Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Oświetlenie 350Z


Mycek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczące długich świateł ksenonowych. Nie świeci mi prawe długie światło. W Aso powiedzieli, że tam się nie otwiera taka klapka i trzeba wymienić całą lampę :) Pytanie brzmi - jak to normalnie naprawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który masz rocznik bo nie raczyłeś napisać, od 06 w górę są bixenony zatem przy włączaniu długich przesłona się opuszcza, w starszych rocznikach jest po prostu osobna żarówka i odbłyśnik od długich. Jeśli masz bixenon i nie działa opuszczanie przesłony to należy zdjąć lampę, sprawdzić czy napięcie dochodzi na odpowiedni pin, jeśli tak to trzeba rozkleić lampę i zobaczyć co w środku padło i wykombinować sprytny sposób naprawy (może trzeba będzie silniczek dorwać skądś podobny albo dorobić jakiś metalowy element). Żeby zdjąć lampę musisz wpierw zrzucić przedni zderzak.. zatem jak nie zrobisz tego samemu to musisz znaleźć jakiegoś mechanika z nadmiarem wolnego czasu.. jeśli natomiast czas nagli to kupić drugą lampę (upewnij sie że nie z anglika), podmienić na twoją, naprawić w wolnej chwili tą zdjętą i sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem jak nie masz zdolności żeby pogrzebać w tym samemu, albo miejsca gdzie możesz rozebrane auto zostawić na kilka dni to zostaje Ci kupić drugą lampę, podmienić i wtedy na spokojnie naprawić wyciągniętą. Bo jeśli napięcie dochodzi to bez rozklejania lampy się nie obędzie.

Edytowane przez Szachi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Kolejny odkopany temat, ale...również szukałem.

Czy w 350Z rok 2006 EU i Orange Pack w drzwiach na dole to "coś czerwonego" to zwykłe odblaski czy światła które powinny się zapalić wraz z włączeniem świateł pozycyjnych? U mnie się nic nie świeci dlatego próbuję się zorientować czy to coś nie halo, czy to tak musi być.

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Koledzy\koleżanki,

Czy posiada ktoś spis WSZYSTKICH żarówek jakie znajdują się w 350Z rocznik '06 wersja EU? Szukałem w instrukcji obsługi, ale tam nie ma czegoś takiego...albo źle szukałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

z forum USA  nie jest to moja praca ja tylko obrobiłem

Low beam headlamp
Part number = H7

Part number = HID-D2R ( wersja BIXENON ma żarniki D2S )

With HID (high intensity discharge) headlamps

High beam headlamp
Part number = H1-55W

With replaceable halogen capsules
Upgrade Part Number = H1ST

Part number = H7

With HID (high intensity discharge) headlamps
Upgrade Part Number = H7ST

Parking light
Part number = 168

Tail light
Part number = 7443

Stop light
Part number = 7443

License plate
Part number = 168

Back up light
Part number = 7440

Front sidemarker
Part number = 168

Rear sidemarker
Part number = 168

Map light
Part number = DE3175

Trunk/Cargo area
Part number = 168

turn signals

7440 front and back

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...