Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Falują obroty silnika 1,6 DIG-t


kuxma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak właśnie jest, ja mam nalatane ok20,5tkm w piątek jadę na przegląd, zgłaszałem juz im telefonicznie, zobaczymy co wymyślą z rana....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to jesli kilku z nas tak ma to tttm czy jest to problem? >> herson ciekaw jestem co na to ASO

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli faktycznie to problem. Tylko niby jaki? Nigdy nie zwrocilbym na to uwagi gdyby nie wpis na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Herson, jak po przegladzie? Cos wyskoczylo ponad plan?, a jak z falowaniem?

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

 

Ok, juz doczytalem raport w innym watku

Edytowane przez nori76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

"Ponoć regulowali obroty biegu jałowego, po moim zgłoszeniu, że zdarza się falowanie lub przytrzymywanie obrotów na 1,5krpm, komp nie wyrzucił żadnych błędów.

Na pytanie jak to robili, przyjmujący nie bardzo potrafił odpowiedzieć...."

 

Herson,czy ta regulacja pomogła?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie to z tym jest, ostatnio znowu zauważyłem. Najczęściej przy manewrach wsteczny-jedynka albo dojeżdżając do swiatel, po wysprzegleniu, podbija obroty i później spadają. Nie ma efektu, że cały czas falują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi obrotami to dziwna sprawa, są dni że chodzi jak należy a za chwilę pofaluje, od czego to zależy, nawet nissan nie wie i machnąć na to łapką jak ja to zrobiłem, pozostać czujnym i cieszyć się z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich jestem tu nowy posiadam xa z 1.6 dig pare dni temu zapalila mi sie lampka check engine oraz system s/s fault przedtem a w zasadzie od nowosci obroty tez mi falowaly wiec czulem ze to sonda lambda daje znak o sobie auto ma przebieg 2300km pojechalem do szczecina do serwisu tam potwierdzili moje przypuszczenia pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 31.03.2017 o 11:12, nori76 napisał:

ok, będę obserwował dalszy rozwój sytuacji u mnie, czy to wina mojej z iksem synchronizacji, czy komputer szaleje.

 

Ok, obserwuje i obserwuje..., a pytanie takie mam do Was. Czy w momencie wrzucenia na tzw "luz" podczas dojeżdżania do np świateł obroty ustawiają się na poziomie 700-800, czy jak u mnie na ok 1100 i dopiero po zatrzymaniu opadają do wspomnianych 700-800?

 

U mnie też tak jest czasem w 1,6dCi, bez róznicy czy zimny czy cieply obroty ustawiają się na poziomie 1100 po zatrzymaniu i za moment opadają do 700-800...cos nowego w temacie? Wygalda to troche jakby problem z softem, zastanawiam się czy ON zimowy/przejściowy gestsze zimne powietrze (przepływomierz)  ma wpływ na taki stan rzeczy, latem nie przypominam sobie takich skokow obrotow.......

Edytowane przez trafyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, do obrotów przywykłem wg zasady TTTM, nie jest to jakieś szczególnie przeszkadzające, ale żeby nie było tak kolorowo, ma mój X taką przypadłość, a mianowicie czasami przy ruszaniu na 1. biegu potrafi szarpnąć, tuż przed końcem puszczania sprzęgła. Umówiłem się z tym do serwisu, ale jak to bywa, zadziałał efekt dziecka idącego na wizytę do lekarza - nawet najdrobniejszych szarpnięć przy ruszaniu - nie chcę nawet pomyśleć, co pomyślał sobie doradca, który jeździł ze mną testowo, żeby doświadczyć problemu, z którym przyjechałem. No, ale ok, znikło to znikło, ale ostatnio znów szarpaki powróciły, chciałbym podjechać do serwisu żeby akurat one występowały, ale czy się uda... Czy ktoś ma lub miał coś podobnego u siebie? Tak jak napisałem, nie występuje to zawsze, praktycznie nigdy na zimnym silniku, ale jeśli występuje to najczęściej jak już kilka km się przejedzie i silnik/napęd złapie temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mam podobne objawy. Zamierzam pojechać z tym jednak do serwisu. Już myślałem, że na starość mi noga czucie traci, czy co ;-)))) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie puszczamy sprzęgło opierając piętą o podłogę, spróbujcie mieć nogę całkiem w powietrzu. Ja miałem w QQ podobny objaw, ale potem sam stwierdziłem, że to problem trochę psychiczno-nożny. Jak raz ci się zdarzy, to sam potem trochę podświadomie "prowokujesz" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2019 o 08:40, nori76 napisał:

Tak jak napisałem, nie występuje to zawsze, praktycznie nigdy na zimnym silniku, ale jeśli występuje to najczęściej jak już kilka km się przejedzie i silnik/napęd złapie temperaturę.

Na zimnym silniku są lekko podkręcone wolne obroty (kiedyś nazywało się to ssaniem). Jak się silnik rozgrzeje to schodzi z obrotami. 
Przy ruszaniu obroty pewnie robią różnice w pracy sprzęgła. Dodatkowo zwykle rozgrzane sprzęgło pracuje gorzej niż zimne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, 

Mam zamiar kupic nissana x-traila 1.6dci w automacie z konca 2015 roku z przebiegiem 110.000. Ten co chce kupic to podczas jazdy przy 70 km/godz na nie rozgrzanym silniku zaczely falowac lekko obroty. To stalo sie raz i pozatym dobrze zmienial biegi i przyspieszal. Co to moze byc? I czy to jest wina skrzyni? I czy odradzacie kupna akurat tego egzemplarza? 

 

Dziekuje i pozdrawiam 

Edytowane przez MarcoD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy podczas jazdy lekko falowały obroty? Spadała i zwiększała się prędkość? Czy na biegu jałowym lekko falowały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkość byla tak sama, jechalem stałą prędkością 70 km/godz przez 3 km i obroty zaczely lekko falować z 50-100 rpm w gore i dol ... Nie bylo to odczuwalne bo autko jechalo normalnie. Raz to zauwazylem na zegarach. 

Na biegu jalowym nie faluje

Edytowane przez MarcoD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka różnica obrotów nie świadczy o czymś złym, gdyby było więcej lub ich rotacja intensywna w czasie to można pomyśleć o problemie. Ja do tej pory nie potrafię zrozumieć oprogramowania gdy jadąc z wysoką prędkością hamuję i obroty utrzymują się na wysokim poziomie. Tak jakby w manualu na prędkości wciskać sprzęgło. po czasie wyczułem że wystarczyło delikatnie wcisnąć delikatnie pedał hamulca i obroty spadały do poziomu jałowego.Być może to było powodem.  Ze swej strony polecam tą skrzynię, nie ma z nią problemów. Ale jeśli możesz bo nie nie powinno się kupować gorącą głową jeszcze raz się przejedż i spróbuj z tym hamowaniem i daj znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vahanar napisał:

taka różnica obrotów nie świadczy o czymś złym, gdyby było więcej lub ich rotacja intensywna w czasie to można pomyśleć o problemie. Ja do tej pory nie potrafię zrozumieć oprogramowania gdy jadąc z wysoką prędkością hamuję i obroty utrzymują się na wysokim poziomie. Tak jakby w manualu na prędkości wciskać sprzęgło. po czasie wyczułem że wystarczyło delikatnie wcisnąć delikatnie pedał hamulca i obroty spadały do poziomu jałowego.Być może to było powodem.  Ze swej strony polecam tą skrzynię, nie ma z nią problemów. Ale jeśli możesz bo nie nie powinno się kupować gorącą głową jeszcze raz się przejedż i spróbuj z tym hamowaniem i daj znać

Dzieki za odpowiedz. Probowalem szukac na roznych forach itd i za bardzo nie znalazlem odpowiedzi na ten problem. 

W sumie problem nie problem bo nic sie nie dzieje podczas tego falowania podczas jazdy, tylko ze mi to nie daje spokoju i sie naczytałem duzo negatywnych opinii o tej skrzyni i niemam ochoty po zakupie odrazu inwestowac w nowa skrzynie. 

Autko ma 110.000 przejechane, serwisowane w nissanie ale olej na bank nie byl wymieniany w skrzyni wiec to pierwsze co zrobie jak go kupie wogole. Jeszcze mam tydzien do zastanowienia sie i byłbym wdzięczny jakby jeszcze ktos cos podpowiedzial lub mial ten sam problem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie lekkie falowanie może spowodować moim zdaniem włączenie chłodnicy, klimy jakiegokolwiek odbiornika. Ale możesz szukać innego w którym tego nie zauważysz, albo zatrudnić za parę stówek rzeczoznawcę, który sprawdzi auto od A do Z tak, że żadnego po takiej ekspertyzie nie kupisz... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Opinie są różne, nie każdemu przypadnie taka skrzynia do gustu. Rozumiem to w szerokim zakresie. Od hałasu na zewnątrz i wewnątrz i ogólnej niechęci wielu kolegów. To specyficzna skrzynia .Nie każdy musi się z nią lubić. Ja na początku też byłem subiektywny. Denerwowało mnie to o czym pisałem. I w końcu przekonałem się.Teraz się lubimy. a co do oleju. Poczytaj i sprawdż książkę serwisową.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...