Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T32] - teleskopowe podnoszenie maski X-Trail


herson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

aaaa......przecież nie robię do gitary :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspierajmy lokalnych inżynierów.

No i w przypadku problemów z montażem HELP DESK po polsku :)

 

Ja czekam na moje  siłowniki. Montaż planowany na piątek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A mnie zostały dwa zestawy do X T -32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja sie zastanawialem ale w ostatecznosci nie wzialem. Pomyslalem sobie ze np. w przypadku jakiejs malej kolizji ze zwierzatkiem np. ulega uszkodzeniu zatrzask albo po prostu puszcza. Wtedy teleskopy otwieraja maske i dalej wiadomo.

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zastanawialem ale w ostatecznosci nie wzialem. Pomyslalem sobie ze np. w przypadku jakiejs malej kolizji ze zwierzatkiem np. ulega uszkodzeniu zatrzask albo po prostu puszcza. Wtedy teleskopy otwieraja maske i dalej wiadomo.

Jak Ci "puści" zatrzask to jest jeszcze jeden stopień blokady a wierz mi że jak puści jedno i drugie w czasie jazdy to pęd powietrza wyrwie maskę do góry natomiast siłowniki są też pewnym elementem zabezpieczenia aby maska nie przywaliła w szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to sie usmialem. Zwlaszcza jakoby mialy cos zabezpieczac. Wole aby jednak maska nie podniosla sie bo silowniki ja otworza a nie ped powietrza, ktory musialby byc naprawde duzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pie... w razie W, to może lepiej nie wsiadać do auta? Widać praktyczny i zapobiegliwy naród japoński z domieszką francuskiego polotu, projektując auto, wziął pod uwagę statystyki wypadków z udziałem otwierającej się maski. A ja głupi myślałem, że to zwykła księgowość

Jacko, zamykaj kram, czas na emeryturę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby siłowniki podniosły maskę,musisz je lekko aktywować,czyli samemu podnieść na jakieś 25-30 stopni inaczej nie podniosą,nie ma opcji.Tak jaki w tylnej klapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko. Dziekuje za informacje. Masz jednak klasę w formie wypowiedzi w przeciwieństwie do niektorych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drażliwość i wydumane problemy niektórych, potrafią zrobić mi dzień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zyciu bym o tym nie pomyslal, ze silowniki (sprezyny gazowe) moga przyczynic sie do jakiejs odatkowej straty etc...

Tutaj to raczej robi jako dodatkowy "haczyk" zeby nie wyrwalo maski jesli jakims "cudem" sie juz otworzy bo w przeciwnym razie wali prosto w szybe.

Bez silownikow jest w tej sytuacji znacznie gorzej a ich brak to czysta ekonomia bo gdyby byly wymagane prawem to by byly tak jak w VW -a przeciez VW tez maja wypadki, rozne 'spotkania" z przyroda i nie bylo w "Jameryce" oskarzen, ze maska se podniosla przez silowniki a Oni sa mocno wyczuleni na tym punkcie -zeby wyrwac jakas dodatkowa kaske z odszkodowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zyciu bym o tym nie pomyslal, ze silowniki (sprezyny gazowe) moga przyczynic sie do jakiejs odatkowej straty etc...

Tutaj to raczej robi jako dodatkowy "haczyk" zeby nie wyrwalo maski jesli jakims "cudem" sie juz otworzy bo w przeciwnym razie wali prosto w szybe.

Bez silownikow jest w tej sytuacji znacznie gorzej a ich brak to czysta ekonomia bo gdyby byly wymagane prawem to by byly tak jak w VW -a przeciez VW tez maja wypadki, rozne 'spotkania" z przyroda i nie bylo w "Jameryce" oskarzen, ze maska se podniosla przez silowniki a Oni sa mocno wyczuleni na tym punkcie -zeby wyrwac jakas dodatkowa kaske z odszkodowania :)

 

Panowie jeżdżę różnymi autami 25 lat i jeszcze nigdy maska mi się nie otworzyła z zatrzasku i drugiego zabezpieczenia. Gadżet, uważam bardzo fajny i warto go zamontować w aucie.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co nie jest niezbedne do prowadzenia pojazdu mozna okreslic jako gadzet :)

Dla mnie silowniki sa duzym ulatwieniem przy dolewaniu plynu do spryskiwaczy czy sprawdzaniu poziomu oleju - nie trzeba "bawic" sie w "patykiem" zeby maska nam na glowe nie spadla

Mozna sie bez tego obejsc, ale chyba traktowanie tego jako jakies dodatkowe "zagrozenie" nie jest zbyt trafione ;)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to od JAcko xsie. I jest to wygoda pierwsza klasa.

ja też zamówiłem siłowniki :thumbsup:

a w kwestii gadżetów to na pewno sprawniejszy terenowo  będzie GAZ czy Łada Niwa , gwarantuję że żaden z nich nie ma "niepotrzebnych" systemów występujących w X-trailu  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był fake :) a Wy tak na poważnie. Sorki, kolega socjolog wieloparadygmatyk mnie namówił. Akurat pisze pracę z teorii konfliktu i wpadl na pomysl mojego wpisu. Jeszcze raz serdecznie przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem siłowniki do autka i super, montaż banalny. Dziś montowałem hak w serwisie nissana w Radomiu , mina mechaników bezcenna :icecream: Moje są w kolorze białym ,takie jak samochód , wygląda to wszystko jak wyposażenie seryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki zdolnościom i pomysłowości JACKO29, zamontowałem siłowniki teleskopowe pod maską T32. Montaż jest banalny, robi się to w pojedynkę i zajmuje ~20 min.

Całość jest w temacie w dziale Qashqai http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/97805-podnoszenie-maski-j11-i-j10a/page-19 ale chyba jestem pierwszym, który ma to w T32 :)

Postaram się zrobić filmik, póki co, zdjęcia poniżej.

 

Super pomysł gratuluje! Podeślij jakieś namiary co trzeba kupić do takiego montażu.

Jarek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...