Jump to content
Części Nissana - iParts.pl
Mycek

Oświetlenie 350Z

Recommended Posts

Mycek

Mam pytanie dotyczące długich świateł ksenonowych. Nie świeci mi prawe długie światło. W Aso powiedzieli, że tam się nie otwiera taka klapka i trzeba wymienić całą lampę :) Pytanie brzmi - jak to normalnie naprawić ?

Szachi

A który masz rocznik bo nie raczyłeś napisać, od 06 w górę są bixenony zatem przy włączaniu długich przesłona się opuszcza, w starszych rocznikach jest po prostu osobna żarówka i odbłyśnik od długich. Jeśli masz bixenon i nie działa opuszczanie przesłony to należy zdjąć lampę, sprawdzić czy napięcie dochodzi na odpowiedni pin, jeśli tak to trzeba rozkleić lampę i zobaczyć co w środku padło i wykombinować sprytny sposób naprawy (może trzeba będzie silniczek dorwać skądś podobny albo dorobić jakiś metalowy element). Żeby zdjąć lampę musisz wpierw zrzucić przedni zderzak.. zatem jak nie zrobisz tego samemu to musisz znaleźć jakiegoś mechanika z nadmiarem wolnego czasu.. jeśli natomiast czas nagli to kupić drugą lampę (upewnij sie że nie z anglika), podmienić na twoją, naprawić w wolnej chwili tą zdjętą i sprzedać.

Mycek

2007 r. bixenon. Jeśli jest ktoś we Wrocławiu kto potrafi to naprawić to proszę o kontakt.

Mycek

Dzięki za namiary ale raczej wysyłanie lampy nie wchodzi w grę.

Szachi

tak jak pisałem jak nie masz zdolności żeby pogrzebać w tym samemu, albo miejsca gdzie możesz rozebrane auto zostawić na kilka dni to zostaje Ci kupić drugą lampę, podmienić i wtedy na spokojnie naprawić wyciągniętą. Bo jeśli napięcie dochodzi to bez rozklejania lampy się nie obędzie.

Edited by Szachi

Nowik86

Kolejny odkopany temat, ale...również szukałem.

Czy w 350Z rok 2006 EU i Orange Pack w drzwiach na dole to "coś czerwonego" to zwykłe odblaski czy światła które powinny się zapalić wraz z włączeniem świateł pozycyjnych? U mnie się nic nie świeci dlatego próbuję się zorientować czy to coś nie halo, czy to tak musi być.

Pozdrawiam

Michał

Rolandinho

Odblaski

Nowik86

I wszystko jasne, dziękuję za pomoc.

Nowik86

Koledzy\koleżanki,

Czy posiada ktoś spis WSZYSTKICH żarówek jakie znajdują się w 350Z rocznik '06 wersja EU? Szukałem w instrukcji obsługi, ale tam nie ma czegoś takiego...albo źle szukałem.