Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T32] - teleskopowe podnoszenie maski X-Trail


herson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

On 2/13/2020 at 4:08 PM, ArtM said:

Czy tylko u mnie tak jest, czy tak ma być ze ta maska gdy jest zamknięta to jednak jest trochę wyżej i szpara jest większa? Z obu stron tak jest.

Mam tak samo, zamontowałem silowniki dziś rano. Nie przeszkadza mi to, i jestem zadowolony, montaż bardzo prosty. Mała rzecz, a cieszy. No i dodam, że chyba mam pierwszego X-sa który jeździ z wynalazkiem Jacka w Ukrainie, czyli we Lwowie. :-)Dzięki ci Jacku, i pozdrawiam gorąco!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie,koledzy.Pomny Waszych doświadczeń z odstającymi rogami maski (zaznaczam jak już mówiłem nie wszyscy tego doznali,nie wiedzieć czemu tak jest)

Zastosowałem pewną modyfikację,dzięki uprzejmości jednego z klientów,gdzie w nowym Xie obudowa filtra była tak wysoko zabudowana,że trzeba było użyć Mufki 2cm wysokiej do podniesienia sworznia.Kolega ten zwrócił uwagę,że z tej strony gdzie jest filtr maska leży idealnie,a z drugiej odstaje.Odebrał ode mnie drugi komplet przedłużonego sworznia i czekam na potwierdzenie,że maska siadła .

Edit: Po założeniu drugiego wydłużonego sworznia maska ustawiła się równo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten upgrade kosztuje,niewiele bo ok.10 zł ale jeżeli ktoś chce.Może sobie zrobić sam.

Co prawda wyjdzie o wiele drożej.https://allegro.pl/oferta/adapter-redukcja-do-lusterek-uniwersalnych-m8-m8-8881660000

Ja stosuję mufkę 6kąt przelotową w którą wkręcam sworzeń i blokuję szpiką m8

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz jaśniej bo mówiąc szczerze otwieranie maski dzięki Twojemu patentowi super, tylko drażni mnie ta większa szpara i uniesiona maska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście! Niema tajemnicy!

Od jakiegoś czasu mnie to dręczyło,czemu u jednych jest na rogach ta szpara,u innych nie było,...aż do momentu,kiedy z fb jeden z kupców zwrócił mi zestaw bo obudowa filtra paliwa nie pozwalała na zabudowę...Postanowił kupić chińczyka ...nie zrazony złośliwościami z jego strony zaproponowałem mu kontakt po założeniu,z przekonaniem,ze będzie to samo(r2019) I tak było.W tym samym czasie poprosiłem jednego z naszych :D o przetestowanie drobnej zmiany za zestaw free....Udalo się.Podwyższony sworzeń ominął obudowę....Chinole tego nie mają :D

Minął dość długi okres czasu i znalazł się chętny na zestaw ,ale z moim montażem i to też był strzał w dziesiątkę,po założeniu okazało się,że lewa strona(z wyższym sworzniem,leży idealnie,a prawa z normalnym lekko wyje do góry.Założenie po drugiej stronie takiego samego układu spowodowało,ze maska siadła idealnie i nie ma szpary.

A ten dodatek to po prostu mufka m8 długości około 25-30mm na której jednym końcu zakłada się sworzeń,a z drugiej strony szpilkę(obciętą śrubę)M8 Wstawia się to w miejsce dawnego sworznia.I to działa.Jutro bedę robił zestaw do Xa to zrobię fotki i pokażę jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem pokażę Wam dwa elementy,które robią całą robotę

1338824719_sworznie002.thumb.jpg.2c2628abd56f87a7731df89002f3a891.jpg830717696_sworznie003.thumb.jpg.c380741e77afefb40edcde41d0de8758.jpg

Dwie mufki 13 x 20-25 z przelotowym gwintem M8                               Założony sworzeń i szpilka M8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nierdzewka nie pęka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w serwisie w KRK Japan Motors, pan podniósł maskę i mówi "o to pewnie od tego pana z forum ma Pan te siłowniki do maski" sława po serwisach idzie Jacko29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

mam jeden komplet pod maskę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 8.12.2016 o 11:20, herson napisał:

Dzięki zdolnościom i pomysłowości JACKO29, zamontowałem siłowniki teleskopowe pod maską T32. Montaż jest banalny, robi się to w pojedynkę i zajmuje ~20 min.

Całość jest w temacie w dziale Qashqai http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/97805-podnoszenie-maski-j11-i-j10a/page-19 ale chyba jestem pierwszym, który ma to w T32 :)

Postaram się zrobić filmik, póki co, zdjęcia poniżej.

post-14329-0-91509000-1481466179_thumb.jpg

post-14329-0-52980500-1481466181_thumb.jpg

post-14329-0-70745800-1481466183_thumb.jpg

post-14329-0-15908400-1481466186_thumb.jpg

post-14329-0-94807600-1481466187_thumb.jpgPowiem tak..super pomysł.Jestem posiadaczem Nissana X-Trail 2016 od paru dni.Od razu zwróciłem uwage...na ten shit pod maska....Totalnie Japońce przegęli z tym pretem maski.....

post-14329-0-60887000-1481466189_thumb.jpg

post-14329-0-42082600-1481466191_thumb.jpg

post-14329-0-56290000-1481466193_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Rychoo napisał:

Witam,

należy jednak zaznaczyć, że w Xie z aluminiową maską się nie sprawdzają. Maska się zbyt mocno wygina.

Założyłem zestaw od Jacko...15 minut roboty i super wynik.Pręt z epoki lodowcowej odstawiony do kąta.Wszystko spasowane idealnie...Dzieki Jacko....Polecam......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

497488965_Nowezestawy001.thumb.jpg.c85387a0150ca69be36df30f874a8c1d.jpgTak wygląda zestaw do J11 i T32

W dniu 19.08.2020 o 19:48, Rychoo napisał:

Witam,

należy jednak zaznaczyć, że w Xie z aluminiową maską się nie sprawdzają. Maska się zbyt mocno wygina.

Rychoo,po prostu nie ta waga maski.Wszystko musi być wyliczone,pod względem wagi maski,odległości podparcia i kątu wychylenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zgadza się i wiele osób o tym wie,tylko że tam masz siłowniki robione długością pod model,to raz,końcówki są zaprasowane ze sworzniami,w razie draki wszystko do wyrzucenia to dwa,,Trzy...Zamienników siłowników w Polsce nie znajdziesz, cztery u mnie elementy metalowe wykonane są z nierdzewki,...pięć...w Xie rogi maski się podnoszą po zamontowaniu siłowników,u mnie jest coś co to załatwia i maska leży płasko.

Aha :D Piotrek,żeby było śmieszniej,to chińczyki zerżneli ode mnie ten zestaw :D ...Nie wiem na ile jest to możliwe,ale na długo przed nimi ja już je robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

mam aktualnie jeden zestaw do T32...od lipca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 2.11.2020 o 13:47, JACKO29 napisał:

mam aktualnie jeden zestaw do T32...od lipca :D

a po dewaloryzacji i gaplowaniu inflacji jaka cena? bo bym przytulił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Niewykluczone,pod warunkiem,e znajdzie się model do obdukcji.W nowej Kaśce J12 też działa,choć droga była długa i mozolna,a siłowniki niestety ...drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2023 o 18:24, JACKO29 napisał:

Niewykluczone,pod warunkiem,e znajdzie się model do obdukcji.W nowej Kaśce J12 też działa,choć droga była długa i mozolna,a siłowniki niestety ...drogie.

żebym miał bliżej to i pewnie bym się zgłosił; może nie do obdukcji :) ale na konsylium już owszem

ps. a ile koszt to T32 - idzie na sprzedaż, a taki gadżet zrobiłby efekt WOW

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

140 zł do T32,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...