Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Naprawa skrzyń CVT


pulsarus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

przebieg 97 tys mil ,był mały wyciek w okolicach reduktora ja byłem przekonany ze to był olej silnikowy bo miałem mały wyciek z pokrywy zaworów, zlekceważyłem to i okazało się uszczelnienie w reduktorze było już do d*py i wylewał się olej pomału a ze wchodzi tam tyle co kot napłakał to zatarło się ;)

 

 

A miales jakies obiawy tego reduktora? Czy po prostu sam z siebie przestal dzislac...? Przy jakim przebiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej, jak sprawdzic czy skrzynia cvt dziala prawidlowo? Szukam jakiegos przewodnika manuala ale lipa? Moze ktos opisac jak manualnie sprawdzic skrzynie? Jakies przyspieszanie zwalnianie itp? Mam 177 tys a auto od 115 tys. I zaczynam sie zadtanawiac nad prowidlowym jej dzialaniem;)

 

 

Podobno jak sie gwaltownie hamuje to nienpowinno byc czuc żadnych redukcji? Prawda czy mit?

 

Zbyt szybkie wbijanie wysokich biegow? Prawda czy mit

 

Brak szarpania przy zmienianiu biegow - to jest oczywiste ale te powyzej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich bardzo serdecznie. :wave: Jestem nowy na waszym forum stałem się szczęśliwym posiadaczem Murano 2008 w najbiedniejszej wersji Usa ale oto mi chodziło.Pierwsze nurtujące mnie pytanie to znalazłem olej do skrzyń CVT Mannol CVT Variator Fluid o specyfikacji NS-2 w cenie 32 zł litr.Czy można go zastosować? jako że nowy nabytek zmieniam wszystkie płyny i oleje.Proszę o wasze opinie.Jeżeli temat wpisany nie tam gdzie potrzeba proszę o wyrozumiałość.Pozdrawiam Marian. :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkar skąd masz informacje o NS-3 ?

 

Murano 2008 to na pewno NS-2

 

NS-3 to nowej generacji płyn o innej lepkości i dodatków przeznaczony do nowych skrzyń CVT i niższym oporze tarcia, produkowanych od około 2013 roku, bodajże CVT7/8( z głowy piszę), czyli Xtronic

 

 

nie wiem na ile w konkretnej marce płynu jest kompatybilność w doł NS-3 do NS-2, dlatego lepiej nie kombinować i lać tylko płyn o wyraźnie napisanej specyfikacji NS-2.

 

w dodatku NS-2 był tańszy od NS-3

 

oryginalny NS-2 jest jasnozielony, bursztynowy nie jeden by się zdziwił zaglądaj do cvt i stwierdzając że ma kolor np. czerwony (zamiennik NS-2)

 

 

Aha co do postu stanleya mozna tez zastosowac atandart test ruszanie na awaryjnym oraz sprawdzic cvt na drgania wystepujace tylko w waskim zakresie obrotow ktore byly wada i powodem wydluzenia gwarancji.

Edytowane przez Kazik_R52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.Ale teraz mam wątpliwości cz ns-2 czy ns-3.Może moje pytanie zabrzmi głupio , bagnet do skrzyni mam zabezpieczony jakimś dziwnym zabezpieczeniem czy to ma tak być ?.Dzięki waszemu forum wiem że poziom sprawdza się na ciepłym pracującym silniku.Dla mnie są to wszystko nowości po moim peugeocie 406 HDi z przebiegiem 780 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad twoje watpliwosci ? Jak 3 osoba napisze Kujawiak z pierwszego tloczenia to bedziesz mial wieksze watpliwosci czy mozliwosci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem na tym zabezpieczeniu nie jest napisane ns-2 lub ns-3.u mnie bynajmniej tak jest, oprócz tego żółta naklejka na wewnętrznej stronie maski z napisem 'only ns2' czy jakoś tak(o Kujawskim z pierwszego tłoczenia nic nie wspomnieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiesz mi ze masz napisane fabrycznie ns-3 w 2008 roku skoro olej wszedl do produkcji moze 2012r. Kujawiak juz wtedy produkowali w to jestem w stanie uwierzyc. Popsuj skrzynie wtedy szybko wszystko zrozumiesz oraz sie wysilisz i zajrzysz do owner manual nissan murano 2008

Edytowane przez Kazik_R52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazik albo pomyliłeś adresata albo mnie nie zrozumiałeś. Chciałem powiedzieć, że na moim bagnecie wyraźnie jest napisane NS2. Może kolega też ma napisane ns2 lub ns3 tylko nie zwrócił na to uwagi.

Miałem to na myśli.

post-98001-0-37768500-1506537676_thumb.jpg

post-98001-0-21533900-1506537691_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
W z51 zaczęto stosować ns-3.
Ale tak naprawdę, to nie jest takie oczywiste.
Np. W USA każą lać NS-3, a w Mex NS-2.
Myślę, że w Euro można by sugerować się normą Usa.
Nie wiem co każą lać w Rosji.
W wersji z silnikem 2,5/ R4 to całkiem nie wiem (Japan).
Skrzynie te same płyny (oleje) różne.

W/wym. dane za Service Manual 2013 strona MA-15,16.
NS -3 jest po prostu lepszym (droższym) olejem.

Pozdrawiam.
wkar )K

Edytowane przez wkar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkar a ty jestes pewien czy w 2013 jest ta sama skrzynia co w 2008 .

 

Pisalem ze w 2013 nastapila aktualizacja skrzyni i nowy olej ale wkar w instrukcji z 2013 wyczytal jaki olej idzie do 2008. No coz powodzenia

 

Ns3 nie jest lepszym olejem jest olejem do skrzyn z obnizonym tarciem, skrzyn ekonomicznych.

Edytowane przez Kazik_R52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Wystarczy lekko obrócić i powoli wyciągnąć.

 

A co do oleju.

 

Skrzynie w Murano z51 są inne od rocznika 2015.

 

Są to skrzynie o zmienionej konstrukcj, generacji CVT 8 o ozn. Jatco: JF 016E / 017E.

 

Te skrzynie zalewamy olejem NS - 3 wyłącznie.

W ilości 8,8litra.

 

Do skrzyń JF 010E, stosowanych wcześniej lejemy NS - 2/ NS - 3.

W ilości 10,2 litra.

 

Z tego co udało mi się sprawdzić na stronie Jatco i w Service Manuals, w 2013 rzeczywiście z wejściem do eksploatacji skrzyń generacji CVT 7

pojawił się NS - 3 będący olejem, spełniającym wyższe wymagania jakościowe ( większa lepkość, wyższa temp. wrzenia i wiele innych parametrów).

 

Wystarczy wejść na strony producentów w/wym. olejów np: Ravenol, Mitasu i innych, gdzie zamieszczone są odpowiednie karty produktów.

 

Nowsze CVT posiadają ciekawe rozwiązania  np. JF 015E ma dodatkową skrzynię z 2 biegową przekładnią planetarną ( jak w "klasycznym" automacie').

stosowane sa  niestety w mniejszych autach.

 

Tak więc lanie NS - 3 do starszych  srzyń mija się z celem z uwagi na cenę i porównać można do zalewania silnika wymagającego "zwykłego" półsyntetyka np 10W40,

olejem syntetycznym z najwyższej półki 5W60. w cenie 150,-/litr

 

Pozdrawiam.

wkar )K

Edytowane przez wkar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"róbta" jak uważacie

 

ostatni raz napiszę dla innych żeby nie popsuli 

 

POMIMO OZNACZENIA MODELU, CZĘSTO IDENTYCZNEGO Z LATAMI SKRZYNIE TE BYŁY AKTUALIZOWANE/PRZEBUDOWYWANE !!!, zmiany mogły być różne, ale były, najczęściej eliminowano błędy konstrukcyjne, należy stosować olej taki jaki dany rok skrzyni potrzebuje.

 

Najlepiej znam przykład mojej skrzyni Pathfinder CVT8 Xtronic (stosowana tez w późniejszym Murano) , gdzie chłopaki na forum amerykańskim dobrze to rozpracowali

 

3WX3D - 2013 

3WX0E - 2014

3WX2E - 2015

3 różne skrzynie CVT8, pierwsze modele miały drżenie pojawiły też się skrzynie z numerami typu 3WX3DEW, co oznaczało by to iż to jakiś rreman fabryczny... poprawa istniejącej skrzyni.... na zasadzie wkładamy poprawioną jako nową, zabieramy starą

 

wiem, że jak zamawiałem kiedyś jakiś sensor CVT do Murano 2012 to wyraźnie tam pisało ( Fits Year Range: xx/xx/2012 do xx/xx/2016). 

 

 

twierdzenie, że ns-3 to taki odpowiednik 5W60 a NS-2 10W40 jest też błędem to tak nie działa

 

ns-3 to jakby najnowszy 5W30, ekologiczny, ekonomiczny, do skrzyń ze zmniejszonym tarciem i nie jest koniecznie lepszy nawet od tego 10W40

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem za wyższością Świąt Bożego Narodzenia!

 

Ja sprawdziłem, że ten sam silnik, ta sama skrzynia, ten sam rocznik!

 

Ta sama fabryka (Mex).

 

W USA zalecają 5W30/0W20, skrzynia Ns - 3

W Mex zalecają 10W40, skrzynia Ns -2.

Rocznik '13, '14

Wersję softu i osprzętu, nie mają specjalnego znaczenia!

 

Pozdrawiam.

 

wkar) K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzaj sprawdzaj

 

pomimo tej samej obudowy i modelu, nissan ciągle poprawiał te skrzynie, skrzynia 2011, pomimo oznaczeń identycznych będzie poprawiona w stosunku do 2008.

 

Murano 2003-2010 miały spore problemów ze CVT i nissan dla Murano do 2010 wydłużył gwarancje do 120tyś mil

 

http://www.nissanassist.com/faqs.php?menu=3

 

w rocznikach nowszych już nie było wydłużenia, nissan twierdził, co wyczytałem  na forum USA, że skrzynia została poprawiona... 

 

pisałem już o tym ale wklejam jako ciekawostkę

 

już pisałem, wcześniej iż Nissan w nowszych CVT (nie wiem czy w roczniku 2008, na pewno od 2013) używa specjalnego programu w Consult do badania jakości płynu CVT

nazywa to się CVTF Deterioration Date i jest to na podstawie parametrów pracy, czyli motogodzin, przebiegu km/mil, osiąganych obrotów w  procentach, na zasadzie 6000-7000rpm = 4%, 5500-6000 = 15%, itd... wyznacznikiem zmiany płynu jest liczba 210 000. 

 

i po 5 latach w badanym nissanie Murano liczba ta wynosiła 10000, czyli można wyliczyć i płyn ten nie wymaga wymiany wcale, jest to specjalny płyn longtime

 

Oficjalny biuletyn serwisowy nissana

For vehicles with a CVT; cube®, Murano®, Altima®, Altima coupe, Maxima®, Rogue®, Pathfinder®, Sentra® and Versa®, replace the fluid every 60,000 miles or if the CVT fluid deterioration data is more than 210000.
If towing a trailer or if the vehicle is driven on rough or muddy roads, replace the CVT fluid every 30,000 miles or 24 months.
When servicing a Nissan vehicle equipped with a CVT, make sure to use the appropriate Nissan CVT fluid specified in the Electronic Service Manual (ESM), Owner’s Manual or Service and Maintenance Guide.
NISSAN CVT Fluid NS-2 (“green fluid”) – applies to all Nissan vehicles equipped with a CVT built prior to 2013. Use NS-2 green fluid to service these vehicles.
New, unused service replacement CVTs may have some residual “blue” NS-3 fluid. However, these service replacement CVTs should be filled with NS-2 green fluid. No draining is necessary.

Edytowane przez Kazik_R52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Choć chciałoby się zacząć czytaj, czytaj i to ze zrozumieniem!

 

Aplet CVTF stosowany jest w wym oprogramowaniu od najwcześniejszego CONSULTA i  w MURANO od 2003 roku.

Od początku olej w skrzyni uważany był za "tzw. dożywotni".

Z wyjątkiem sytuacji zwiększonego obciążenia skrzyni ( przyczepy, campery itp).

Oraz w sytuacjach awaryjnych opisywanych przez analizator CONSULT.

 

Poza tym wiadomo, że NS - 2 jest zielonkawy a NS - 3 niebieskawy.

 

Brawo.

 

Pozdrawiam wkar )K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Co sądzicie o oleju HIGHTEC ATF CVT firmy Rowe w karcie charakterystyki jest podane że jest to odpowiednik NS-2.Ponoć firma Rowe robi oleje dla Rewanola i Mannola i są one troszkę gorsze niż ten napisany wyżej. Proszę o waszą opinię cena za 1l 30 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Jeśli masz zaufanie do firmy, to lej.

 

Ja np. do silnika nalałem 5w30 strong save.x z orginalnej puszki Nissan.

A olej wyprodukowała firma Fanfaro.

 

Ta, że nie dajmy się zwariować! :)

 

Pozdrawiam. wkar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Gdzie ten zacny warsztat ku przestrodze innych.

Na marginesie wspominałem o serwisie skrzyń automatycznych w Bożepolu Małym, warsztat niepozorny ale właściciel wydawał się fachowym i od razu (gdyż się zapowiedziałem) wypchnęli jeden z samochodów na parking i zabrali się WE TRZECH do oględzin i pracy. Po godzince miałem nowy olej i ubyło mi 730zł (zużyli 9 litrów oleju pukając nim i wymieniając stary zużyty). chwilkę pogadałem i właściciel twierdził że uszkodzenia automatów japońskich to rzadkość zdarzają im się pojedyncze w naprawie z czego ostatni z powodu kolizji.

Witam,

Miałem dziś to samo , przejechałem 470 km do Bożepola Małego i nie żałuję 40 minut , trzech chłopaków wpadło poodkręcali wymienili i autko śmiga jak trzeba . Jak macie wątpliwości co do pseudo fachowców od automatycznych skrzyń nie zastanawiajcie się . W moim przypadku trochę się wahałem jechać taki kawał drogi (przy okazji zwiedzę trójmiasto bo jeszcze nie byłem)  ale teraz wiem że jak coś się będzie działo pojadę tam jeszcze raz . Polecam tan warsztat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...