Jump to content
Części Nissana - iParts.pl
Sign in to follow this  
Qgar

[K13] Wymiana wahacza - koszty

Recommended Posts

Qgar

Podczas przeglądu serwis zdiagnozował pęknięcie gumy tulei wahacza i zalecił jego wymianę, gdyż w K13 tuleja nie występuje jako osobny element, więc trzeba wymieniać cały wahacz.

1)  Czy polecicie jakieś dobre zamienniki albo źródło do zakupu oryginałów w cenie lepszej niż w ASO?

W ASO cena wyjściowa to około 800PLN, do tego dojdzie pewnie rabat 20%.

2) Jaki może być koszt samej wymiany takiego wahacza?

3) Uszkodzenie nastąpiło prawdopodobnie podczas wjazdu w dziurę w drodze. Czy w takim przypadku wymieniać tylko ten jeden wahacz czy też wymienić również taki sam wahacz przy drugim kole?

Share this post


Link to post
Share on other sites
listomek2015

Widzę  kolego  że nie chce ci się szukać taki kpl wahacz to do 300 max wystarczy wcisną reklamę na górze a jeśli chodzi o tą tuleję 60zł to są one wymienialne tyle że sam tego nie zrobisz bo potrzebna jest praska nacisk ok 1T czy jak to zwą  robota u Jurka ok 100zł ale  sam  to ogarniesz jak lubisz się pobrudzić

Share this post


Link to post
Share on other sites
Qgar

Przepraszam bardzo, ale tutejsza wyszukiwarka niestety nie chciała mi zwrócić żadnych wyników dlatego pojawiło się moje pytanie.

 

Nie chcę się wymądrzać, a raczej upewnić, bo o ile mi wiadomo to w K13 tuleje wahacza nie są wymienialne w przeciwieństwie do wcześniejszych modeli Micry, np. w K12 bez problem tuleje były dostępne. Proszę więc o potwierdzenie czy masz pewność, że również w K13 tuleja jest wymienna.

 

A co do ceny wahacza to jestem świadom ile kosztują zamienniki a ile oryginał (pytanie czy da się wyhaczyć wahacz OEM za mniej niż 490PLN). Pytałem raczej o polecanych producentów zamienników.

 

Co do ceny pytałem tylko o koszt wymiany, więc dzięki za info jeśli te 100PLN dotyczy wymiany wahacza.

 

Pozostaje jeszcze kwestia zaleceń co do wymiany - czy z jednej strony czy po obu stronach wymieniać. Auto ma dopiero 57tys. km najechane, a uszkodzenie wahacza z jednej strony jest wynikiem wjechania w dziurę. Czy to wymiana z jednej czy z dwóch stron to I tak będzie wypadało zbieżność ustawić.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
listomek2015

Skoro są dostępne tuleje do k-13 w sklepie  to muszą być wymienne ,co do  wahacza to po co wymieniać dwa skoro jest jeden dobry ,czy ustawiać zbieżność po wymianie nie zaszkodzi ja jak zmieniałem nie ustawiałem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×