Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K13] Kontrolka check engine nie gaśnie


Qgar

Rekomendowane odpowiedzi

Nagle bez dodatkowych objawów przestała po uruchomieniu gasnąć kontrolka Check engine.

Co może być przyczyną?

 

Auto ma 57tys. km przebiegu, miało dosłownie dzień wcześniej robiony przegląd na 5 lat (z wymianą płynu chłodzącego, standardowo oleju itp.) Silnik to 1.2 benzyna (80KM). Z zauważonych na przeglądzie problemów, to jedynie słaby akumulator.

Jechać z tym do ASO (w Gdańsku to Zdunek KMJ lub PROMotor - auto serwisowane w KMJ) czy może do innego warsztatu - w tym przypadku czy ktoś poleci coś w Trójmieście, bądź też w okolicach Chojnic lub Człuchowa?

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie na co zwrócić uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że zabrzmi to trochę dziwnie dla niektórych ale ja obstawiam akumulator skoro byłeś w aso i oni stwierdzili słabe aku to ta kontrolka  check na bank przez aku , Miałem kiedyś to samo aku kręciło wszystko ok. świeci check jadę do elektryka ten każe wymienić listwę zapłonową wymieniam po paru km znowu pali jadę do elek. ten mówi znowu ten sam błąd i mówi sory nie wie co jest i nie pomoże kasa poszła jadę do aso za parę dni bo z autem ok prócz tego checka  a oni do wymiany akumulator a ja przecież kręci a oni że coś tam z prądem już nie pamiętam ale mówię sobie o nie naciągniecie mnie  i za parę dni zajechałem do sklepu i kupiłem najtańsze aku  i po odpaleniu zgasła byłem w szoku bo zapłaciłem za aku ok 200zł + aso 120  a ten pseudo elektryk  listwa 600zł + komp = ok 800.Zacznij od aku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ASO zdiagnozowało, że aku po odczycie z komputera na podstawie zapisanych błędów czy po sprawdzeniu aku? Bo wstępnie jestem umówiony do ASO na sobotę na podpięcie do komputera I nie wiem czy warto im zapłacić te 150 czy moze faktycznie od razu uderzyc do sklepu po aku.

A sprawdzałeś u siebie wcześniej po tej diagnozie to aku czy jak go podładujesz to błąd znika?

 

Jeszcze mi przychodzą do głowy świece, bo coś mi się kojarzy, że po 5tym roku powinny być sprawdzone I jak potrzeba to wymienione, ale też nie przejrzałem raportu z ostatniego serwisu ASO czy ten element sprawdzili.

 

Najchętniej sam bym zczytał błędy, ale jeszcze nie przeszedłem przez dział od diagnostyki I nie doczytałem czy są jakieś tanie zestawy: kabel + aplikacja, a nie wiedzieć czemu wyszukiwarka mi nie działa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pisałeś wcześniej że masz słaby akumulator  to wymieni go  bo od niego może być check  świece nie mają wpływu na kontrolkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...