Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Juke 2014- wymiana radia na GMS CE4KU7 + kamera


marcs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Chciałem się podzielić z Wami wrażeniami po zmianie fabrycznego radia w Nissan Juke na ADAYO CE4KU7.

Kilka osób w wątku dotyczącym audio wspominało temat zmiany radia na GMS jednak nigdzie nie znalazłem zdjęć i odpowiedzi na pytania które moim zdaniem były ważne.

Tak więc krótko i w punktach postaram się opisać co i jak.

1. Kupujemy komplety gotowy do zamontowania w samochodzie zestaw plug & play. Nie potrzeba przejściówek kostek itd.

2. Coś czego ja nie byłem pewien i przedstawiciele GMS również. Można podłączyć fabryczne gniazdo USB które mamy na desce rozdzielczej i na dodatek działa :)

3. Sterowanie z kierownicy programujemy bez najmniejszego problemu w czasie krótszym niż 2 minuty.

4. Kamera idealnie pasuje w miejsce lampki tablicy rejestracyjnej a diody mają barwę ciepłą tak więc nie różnią się kolorem od klasycznej żarówki.

5. Samo radio działa nieporównywanie lepiej od fabrycznego. W końcu nic nie trzeszczy podczas słuchania radia a jest to przypadłość w wielu Nissanach.

6. Nawigację wybrałem z Navitela gdyż jest ona w promocji do radia. Nie poruszam tutaj kwestii czy jest ona lepsza, gorsza czy nijaka. Potwierdzam tylko że w zestawie z radiem znajdziemy również antenę i mapę. Wszystko działa stosunkowo szybko.

7. Odtwarzanie plików możliwe jest poprzez gniazdo na kartę MicroSD w przednim panelu radia (wg. zapewnień importera zaczytuje pliki szybciej niż poprzez USB. Wspomniane USB nie może być 3.0 bo radio szaleje. Sprawdzone na 100%.

8. Załadowanie koncertu z płyty DVD trwa kilkanaście sekund. Odtwarza płynnie bez przycinki.

9. Działanie nawigacji możliwe jest w tle. Możemy w tym czasie słuchać radia czy oglądać film. Generalnie to chyba oczywistość ale o tym wspomniałem.

10. Na sam koniec kwestia bezpieczeństwa czyli oglądanie filmów w czasie jazdy. Działa bez najmniejszego problemu. W końcu ktoś postanowił że nie będzie za nas decydował.

 

To wszystko co przyszło mi do głowy po tym jak mam ten zestaw kilka dni.

Jeśli ktoś ma jakieś pytania bardziej techniczne to proszę pisać.

Nie podejmuję polemiki na temat czy nie warto było kupić Juke z nawigacją, czemu zdjęcia są tak słabej jakości, czy Navitel jest lepszy od Automapy itd.

 

Pozdrawiam

Marcin

 

 

post-99915-0-52606300-1478956074_thumb.jpg

post-99915-0-21103200-1478956075_thumb.jpg

post-99915-0-80844500-1478956075_thumb.jpg

post-99915-0-41173900-1478956076_thumb.jpg

post-99915-0-15819700-1478956077_thumb.jpg

post-99915-0-77812200-1478956077_thumb.jpg

post-99915-0-93356800-1478956078_thumb.jpg

post-99915-0-64331700-1478956079_thumb.jpg

post-99915-0-20060300-1478956080_thumb.jpg

post-99915-0-80985800-1478956080_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Kamera idealnie pasuje w miejsce lampki tablicy rejestracyjnej a diody mają barwę ciepłą tak więc nie różnią się kolorem od klasycznej żarówki.

A gdyby ktoś miał już kamerę fabryczną to da się podłączyć?

Edytowane przez lamer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby ktoś miał już kamerę fabryczną to da się podłączyć?

Podobno potrzebna przejściówka za jakieś 100zl bo jest inne napięcie.

Pytanie: czy po rozruchu auta trzeba czekać aż system się załaduje i ile czasu? Czy działa wtedy kamera cofania, można programować navi itp. po jakim czasie od uruchomienia silnika?

P.S. fajny, użyteczny opis. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno potrzebna przejściówka za jakieś 100zl bo jest inne napięcie.

Pytanie: czy po rozruchu auta trzeba czekać aż system się załaduje i ile czasu? Czy działa wtedy kamera cofania, można programować navi itp. po jakim czasie od uruchomienia silnika?

P.S. fajny, użyteczny opis. Dzięki.

Sam nie miałem tego problemu ale dostępne jest takie oto cudo które umożliwia podłączenie oryginalnej kamery do innego niż fabryczne radio: http://www.bartex-caraudio.pl/product_info.php?products_id=6965&osCsid=1

Podobno potrzebna przejściówka za jakieś 100zl bo jest inne napięcie.

Pytanie: czy po rozruchu auta trzeba czekać aż system się załaduje i ile czasu? Czy działa wtedy kamera cofania, można programować navi itp. po jakim czasie od uruchomienia silnika?

P.S. fajny, użyteczny opis. Dzięki.

Po odpaleniu samochodu cała stacja uruchamia się jakieś 6-8 sekund.

Natychmiast po włączeniu biegu wstecznego dostępny jest obraz z kamery, nawet jeśli stacja się jeszcze ładuje.

Po tych kilku sekundach dostępne jest menu radia oraz dźwięk z radia. Jeśli wybieramy inne źródło poprzez płytę DVD czy pendrive trzeba poczekać chwilę na jego załadowanie. Z płytą zapisaną w formacie CD jeszcze nie sprawdzałem. Po wybraniu nawigacji następuje wczytanie i tu pewnie czas jest zależny od tego jaką mapę wybraliśmy. Oceniając to całkiem uczciwie nie są to jakieś uciążliwości. Jeśli wybieramy w telefonie aplikację navi czy janosika też to chwilę trwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam oryginał kamera wymaga konwertera napięcia na mniejsze niz 12 v .Po podłączeniu do radia GMS traci linie wskazujące miejsce parkowania .Polecam tą inteligentną  kamerę przebija wszystkie inne .

Mam taką razem z radiem GMS.

 

 

https://www.aliexpress.com/item/Backing-Tracks-Chip-Camera-For-Nissan-Juke-F15-2011-2014-Car-Rear-View-Camera-CCD-Color/32441924150.html?spm=2114.13010608.0.0.xK7QMx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź zastanawiam się czy radia na Androidzie działają podobnie - czas oczekiwania na rozruch, kamera itp. Wiem, że wince ma mniejsze wymagania jednak android ma pewne przewagi jak ilość aplikacji czy częstsze aktualizacje map.

A no i potrzebne wejście na kartę sim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy radia na Androidzie działają podobnie - czas oczekiwania na rozruch, kamera itp. 

 

No właśnie - fabryczna nawigacja pozostawia jednak dużo do życzenia. Jak nie byłem jeszcze pewien, czy Juke zostanie u mnie  na dłużej, to nie chciało mi się z tym nic robić, ale teraz myślę właśnie o jakimś rozwiązaniu alternatywnym z dostępem do sieci, na którym oprócz radia FM i DAB dałoby się uruchomić Waze, TuneIn, Spotify, itp. może też Torque Pro po wpięciu interfejsu ODB2 z BT, no i żeby takie urządzenie potrafiło prawidłowo współpracować z każdym iPodem  (fabryczne radio z większością modeli sobie nie radzi). 

 

Są radia z Apple Carplay czy Android Auto, ale mam co do tego mieszane uczucia (szczególnie jesli chodzi o Apple Carplay). 

 

Na razie używam telefonu w uchwycie - prowizorka, ale trwała.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich

Chciałem się podzielić z Wami wrażeniami po zmianie fabrycznego radia w Nissan Juke na ADAYO CE4KU7.

Kilka osób w wątku dotyczącym audio wspominało temat zmiany radia na GMS jednak nigdzie nie znalazłem zdjęć i odpowiedzi na pytania które moim zdaniem były ważne.

Tak więc krótko i w punktach postaram się opisać co i jak.

1. Kupujemy komplety gotowy do zamontowania w samochodzie zestaw plug & play. Nie potrzeba przejściówek kostek itd.

2. Coś czego ja nie byłem pewien i przedstawiciele GMS również. Można podłączyć fabryczne gniazdo USB które mamy na desce rozdzielczej i na dodatek działa :)

3. Sterowanie z kierownicy programujemy bez najmniejszego problemu w czasie krótszym niż 2 minuty.

4. Kamera idealnie pasuje w miejsce lampki tablicy rejestracyjnej a diody mają barwę ciepłą tak więc nie różnią się kolorem od klasycznej żarówki.

5. Samo radio działa nieporównywanie lepiej od fabrycznego. W końcu nic nie trzeszczy podczas słuchania radia a jest to przypadłość w wielu Nissanach.

6. Nawigację wybrałem z Navitela gdyż jest ona w promocji do radia. Nie poruszam tutaj kwestii czy jest ona lepsza, gorsza czy nijaka. Potwierdzam tylko że w zestawie z radiem znajdziemy również antenę i mapę. Wszystko działa stosunkowo szybko.

7. Odtwarzanie plików możliwe jest poprzez gniazdo na kartę MicroSD w przednim panelu radia (wg. zapewnień importera zaczytuje pliki szybciej niż poprzez USB. Wspomniane USB nie może być 3.0 bo radio szaleje. Sprawdzone na 100%.

8. Załadowanie koncertu z płyty DVD trwa kilkanaście sekund. Odtwarza płynnie bez przycinki.

9. Działanie nawigacji możliwe jest w tle. Możemy w tym czasie słuchać radia czy oglądać film. Generalnie to chyba oczywistość ale o tym wspomniałem.

10. Na sam koniec kwestia bezpieczeństwa czyli oglądanie filmów w czasie jazdy. Działa bez najmniejszego problemu. W końcu ktoś postanowił że nie będzie za nas decydował.

 

To wszystko co przyszło mi do głowy po tym jak mam ten zestaw kilka dni.

Jeśli ktoś ma jakieś pytania bardziej techniczne to proszę pisać.

Nie podejmuję polemiki na temat czy nie warto było kupić Juke z nawigacją, czemu zdjęcia są tak słabej jakości, czy Navitel jest lepszy od Automapy itd.

 

Pozdrawiam

Marcin

witam czy moglbys dac jakies zdjecie z lampa blyskowa , jak to wszystko siadlo w oryginalne miejsce chodzi o ramke dziekuje i jakiegos linka gdzie to kupiles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy moglbys dac jakies zdjecie z lampa blyskowa - mam jeszcze kilka fotek więc dołączyłem, nie wiem co dokładnie chciałeś zobaczyć a czego na tych które już były nie widać

 

jak to wszystko siadlo w oryginalne miejsce chodzi o ramke - nie bardzo wiem o jakiej ramce mówisz, radio jest dedykowane do tego samochodu więc jest idealnie w rozmiarze fabrycznego, nie ma dodatkowych ramek

 

jakiegos linka gdzie to kupiles - radio kupiłem bezpośrednie od importera, jeśli będziesz je potrzebował to pisz na priv, może uda sie wynegocjować rabat.


Dodatkowe fotki radia

post-99915-0-04256300-1481444516_thumb.jpg

post-99915-0-90906400-1481444519_thumb.jpg

post-99915-0-50659200-1481444523_thumb.jpg

post-99915-0-88933900-1481444530_thumb.jpg

post-99915-0-10925900-1481444535_thumb.jpg

post-99915-0-70425900-1481444539_thumb.jpg

post-99915-0-47974500-1481444543_thumb.jpg

post-99915-0-10277900-1481444547_thumb.jpg

post-99915-0-52716200-1481444551_thumb.jpg

post-99915-0-48630400-1481444557_thumb.jpg

post-99915-0-01935400-1481444562_thumb.jpg

post-99915-0-22323100-1481444571_thumb.jpg

post-99915-0-68685400-1481444573_thumb.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam czy moglbys dac jakies zdjecie z lampa blyskowa - mam jeszcze kilka fotek więc dołączyłem, nie wiem co dokładnie chciałeś zobaczyć a czego na tych które już były nie widać

 

jak to wszystko siadlo w oryginalne miejsce chodzi o ramke - nie bardzo wiem o jakiej ramce mówisz, radio jest dedykowane do tego samochodu więc jest idealnie w rozmiarze fabrycznego, nie ma dodatkowych ramek

 

jakiegos linka gdzie to kupiles - radio kupiłem bezpośrednie od importera, jeśli będziesz je potrzebował to pisz na priv, może uda sie wynegocjować rabat.

Dodatkowe fotki radia

 

Witam wszystkich

Chciałem się podzielić z Wami wrażeniami po zmianie fabrycznego radia w Nissan Juke na ADAYO CE4KU7.

Kilka osób w wątku dotyczącym audio wspominało temat zmiany radia na GMS jednak nigdzie nie znalazłem zdjęć i odpowiedzi na pytania które moim zdaniem były ważne.

Tak więc krótko i w punktach postaram się opisać co i jak.

1. Kupujemy komplety gotowy do zamontowania w samochodzie zestaw plug & play. Nie potrzeba przejściówek kostek itd.

2. Coś czego ja nie byłem pewien i przedstawiciele GMS również. Można podłączyć fabryczne gniazdo USB które mamy na desce rozdzielczej i na dodatek działa :)

3. Sterowanie z kierownicy programujemy bez najmniejszego problemu w czasie krótszym niż 2 minuty.

4. Kamera idealnie pasuje w miejsce lampki tablicy rejestracyjnej a diody mają barwę ciepłą tak więc nie różnią się kolorem od klasycznej żarówki.

5. Samo radio działa nieporównywanie lepiej od fabrycznego. W końcu nic nie trzeszczy podczas słuchania radia a jest to przypadłość w wielu Nissanach.

6. Nawigację wybrałem z Navitela gdyż jest ona w promocji do radia. Nie poruszam tutaj kwestii czy jest ona lepsza, gorsza czy nijaka. Potwierdzam tylko że w zestawie z radiem znajdziemy również antenę i mapę. Wszystko działa stosunkowo szybko.

7. Odtwarzanie plików możliwe jest poprzez gniazdo na kartę MicroSD w przednim panelu radia (wg. zapewnień importera zaczytuje pliki szybciej niż poprzez USB. Wspomniane USB nie może być 3.0 bo radio szaleje. Sprawdzone na 100%.

8. Załadowanie koncertu z płyty DVD trwa kilkanaście sekund. Odtwarza płynnie bez przycinki.

9. Działanie nawigacji możliwe jest w tle. Możemy w tym czasie słuchać radia czy oglądać film. Generalnie to chyba oczywistość ale o tym wspomniałem.

10. Na sam koniec kwestia bezpieczeństwa czyli oglądanie filmów w czasie jazdy. Działa bez najmniejszego problemu. W końcu ktoś postanowił że nie będzie za nas decydował.

 

To wszystko co przyszło mi do głowy po tym jak mam ten zestaw kilka dni.

Jeśli ktoś ma jakieś pytania bardziej techniczne to proszę pisać.

Nie podejmuję polemiki na temat czy nie warto było kupić Juke z nawigacją, czemu zdjęcia są tak słabej jakości, czy Navitel jest lepszy od Automapy itd.

 

Pozdrawiam

Marcin

Witam! Czy to radio pasuje do Juka z 2011 roku ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

witam czy moglbys dac jakies zdjecie z lampa blyskowa - mam jeszcze kilka fotek więc dołączyłem, nie wiem co dokładnie chciałeś zobaczyć a czego na tych które już były nie widać

 

jak to wszystko siadlo w oryginalne miejsce chodzi o ramke - nie bardzo wiem o jakiej ramce mówisz, radio jest dedykowane do tego samochodu więc jest idealnie w rozmiarze fabrycznego, nie ma dodatkowych ramek

 

jakiegos linka gdzie to kupiles - radio kupiłem bezpośrednie od importera, jeśli będziesz je potrzebował to pisz na priv, może uda sie wynegocjować rabat.

Dodatkowe fotki radia

 

 

Cześć

Super to wyszło. Ja mam NPulsar 2014 i zastanawiam się nam zmianą na navi z kamera właśnie ADAYO. Możesz podpowiedzieć gdzie kupiłeś stacje i kamerę.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do juka z 2011 nie pasuje. przerabiałem temat. kupiłem gms6707 - ta sama firma co adayo - z ramką i modułem do sterowania z kierownicy. montaż banalnie prosty - mi zajęło 40 minut. wszystko działa jak należy. za przyzwoite pieniądze uważam że solidny sprzęt z nawigacją i kamerą cofania.

Edytowane przez Yonex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

mam pytanko

 

jak wyglada sterowanie z kierownicy ??

 

byla jakas dodatkowa puszka w okablowaniu tego radia czy  wszystko idzie wtyczka wtyczka bez dod emulatorow

 

mam juka 2015 usa w wersji S i nie ma w instalacji dochodzacej do radia Can-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

również polecam centrumaudio.pl kolejny raz z nimi współpracowałem i zamawiałem wszystko. ja wybrałem SONY XAV-AX 100 z android auto. 

34366450_1993148287364874_2575834115253207040_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

chciałam kupić taki panel do mojego Juka 2011. Mogę prosić o opinię, czy jest Pan zadowolony.

Proszę mi napisać jaką kamerę mogłabym do tego dokupić. 

dziękuję

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ADAYO CE4KU7.

 

kupilem do radio ale nie ma w pudelku tej puszki co byla podana zeby bylo sterowanie z kierownicy

CTSNS003.2

generalnie nie ma zadnego boxa tylko same kable i kostki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 8 miesięcy temu...

na kamery 360 jesty myk i powinno smigac

radio lezalo u mnie pare lat od pierwszego juka od paru lat jest nowy z 360 i dalej lezalo

az do dzis dwa miechy temu firma co robi te kable i ´emulatory dala film ze ma juz w ofercie interface

 

przelacznik manualny i jak tez tak myslem juz pare lat temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...