Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Filtr kabinowy


polonus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda zdjęcia są dla Juke-a, ale to pół biedy przy tym co jest w QQ :)

Czy ja dobrze widzę że pół wnętrza trzeba rozbierać?

Przynajmniej nie trzeba rozkręcać pedałów i aktuatora klimatyzacji. ;) Edytowane przez polonus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ podwozie jest kompatybilne z X-trail to domniemam że wejście do filtra jest od strony kierowcy na za/pedałem gazu

Kurcze, a może ktoś wie na pewno ;) bo jak za schowkiem to sam zmienie, a jak wynalazek jak w x-trail lub qq to dam do wymiany na wiosne :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymian jest w X-trail prosta i zajmuje 2-3 minuty jeszcze tak łatwo nie wymieniałem filtra ani w Tucsonie, ani w RAV4, ani w Mazdzie 6....

Kurcze, ale filmiki na YT pokazują, że wymiana tego fitra w Qasqai-u, gdzie jest właśnie w okolicach pedałów to jakaś kpina. Odpinanie pedałów, części klimatyzacji, a na koniec celowanie w dziurke :o

 

Musze obczaić jak to się robi w X-Trailu ;)

 

Edit: Spojrzałem do tego co Krawiec zamieścił i wg MAN-a QQ i QQ II maja ten filtr w innym miejscu. No nic, kupie i zobaczę co się da wydłubać :)

Edytowane przez polonus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polonus, wymieniłeś już ten filtr. Też jestem ciekawy gdzie on właściwie jest. Jak coś więcej wiesz to napisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polonus, wymieniłeś już ten filtr. Też jestem ciekawy gdzie on właściwie jest. Jak coś więcej wiesz to napisz.

 

Wygląda na to, że pod schowkiem - co prawda wersja z kierownicą po drugiej stronie, ale daje jakiś pogląd:

 

20160919_160453_zpsyeav7vgi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polonus, wymieniłeś już ten filtr. Też jestem ciekawy gdzie on właściwie jest. Jak coś więcej wiesz to napisz.

Jeszcze nie wymieniałem, choć filtr już w bagażniku jeździ ;)

Wygląda na to, że pod schowkiem - co prawda wersja z kierownicą po drugiej stronie, ale daje jakiś pogląd:

 

20160919_160453_zpsyeav7vgi.jpg

No, żeby się nie okazało, że w ramach uproszczeń filtr jest po tej samej stronie, czyli lewej, gdzieś w czeluściach pod pedałami. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wymieniałem, choć filtr już w bagażniku jeździ ;)

No, żeby się nie okazało, że w ramach uproszczeń filtr jest po tej samej stronie, czyli lewej, gdzieś w czeluściach pod pedałami. :D

tak jest w X-trailu i sądzę - po ilości zdemontowanych elementów i wygłuszeń- że w okolicy pedałów jest zaślepka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest w X-trailu i sądzę - po ilości zdemontowanych elementów i wygłuszeń- że w okolicy pedałów jest zaślepka

Corqz bardziej mam wrażenie, że to auto projektował złośliwy półgłówek. Co do silnika to jestem pewien, że z Francji, resztę obawiam się, że jakiś niedobitek japoński :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podzielę się swoim doświadczeniem w tym temacie. Dzisiaj właśnie wymieniałem filtr kabinowy. Kierując się obejrzanym filmikiem na youtube odnośnie wymiany filtra w juke przystąpiłem do wymiany. Najpierw 6 śrub trzymających schowek, potem wyjęcie schowka, nie rozłączałem kostki tylko oparłem schowek o w okolicy gałki zmiany biegów. 10 minut szukałem z latarką  filtra i w końcu przy samym wygłuszeniu po lewej stronie (musiałem całą głową wejść, trochę ciasno) zatyczka od filtra się znajduje. Odpinamy, wyciągamy stary, wsuwamy nowy, zatykamy, montujemy schowek i gotowe. Na przyszłość, jak już wiem co i jak, zajmie mi to góra 10 minut. Poprzedni filtr montowali mi w serwisie, kosztował 150 PLN, firmy mann filter, ten sam na necie kosztuje 115 PLN. Ja swój z filtrona kupiłem za 65 PLN, również z aktywnym węglem. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się swoim doświadczeniem w tym temacie. Dzisiaj właśnie wymieniałem filtr kabinowy. Kierując się obejrzanym filmikiem na youtube odnośnie wymiany filtra w juke przystąpiłem do wymiany. Najpierw 6 śrub trzymających schowek, potem wyjęcie schowka, nie rozłączałem kostki tylko oparłem schowek o w okolicy gałki zmiany biegów. 10 minut szukałem z latarką filtra i w końcu przy samym wygłuszeniu po lewej stronie (musiałem całą głową wejść, trochę ciasno) zatyczka od filtra się znajduje. Odpinamy, wyciągamy stary, wsuwamy nowy, zatykamy, montujemy schowek i gotowe. Na przyszłość, jak już wiem co i jak, zajmie mi to góra 10 minut. Poprzedni filtr montowali mi w serwisie, kosztował 150 PLN, firmy mann filter, ten sam na necie kosztuje 115 PLN. Ja swój z filtrona kupiłem za 65 PLN, również z aktywnym węglem. Powodzenia.

Super! Ja się wciąż za to nie wziąłem :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Też jestem po wymianie wraz z wyjęciem schowka. Myślę że następnym razem spróbuję na macanego bez odkręcania schowka. Dostęp jest w miarę dobry tylko trzeba wyczuć zaślepkę filtra. Fabryczny filtr to MANN FILTER CU1629. Ja kupiłem dwa różne, oba węglowe. Jeden to MANN CUK 1629 za 66 zł., a drugi to CORTECO CC1418  Nr. 80001753 za 60 zł. Oba są identyczne wymiarami z fabrycznym. Corteco używam od dawna w QQ i jest bardzo bobry.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Masakra….nawet z opisem zajęło mi to 15 min żeby znaleźć . Trochę na oślep się tą wymianę robi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
5 godzin temu, hubert406 napisał:

Masakra….nawet z opisem zajęło mi to 15 min żeby znaleźć . Trochę na oślep się tą wymianę robi.

Ja wczołgałem się pod schowek (którego nie zdejmowałem), skorzystałem z dużego lusterka i latarki ... i wymiana poszła gładko.

Fakt, że w bardziej upierdliwym miejscu już tego filtra nie mogli umieścić:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez się męczyłem tak pierwszy raz całkowicie na czuja bez latarki. Teraz mam nadzieję , że pójdzie łatwiej. nalezy tylko z wyczuciem zgnieść filtr aby przeszedł przez przewężenie a następnie kilka razy przesuwać tak jak się da aby filtr dobrze się ustawił w kanale . Przyjemności z oddychania czystym powietrzem. Ja swój z filtrona kupiłem za 23 PLN z aktywnym węglem. Kosmiczna cena. Ale dwa razy w roku wymiana. Oczywiście przed włożeniem nowego filtra pełna dawka ozonowania razem z parownikiem  przez godzinę. Proszę nie zapomnieć o solidnym wywietrzeniu przed jazdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bez żadnego ozonowania włożyłem :) następnym razem ze zdjęciem schowka robota na 10 min. Swoją drogą tak wyglądał u mnie filtr zmieniany w styczniu, No masakra jakaś jak to ma rok wytrzymać.

3aa8b4d75ae07caf27b8317027879607.jpg
5c896c7d1c211154b4308abab65bd95f.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam odkurzacz z regulacją mocy i jakąś domowej roboty przedłużkę, tam jest masa zmielonych liści i innego syfu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj dokonałem w ciągu 8 minut wymianę filtra wraz z odkurzaniem. Oczywiście tylko na "czuja" bez rozkręcania czegokolwiek. Do odkurzacza dołączyłem srebrna taśmą giętką przedłużkę aby być może w środku coś wyciągnąć. Przed odkurzaniem pojemnik był całkowicie pusty a po pracy tylko w kanale filtra pojawiło się trochę jakby listków i innych paprochów. Zatem podzięki hubert 406 oraz tomek 1912. Uczymy się do końca życia. Pomimo tylko niecałych 6 miesięcy pracy stary filtr był już zabrudzony i po jego wytrzepaniu  ukazało się sporo listków i innych paprochów. Poszedł do śmietnika. Reszta wykonana jak w poprzednim moim poście.

Edytowane przez tadeusz54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tadeusz54 napisał:

Wczoraj dokonałem w ciągu 8 minut wymianę filtra wraz z odkurzaniem.

Takiej czasówki raczej nikt nie pobije :laie_67: Ja niemal połowę tego czasu potrzebowałem na wyczołganie się spod schowka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...