik zdziwił się i ja że nie mogliśmy napełnić po "staremu". Auto kupiłem 2 letnie na gwaracji (poprzednik nowy w Polody Kalisz). Zmartwiłem się kwotą tym bardziej że jeszcze nie spłaciłem pożyczki na auto.Na szczęście kol tomek0102 napisał że da się w sieci Polody, najbliżej mam do Poznania. Ufff, kamień z serca - :), dzięki za info :mobile:

Jak to się ma do niedawnych ostrzeżeń pisanych tu,na tym forum,których nie neguję a jedynie chcę dociec sedna sprawy.Jak to się ma całe szkolenie chłopków od klimy,że czynnik nowy w połączeniu ze starym wytwarza kwas (chyba siarkowy) który niszczy po jakimś czasie układ...gdzie tu jest prawda???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich dopiero wróciłem z pracy ,teraz mogę odpowiedzieć na wasze pytania:

- Auto z 2014 kupione w salonie w Dąbrowie Górniczej

- Od początku miałem nowy czynnik

- aby uzupełnić klimę aso musiało wyczyścić pozostałości po poprzednim i nabili do pełna starym czynnikiem.

Pozdrawiam 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich dopiero wróciłem z pracy ,teraz mogę odpowiedzieć na wasze pytania:

- Auto z 2014 kupione w salonie w Dąbrowie Górniczej

- Od początku miałem nowy czynnik

- aby uzupełnić klimę aso musiało wyczyścić pozostałości po poprzednim i nabili do pełna starym czynnikiem.

Pozdrawiam 

A to ASO w Dąbrowie ci nabijało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...