Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony zimowe


Yawag
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, fuchs7 napisał:

...z góry uprzedzam - nie przeczytałem całego wątku 13 stron :)
Szukam dobrych zimówek do Xtraila na 19" - ktoś coś ?

Ja na swoje 19 stki kupilem Nokian wr3 suv , sniegu jeszcze nie widziały bo dopiero co kupilem i zalozylem, ale na suchym i mokrym jest OK , glośne tez nie sa :)

56b47dc65012b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszlym sezonie nabylem Nexen WINGUARD SUV 225/60R18 104 V XL, ktore sprawowaly sie rewelacyjnie, swietny wspolczynnik jakosc/cena, polecam

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja zakupiłem Falken, dość budżetowe, bo 540 PLN/szt (19tki 55 na 225). Są dość ciche, ale za to spalanie zauważalnie wyższe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Może ktoś polecić jakie opony do Xa na zimę, albo napisać jakie ma i czy jest/nie jest zadowolony albo ma porównanie między różnymi.

Oczywiście wybór jest mooocno ograniczony jeśli mówimy o oponie 225/55/R19 a taka ma być w mojej N-Con+

Po krótkim research'u w necie kusząco wyglądają np te:

https://allegro.pl/oferta/4x-goodyear-225-55r19-99v-ultragrip-perf-suv-gen-1-8477689032

Alternatywa to Conti albo Pirelli. Micheliny kiedyś miałem i jakieś takie twarde są. 

A te GY mają chyba najlepsze "papierowe" parametry, szczególnie głośność. 

Gdzie kupujecie opony? Czy jest gdzieś taniej niż w necie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A opcja z mniejszą felgą a troszkę większą oponą? Wtedy większy wybór trochę jest. Niewiele więcej zapłacisz za komplet felg 17+opony niż za same opony 19 plus przekładki co rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, michalb napisał:

A opcja z mniejszą felgą a troszkę większą oponą? Wtedy większy wybór trochę jest. Niewiele więcej zapłacisz za komplet felg 17+opony niż za same opony 19 plus przekładki co rok.

W sensie kupić drugi zestaw używanych alusków 17 albo 18 + oponki zimowe? A co z czujnikami?

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Goodyer to 1 liga, jak chcesz 19" to bylby chyba moj nr 1. Ja mam 17" Firestony, troche za miekkie, ale ja krotko na zimowkach jezdze, potrzebne mi glownie jak w gory jade.....letnie mam GY i chwale sobie...poparrz na oponeo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, trafyc napisał:

Ten Goodyer to 1 liga, jak chcesz 19" to bylby chyba moj nr 1. Ja mam 17" Firestony, troche za miekkie, ale ja krotko na zimowkach jezdze, potrzebne mi glownie jak w gory jade.....letnie mam GY i chwale sobie...poparrz na oponeo

Czy w ogóle można założyć mniejsze koła do auta. Słyszałem ostatnio, że podobno coś się zmieniło (w tym roku?) i auto ma homologację tylko na koła (rozmiar) z jakimi je wyprodukowano.

Może koledze chodziło o to?
https://bezprawnik.pl/zmiana-rozmiaru-kol-a-prawo/

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Smakor napisał:

Czy w ogóle można założyć mniejsze koła do auta. Słyszałem ostatnio, że podobno coś się zmieniło (w tym roku?) i auto ma homologację tylko na koła (rozmiar) z jakimi je wyprodukowano.

Może koledze chodziło o to?
https://bezprawnik.pl/zmiana-rozmiaru-kol-a-prawo/

Niezle,  w ASO mi dali 2 lata temu mniejsze to niech sie tlumacza....a na powaznie nie znalem tego wymogu, przy mniejszej srednicy felgi tj 17mam wiekszy profil opony, wiec srednica calosci jest zblizona do zestawu z 19 felgami, chyba nie ma mowy o zanizaniu przebiegu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W książce serwisowej jest lista homologowanych wielkości kół. W Xie na bank są 17ki. Co do czujników - drugi komplet do drugiego kompletu. To nie są jakieś duże $.

 

edit:

na mój gust, jak weźmiesz mniejszą felgę, a większą oponę, to średnica całości pozostanie taka sama. Ale to tylko logika, nie wiem czy tam są co do mm te same wartości

Edytowane przez michalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w Xie występują trzy rodzaje felg:

225/65/17

225/60/18

225/55/19

Nie liczyłem ale obstawiam, że mają taką samą średnicę zewnętrzną koła. Z tego co czytałem dopuszczalna różnica to 3% inaczej podpadasz pod kategorię "kręcenia liczników" :) Pomijając błędne wskazanie prędkościomierza, które i tak zawsze jest błędne (zawyżone)

image.png.a5fe51acf069f4948d3cbcc00ec295e6.png

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2019 o 22:52, trafyc napisał:

Niezle,  w ASO mi dali 2 lata temu mniejsze to niech sie tlumacza....a na powaznie nie znalem tego wymogu, przy mniejszej srednicy felgi tj 17mam wiekszy profil opony, wiec srednica calosci jest zblizona do zestawu z 19 felgami, chyba nie ma mowy o zanizaniu przebiegu...

Ale to chodzi o zmiany rozmiaru kół poza te które mają homologację. Wszystkie homologowane są prawidłowe. Ja np. celowo wziąłem 17" bo by mnie chyba coś trafiło na drogach gruntowych przy niskoprofilowej 19".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wuk napisał:

Ale to chodzi o zmiany rozmiaru kół poza te które mają homologację. Wszystkie homologowane są prawidłowe. Ja np. celowo wziąłem 17" bo by mnie chyba coś trafiło na drogach gruntowych przy niskoprofilowej 19".

No tak. Chyba tak to wygląda. Ale jak patrzę żeby kupić jakieś felgi 17 najlepiej oryginalne Nissanowskie to też nie jest tania zabawa. Opony 17" nie są dużo tańsze od 19" a dodatkowo targanie opon z felgami do auta i z powrotem nie wydaje się zabawne... No i jeszcze widzę, że jest problem z ET. Pytanie czy musi być dokładanie takie same czy np 5-7mm tolerancji jest dopuszczalne.

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Smakor napisał:

No tak. Chyba tak to wygląda. Ale jak patrzę żeby kupić jakieś felgi 17 najlepiej oryginalne Nissanowskie to też nie jest tania zabawa. Opony 17" nie są dużo tańsze od 19" a dodatkowo targanie opon z felgami do auta i z powrotem nie wydaje się zabawne... No i jeszcze widzę, że jest problem z ET. Pytanie czy musi być dokładanie takie same czy np 5-7mm tolerancji jest dopuszczalne.

Z tego co kojarzę to dopuszcza się zmianę szerokości do 2cm na oś, czyli różnica w ET +/- 10. Ale uważaj bo w X-ach jest potrzebny dość duży otwór centralny (66,1) i nie każda felga spasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 7.10.2019 o 12:12, Smakor napisał:

No tak. Chyba tak to wygląda. Ale jak patrzę żeby kupić jakieś felgi 17 najlepiej oryginalne Nissanowskie to też nie jest tania zabawa. Opony 17" nie są dużo tańsze od 19" a dodatkowo targanie opon z felgami do auta i z powrotem nie wydaje się zabawne... No i jeszcze widzę, że jest problem z ET. Pytanie czy musi być dokładanie takie same czy np 5-7mm tolerancji jest dopuszczalne.

no bracie, chyba żartujesz, 19 są znacznie droższe 500-600 extra i do tego jest ich kilkukrotnie mniejszy wybór.

poza tym jazda na 19 po drogach wojewódzkich i gminnych jest zwyczajnie szkodliwa dla auta i dla psychiki. Tylko autostrady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cztery lata jeżdżę na 19 po autostradach, drogach wojewódzkich, gminnych i ulicach miast.

Auto ma się doskonale.

Moja psychika też.

Co za bzdury....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo, że im większy profil tym komfort większy i mniej przekazywane jest do zawieszania i kierowcy (i teoretycznie dla auta lepiej), ale profil 55 na 19" nie jest taki tragiczny. Mam teraz w Korolce 45 i też da się jeździć (spodziewam się wybicia plomb z zębów, a jest normalnie).

Niski profil jest za to bezpieczniejszy i auto stabilniej się prowadzi w zakrętach (mniejsze przechyły i bujanie na oponach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2019 o 15:59, Smakor napisał:

 

Niski profil jest za to bezpieczniejszy i auto stabilniej się prowadzi w zakrętach (mniejsze przechyły i bujanie na oponach).

Tylko ten  efekt jest zauważalny  dopiero przy predkosciach na  autostradach i drogach ekspresowych.

Natomiast na co dzien odczuwalny jest jedynie znacznie nizszy komfort podróżowania oraz szybsze zuzycia elementów zawieszenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...