Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony zimowe


Yawag
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że to zestaw godny polecenia.

kierowałem się ceną a w przypadku opon także indeksem glosności 71 dB. Podobno +3 dB to 2 x glośniej. Niestety opory toczenia dosyc wysokie F ale wole ciszej niż taniej :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację, dodatkowy plus dla Anzio - made in Poland. Czekam jeszcze na ofertę z ASO, ma dzisiaj być.

 

Przy okazji w kwestii czujników ciśnienia - gdzie konkretnie nabyte? Rozumiem też, że przeciętny zakład oponiarski ogarnia ten temat przy sezonowej wymianie kół, żeby działało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem Dezent TX Graphite 17" + Pirelli Scorpion Winter + czujniki za 4 930 zl z montażem i "azotem" pompowane :)

Drozej niż z ASO i zastanawiam się czy warto dokladac prawie tysiak za to.

W ASO bez czujnikow będą za 4 000 i tez grafitowe

Edytowane przez juras2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację, dodatkowy plus dla Anzio - made in Poland. Czekam jeszcze na ofertę z ASO, ma dzisiaj być.

 

Przy okazji w kwestii czujników ciśnienia - gdzie konkretnie nabyte? Rozumiem też, że przeciętny zakład oponiarski ogarnia ten temat przy sezonowej wymianie kół, żeby działało?

kupowałem wszystko za pośrednictwem salonu gdzie zamawiałem X - razem z montażem = mieli dobre ceny hurtowe (a byl to początek stycznia 2016).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos tam już się dowiedziałem w ASO

Felgi ATT a opony Nokian'a - ale jakie modele to już nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Mnie tez to wkurza ale cena była okazyjna to nie wybrzydzałem na i tak krótką zime.

Edytowane przez fredikruger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie kupiłem czarnych z uwagi na wygląd, ale teraz widzę, że na tym samym kolorze auta, nie wygląda to wcale źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zapytałem dla świętego spokoju p. Łukasza z bloga wulkanista.pl i oto czego się dowiedziałem:

 

Dla rozmiaru 225/55 R18 szerokość minimalna felgi  to 7' a maksymalna 8'. Producenci zalecają jednak montaż opon na szerokość optymalną która w tym wypadku wynosi 7.5 cala.

 

 

Dodam od siebie że nie zawsze wartością optymalną jest wartość pośrednia tak jak w tym przypadku. Dziękuje Panie Łukaszu. Tak więc @herson masz rację.

Edytowane przez Esteban
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Mam pytanie do kolegów o felgi i opony zimowe do T32. Fabrycznie T32 wychodził na 225/65 R17 (felga 17x7J ET 45) oraz 225/55 R19 (felga 19x7J ET 40) Instrukcja mówi jeszcze o 225/60 R18 (felga 18x7J ET 45) ale ponoć u nas takich nie spotykało się.  Moje pytanie jest takie. Mam do kupienia od znajomego zimówki 17cali z QQ ale mają ET47(starszy model) w dobrych pieniążkach i prawie nowymi oponami. Widziałem już QQ z 2016r na podobnych felgach i było ok. ale QQ ma mniejszy ET od T32. Np. 17 do QQ nowego ma ET40 a 17 do T32 ma ET 45.Czy to będzie duża różnica? Nie rozumiem tego bo wszystkie rozmiary do T32 są 225 czy to 65/60/55. Ktoś ma może koła zimowe od QQ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sezon zimowy coraz bliżej. Czy macie jakieś namiary na ciekawe opony/felgi? Cały czas waham się między oponami 19, a kompletem 17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon zimowy coraz bliżej. Czy macie jakieś namiary na ciekawe opony/felgi? Cały czas waham się między oponami 19, a kompletem 17.

 

Same opony napewno tańsze niż komplet z felgami i czujnikami.

Czyli dużo zależy od budżetu i należy zastanowić się, czy te zmiany opon 2x do roku ze szczególnym uwzględnieniem faktu, aby nie uszkodzić czujników, to najlepszy pomysł.

Ja za komplet opony Falken HS 449 + felgi Anzio 17" + czujniki dałem 3,5 tys. w salonie (mają zniżki hurtowe) - szukałem opon niezbyt głośnych (71 dB) w średniej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon zimowy coraz bliżej. Czy macie jakieś namiary na ciekawe opony/felgi? Cały czas waham się między oponami 19, a kompletem 17.

Zastanawiasz się że względu na cenę 19tek, czy inne aspekty np terenowe?

 

Ja właśnie odebrałem Xa i też zastanawiałem się co lepiej, ale raczej pójdę w opony niz opony+fele...

 

No chyba ze myślisz o jeździe po dziurach i może wtedy wyższa guma będzie lepsza...

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz o oponach zimowych ....

Czy ktos ma i uzywal lancuchy np. Maggi Catene The One Suv 118  na 17"?

Wyjezdzam w zime na sylwka do Bialki i moga sie przydac ale nie chce wydac ponad tysiac PLN na lancuchy a chce miec pewnosc ze nie walna mi przy zakladaniu lub ruszaniu pod gore  ;)

 

Oczywiscie jesli ktos zna tansze i w miare dobre to prosze podac jakies info

Edytowane przez juras2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz o oponach zimowych ....

Czy ktos ma i uzywal lancuchy np. Maggi Catene The One Suv 118  na 17"?

Wyjezdzam w zime na sylwka do Bialki i moga sie przydac ale nie chce wydac ponad tysiac PLN na lancuchy a chce miec pewnosc ze nie walna mi przy zakladaniu lub ruszaniu pod gore  ;)

 

Oczywiscie jesli ktos zna tansze i w miare dobre to prosze podac jakies info

 

To w Białce az takie warunki ze mimo 4x4 to łańcuchy niezbędne?

Pytam, bo sie tam wybieram pierwszy raz, ale mam ośkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie az tak zle ale ja chce od dolu do Zakopca podjechac a tam juz moze nie byc zbyt przyjaznie - no i po okolicy troche sie pokrecic

Kolega jezdzi tam czesto na ferie zimowe i juz da razy chcial wiecej niz mogl. No ale ma Octawke i na jednym podjezdzie polegl (w sumie to na dwoch) omijajac korki na zakopiance. Jakies boczne drogi ale musial zawracac i odstac Swoje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie az tak zle ale ja chce od dolu do Zakopca podjechac a tam juz moze nie byc zbyt przyjaznie - no i po okolicy troche sie pokrecic

Kolega jezdzi tam czesto na ferie zimowe i juz da razy chcial wiecej niz mogl. No ale ma Octawke i na jednym podjezdzie polegl (w sumie to na dwoch) omijajac korki na zakopiance. Jakies boczne drogi ale musial zawracac i odstac Swoje :)

 

teraz rozmumiem skad ta nazwa Stolicy Polskich Gór - Zakopane vel Zakopcone :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same opony napewno tańsze niż komplet z felgami i czujnikami.

Czyli dużo zależy od budżetu i należy zastanowić się, czy te zmiany opon 2x do roku ze szczególnym uwzględnieniem faktu, aby nie uszkodzić czujników, to najlepszy pomysł.

Ja za komplet opony Falken HS 449 + felgi Anzio 17" + czujniki dałem 3,5 tys. w salonie (mają zniżki hurtowe) - szukałem opon niezbyt głośnych (71 dB) w średniej cenie

Zastanawiam sie nad tym jak auto bedzie wygladalo ma 17stkach, nie chcialbym jednak kupowatego wygladu, wiem ze to na zime itd. Jak sprawuja sie falkeny w xie? Kiedys mialem w focusie mk2 byly rewelacyjne, wyjezdzaly bez trudu z kopnego sniegu, na blocie posniegowym tez pieknie dawaly rade. Ale to byl inny segment, a jak one daja rady w xie?

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Zastanawiasz się że względu na cenę 19tek, czy inne aspekty np terenowe?

 

Ja właśnie odebrałem Xa i też zastanawiałem się co lepiej, ale raczej pójdę w opony niz opony+fele...

 

No chyba ze myślisz o jeździe po dziurach i może wtedy wyższa guma będzie lepsza...

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Aspekt wizualny nie jest tu bez znaczenia, wchodza w gre tez 18stki

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Zastanawiasz się że względu na cenę 19tek, czy inne aspekty np terenowe?

 

Ja właśnie odebrałem Xa i też zastanawiałem się co lepiej, ale raczej pójdę w opony niz opony+fele...

 

No chyba ze myślisz o jeździe po dziurach i może wtedy wyższa guma będzie lepsza...

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Na zime wyzsza guma chyba jest lepszym rozwiazaniem tak jak i wezsza

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 17" wyglada tak. Czyli kupowaty stan permanentny.

Co do Falkenow i zachowania. Zimy ostatnio slabiutkie wiec nie ma co oceniac za bardzo. Do miasta i na trase jakos daja rade. Zalezalo mi na niskim dB.

post-95769-0-54150800-1505247809_thumb.jpg

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Letnie to u mnie fabryczne 19" a zimowe to 17".

Na zdjeciu sa jeszcze srebrne ale juz wymienilem na grafitowe i duzo lepiej to teraz wyglada :)

post-103421-0-76217100-1505287567_thumb.jpg

post-103421-0-68527300-1505287797_thumb.jpg

Edytowane przez juras2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...