Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Druga młodośc D21


Radek_sl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Troche sie wszystko przeciąga bo dlubie tylko max 2 godziny dziennie, ale w koncu dobrne do konca. Dodatkowo jeszcze jak mi brakuje jakiejkolwiek pierdolki to przerywam pracę dopoki nie kupię takiej jak trzeba.

post-101639-0-65391100-1482043247_thumb.jpg

Edytowane przez Radek_sl
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieważne ile dłubiesz liczy się zapaĺ do pracy i efekt końcowy bezcenny

 

Wysłane z mojego SM-G350 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos stosowal IKOROL? Sprzedawca mial brunox, cortainin i ikorol. Zapewnial ze z calej trojki wlasnie ikorol jest the best najszybciej schnie, przylega do golej nawierzchni do starej farby. Nie trzeba nic czyscic po czasietylko od razu podklad na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję brunox i niemam zastrzeżeń

 

Wysłane z mojego SM-G350 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez łysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No wlasnie na jakims forum wyczytalem ze brunox nie penetruje grubszych warstw rudej. Ok będę pionierem pociagne z Ikorolu.

 

 

Pochlapalem tym ikorolem. Ruda momentalnie zmienia sie w czarną. W sumie dobrze bo od zawsze lubiłem czarnulki. Zgodnie z instrukcją jutro pojdzie podklad epoksydowy w srode cobra, a w piątek krata piwa.

 

 

Dzis rano poszedlem zobaczyc jak sie ma rama upackana ikorolem, nie ma wogole rudej, jak wroce z pracy pogrzebie w grubym ognisku rdzy ktore celowo zostawiłem zobaczymy czy przetrawilo. Powierzchnia jest troszke lepka dzis poloze podkład epoksydowy.

Podklad położony donjutra stwardnieje i dajemy cobre.

 

 

 

Wiecie moZe gdzie mogę kupić ten miedziany trójnik do dopowietrzania mostu i skrzyni ?? Czy moze zrobic to na zwyklym trojniku do przrwodow hamulcowych ?

post-101639-0-84162700-1482433220_thumb.jpeg

Edytowane przez Radek_sl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do zrobienia odpowietrzenia mostów i skrzyni możesz użyć przewodów tekalonowych do instalacji pneumatycznych (zazwyczaj występują w kolorze niebieskim), złączki i trójniki kupisz też w sklepie z pneumatyką i będziesz miał wszystko nowe

jak nie masz pod ręką takiego sklepu, to napisz co ci potrzeba, mogę ci to ogarnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sklep ood nosem inuzywam takich rzeczy na codzien w pracy. Chcialem miec po prostu zgodbie z oryginałem, tych samych rurek mige uzyc jako paliwowych i chyba tak zrobie ja mam distep do sztywnych rurek lepiej sie beda układać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z miedzianych zrobisz ładną wiązkę a z PCV to trzeba łapać co kawałek żeby się trzymało równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Masz racje hubert.

Dzis zabrałem się za sprzegiełka, jakiś mądry napakował do nich smaru , który zesztywniał i sprzegiełka były zablokowane, rozbebeszyłem całe, korpusy poszły pod lakier. Jak wyschną poskładam nasmaruję olejem .

 

 

Sprzegiełka skręcone nasmarowane ślicznie sie zapinaja w następnym tygodniu zdejmuje nudę ze starej ramy.

Witam, troszkę mnie nie było prace mało posunięte trochę, ale dziś znów do przodu.

 

Chcę zrobić lift budy + 5cm, niestety rozsypane są także poduszki pod kabiną. Koledzy orientujecie się może

czy będą pasowały te :

http://www.elast-pol.pl/index.php/sklep/zestawy-body-lift/nissan-1/nissan-patrol-y60/nissan-patrol-y60-body-lift-50mm-kr%C3%B3tki-detail

 

Czy może poszukać używanych plus dystanse od Huberta?

post-101639-0-59518800-1483728224_thumb.jpg

post-101639-0-89083600-1483799451_thumb.jpg

post-101639-0-09530200-1483799476_thumb.jpg

Edytowane przez Radek_sl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam, że wkładanie między ramę a budę samych poliuretanów to nie najlepszy pomysł są zbyt twarde

lepszym rozwiązaniem jest standardowa poduszka plus dystans (na zdjęciu poniżej +1" do Patrola)

22115517896306958346.jpg

ale w twoim wypadku będzie problem z poduszkami o nominalnej wysokości, bo chyba nie ma na rynku nowych zamienników, a oryginał będzie kosztował sporo

P.S.

pamiętasz o mnie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra , ale czy t poduszki od patrola będą pasowały do mnie? Bo faktycznie nic nie mogę znaleźć no chyba że pójdę w używane, ale nie chcę, postanowiłem że wszystkie gumy będa nowe i się tego trzymam.

 

Ta na zdjęciu wygląda jak moje, więc może będą pasować?

 

Tomku tak pamiętam > PW

Edytowane przez Radek_sl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Patrolach jest w sumie 5 rożnych poduszek najtańsze zaczynają się od 40zł/szt

jeśli chodzi o wymiary, to istotna jest wysokość tego elementu między ramą a kastą,średnica poduszki i średnica otworu pod śrubę

średnica poduszek do Patrola, to około 8cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra rusze dupe i ide po poduche siade i pomierze.

 

na szybko na kolanie, ale jest, wydaje mi siebze wszystkie poduszki sa takie same

post-101639-0-52198000-1485033654_thumb.jpg

post-101639-0-13765100-1485033673_thumb.jpg

Edytowane przez Radek_sl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snake na poduszkach z poliuretanu zintegrowanych z liftem budy jeździ clinic i sobie chwali, poliuretany są rożnej twardości, a taki długi powinien być już ok jeśli chodzi o twardość.

Natomiast jakby te od patrola pasowały to było by rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przy wolnej niedzieli prace poszły do przodu. We wtorek rama stanie spowrotem na kołach, przód gotowy, zabieram się za tyłek;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniżej obrazek z wymiarami, niestety amba wcięła mi suwmiarkę, więc mierzyłem miarką, jakby trzeba było coś doprecyzować, to dajcie znać

śruba M12 twardość nie mniej niż 8,8

post-93389-0-65377300-1485183435_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wglada podobnie, ja wymiarów nie sprawdzę w tej chwili .... ale pamiętam że w d21 śruby to M10 :P ... ale to nie istotne w zasadzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokopałem się do zdjęć, u mnie jest kabina 1,5 i jest 6 poduszek, i są parami różne - tutaj fota z dystansami do budy.

http://hcd-customdevices.pl/jalbum/Pickup/frame/Body%20Lift%2040mm/slides/P1070059.html

 

Wymiarów nie mam nie wiem jak u ciebie ale ja z tego co kojarzę to tak były przerdzewiałe rurki i ubite gumy że trudno było się domyślić jaki wymiar.

 

Nadal pozostaje to dla mnie zagadką jakiej wysokości powinny być poduchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...