Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Micra - rozrząd - czy wymieniać?


duxi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko.Co jaki czas wymienia się rozrząd? Czy jest sens wymiany jeżeli to jest na łancuszku Przebieg 97,000mil Nissan Micra 1.2 2003 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuszka nie wymienia się "co jakiś czas" - to nie pasek.

Teoretycznie powinien być dożywotni - jednak tak nie jest....

 

O wymianie możemy myśleć jeżeli zaobserwujemy  niepokojące sygnały związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem łańcucha rozrządu.

Najczęściej są to różnego rodzaju odgłosy w jego okolicy,np. : "dzwonienie", szumienie czy stukanie.

Kolejnym sygnałem jest niepokojący hałas w czasie pracy silnika, a także odczuwalny spadek mocy  w czasie jazdy. 

 

Jeżeli komputer pokładowy wykryje błędne ustawienie wałków rozrządu - powinna zapalić się kontrolka „check engine”.

Rozciągnięcie łańcucha początkowo może być niwelowane przez napinacz -- co utrudni  dostrzeżenie awarii.

Zmiana ustawienia wałków rozrządu w stosunku do wału korbowego może skutkować utrudnionym rozruchem wozidła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nigdy a dlaczego chcesz go wymienić

 

Zapaliła mi sie kontrolka Zółta znaczek jak silnik Udałem się do mechanika Polaka Ponieważ obecnie mieszkam w UK.Po podłaczeniu pod komputer mechanik stwierdził że mam 2 błędy wyskoczyło mu czujnik rozrządu (Jest coś takiego?Pytanie do Ciebie)Do końca się nie znam O pomoc udałem się do znajomego Smouka Mechanika opowiedziałem mu o tym problemie Odpowiedział że to jakaś ściema czujnik jest ale nie rozrządu Oczywiście zadnych niepokojących odgłosów nie słychać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest "coś" takiego a nazywa się czujnikiem położenia wałka rozrządu a wygląda to tak:https://www.google.pl/search?q=czujnik+położenia+wałka+rozrządu+micra+k11&hl=pl&biw=1920&bih=943&site=webhp&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjnhq_x3orQAhWBVSwKHbi6C7sQ_AUIBigB&dpr=i w cale nie musi być łańcuch do wymiany tylko czujnik jako taki jest walnięty i do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuszka nie wymienia się "co jakiś czas" - to nie pasek.

Teoretycznie powinien być dożywotni - jednak tak nie jest....

 

O wymianie możemy myśleć jeżeli zaobserwujemy  niepokojące sygnały związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem łańcucha rozrządu.

Najczęściej są to różnego rodzaju odgłosy w jego okolicy,np. : "dzwonienie", szumienie czy stukanie.

Kolejnym sygnałem jest niepokojący hałas w czasie pracy silnika, a także odczuwalny spadek mocy  w czasie jazdy. 

 

Jeżeli komputer pokładowy wykryje błędne ustawienie wałków rozrządu - powinna zapalić się kontrolka „check engine”.

Rozciągnięcie łańcucha początkowo może być niwelowane przez napinacz -- co utrudni  dostrzeżenie awarii.

Zmiana ustawienia wałków rozrządu w stosunku do wału korbowego może skutkować utrudnionym rozruchem wozidła.

Nic dodać, nic ująć dokładnie tak jak to napisano powyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli umiera jakiś czujnik to po zgaszeniu auta i ponownym odpaleniu powinno być chwilowo dobrze. Najpierw należy skasować błąd i pojezdzić i patrzeć czy błąd sie powtórzy. Nie musi być walnięty czujnik, eby od razy stawiać twardo, że to to i po wymianie bedzie gitara. Wystarczy skok napięcia w układzie i może spowodować takowy błąd, albo chwilowy brak możliwości sczytania znaku z koła/ wałka rozrządu spwodowany np chwilowym zbyt niskim napeciem ładownia i jeszcze wiele innych przyczyn :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...