Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dziwny dźwięk przy wstecznym CVT


Gość perlin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam żuka z 2015 roku ze skrzynią cvt. Od pewnego czasu jak jest auto zimne po nocy, to po odpaleniu i przestawieniu skrzyni na wsteczny słychać dość głośny zgrzyt, hałas, jakby ocierał plastik o plastik. Ciężko mi coś więcej napisać, ale czy ktoś z Was miał podobny problem? Dodam, że zgrzytanie trwa 20-40 sekund. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

a może to climatronic się włącza - dość wyraźnie to słychać - zwróć uwagę czy ten odgłos nie jest z tym związany - climatronic w zimie włącza się dopiero po jakimś czasie od włączenia silnika - na wyświetlaczu dmuchawy jest zero, dopiero po jakimś czasie właśnie po tym odgłosie obroty od wiatraka się zwiększają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Koledzy odgrzebie trochę temat...

 

czy wam nie przeszkadza coś takiego:

 

jadę sobie cvt Juke 2018.... np z ronda wyjezdzam... czy w korku 30km/h upuszczam gaz... 2 sek po czym dodaje i towarzyszy temu takie zapięcie biegu - głuchy ale slyszalny wyraźnie odgłos.

Odkąd to słyszę szlag mnie trafia.... 

 

Przejechałem się innym Juke... i niestety miał to samo :/

 

czyli ten typ tak ma ? czy można to jakoś podregulować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mlody_tm napisał:

Koledzy odgrzebie trochę temat...

 

czy wam nie przeszkadza coś takiego:

 

jadę sobie cvt Juke 2018.... np z ronda wyjezdzam... czy w korku 30km/h upuszczam gaz... 2 sek po czym dodaje i towarzyszy temu takie zapięcie biegu - głuchy ale slyszalny wyraźnie odgłos.

Odkąd to słyszę szlag mnie trafia.... 

 

Przejechałem się innym Juke... i niestety miał to samo :/

 

czyli ten typ tak ma ? czy można to jakoś podregulować ?

 

 

U mnie występuje to raz na jakiś czas, nie zawsze ale. Też już się zastanawiam czy coś ze skrzynią nie halo, umówiłem się na wymianę oleju i filtrów w skrzyni , może coś pomoże

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój to nówka, ja go kupiłem w salonie dla żony... mało jezdzi tak naprawdę i na razie jest 6 tyś km :)

i denerwuje to od 1 dnia gdy miał zerowy przebieg...

 

jeździłem drugim właśnie też nówką... i to samo...

 

zgłoszę to po prostu na przeglądzie.... ale wkurza mnie to.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie takie jakby uderzenie (praca jakieś części - wahacz?) przy ostrym skręcie - wydaje mi się jakby z prawego przodu. mam od nowości - nie za każdym razem. przyzwyczaiłem się tak jak do trzasków pokrywy bagażnika i stukania plastiku pod przednią szybą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja może powalczę z tym...  mimo ze inny nowy juke to samo przy "wyższym biegu" zawsze jest ten strzał przy dodaniu gazu...

na trzymaniu biegu w trybie sport mozna upuszczac gaz i dodawac i nic nie strzela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...