Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Szklany dach - wymiana


Marcin_1998
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś dostałem podczas jazdy kamieniem w dach. Mały odprysk i delikatne po 3 mm ryski. Jutro podjadę do zakładu wymiany szyb i może to zabezpieczą, żeby nie poszło. Jak pójdzie, to trzeba będzie z AC wymieniać. Robić czy zostawić i czekać do wymiany? Auto na gwarancji.

 

Czy ktoś już wymieniał szklany dach? Jak długo i na ile wycenili szkodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to Colins miał ukruszoną szybę,ale czy mu wymienili to już nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę z tym już z półtora roku i nic się nie dzieje. Mały odprysk na przedniej krawędzi dachu - w sumie sam nie wiem jakim cudem to zauważyłem, bo uszkodzenie jest pod uszczelką. :D Nawet byłem wtedy w ASO na oględzinach, bo wydało mi się mało prawdopodobne takie uszkodzenie od kamienia (bo jak pod uszczelką?). Oczywiście reklamację odrzucili, a ja nie naciskałem, gdy dowiedziałem się, że wymiana tej szyby wiąże się z wybebeszeniem połowy auta w środku. 

Olałem to i chyba dobrze, bo w moim przypadku nic się nie dzieje, a jedynie ja wiem, że gdzieś tam pod uszczelką jest jakiś minimalny uszczerbek.

Oczywiście Marcinie u Ciebie może być gorzej. Przynajmniej tak wynika z opisu. Z drugiej strony ten szklany dach jest bardzo mocny więc może nic nie będzie się z nim działo w Twoim QQ. Jednocześnie mam wątpliwości czy ze względu na budowę tej szyby ktoś podejmie się jej punktowej naprawy. Natomiast jeśli chodzi o wymianę z AC, to strzelam, że koszt całej imprezy w ASO to z 5 tysiaków jak nic.

Jakieś pechowe są te ostatnie dni dla naszych QQ. U Ciebie uszkodzenie dachu, u mnie przycierka bez winnych. :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to jakieś 7 cm od krawędzi przedniej dachu. Jak ktoś nie wie, to pewnie nie zauważy. Jak będzie czysty, to może zobaczy białą małą kropkę. Na razie oglądałem to po zmierzchu w świetle lampy telefonu. Jutro zobaczę w dzień i przyjrzę się dokładnie. Też na razie nie będę dążył do wymiany chyba, że strzeli.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Marcin_1998
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zależy od uszkodzenia zaklej to żeby brud nie naleciał i podjedz do zakładu wymiany szyb to Ci zakleją żywicą często nawet śladu nie będzie. 

Edytowane przez darekpro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zależy od uszkodzenia zaklej to żeby brud nie naleciał i podjedz do zakładu wymiany szyb to Ci zakleją żywicą często nawet śladu nie będzie. 

Taki mam plan jutro z rana, właśnie by brud nie naleciał. Kiedyś robiłem w przedniej szybie i śladu praktycznie nie było.

Zrobiłem zdjęcia, ale nic nie widać na nich, bo się w dachu wszystko odbija. Poza punktem wielkości 2 mm, odchodzą dwa pęknięcia po max 5 mm.Pęknięcia widać dopiero po podświetleniu latarką i są od spodu szyby. Zalali żywicą i praktycznie nic nie widać. Niestety nie wwiercali się w szybę, jak to robią przy przednich, bo prawdopodobnie jest to szyba jednowarstwowa. 

 

Podsumowując zabezpieczone jest. Jak ktoś nie wie, to raczej ciężko będzie mu to zauważyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A stare przysłowie mówi - czego oczy nie widzą tego sercu nie żal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w j10 pękła po całej szerokości dachu w czasie zakładania rowerów na dach. Szkoda poszła z AC naprawa tylko w ASO , rzadna firma nie chciała się podjąć .

Koszt 9780 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sama z siebie czy np. pedał roweru pomógł? Nośność dachu była przekroczona czy nie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ,co pomogło  :rolleyes2: 
wieczorem było pakowanie auta i rowerów a rano to już było *& :angry: %..*& :angry: ^% :angry: $#.... i wyjazd był zje...ny.

Nie mam pojęcia nawet kiedy to się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w PL ,ale w UK wymiana panoramy jest traktowana przez ubezpieczycieli jak wymiana szyby i placisz tylko wklad wlasny(cos pomiedzy 60 a 80 funtow) i nie ma to wplywu na znizki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w PL ,ale w UK wymiana panoramy jest traktowana przez ubezpieczycieli jak wymiana szyby i placisz tylko wklad wlasny(cos pomiedzy 60 a 80 funtow) i nie ma to wplywu na znizki.

 

Nie wiem, jak to jest z "pakietem szyby", ale normalnie idzie z AC, chyba że udowodnisz zaniedbanie tego, spod którego wypadł kamień. Realnie tylko jeden przypadek, to nagrane na kamerce upadek kamienia z naczepy typu "wanna" i to pod warunkiem, że nie była przykryta plandeką. Wtedy możesz powołać się na źle zabezpieczony ładunek.

 

Ja w razie czego mam wykupioną ochronę zniżek. Odpukać, ale na razie się trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w pl aby wymienic szybe dachową tylko AC
żaden pakiet ubezpieczeń szyb nie obejmuje wymiany szyby dachowej. 

Edytowane przez m@rcin sz-n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W jakim sensie dachu?

Chcesz cos kłaść bezpośrednio na dachu?

Bo nośność relingów - które chyba zawsze występując z panoramicznym dachem - wg instrukcji to 75kg

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...