Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

praca cvt


Yonex

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Parę razy zdarzyło mi się, że po wytraceniu prędkości, przy powolnym toczeniu samochodu jak chcę dodać gazu to auto się trzęsie - tak jak przy normalnej skrzyni chciałbym ruszyć z 2 biegu. Jak odpuszczę gaz i przycisnę to wszystko jest OK. Ktoś wie o co chodzi, tak może się zdarzać czy lepiej pojechać to sprawdzić do ASO. Poza tym wszystko jest w porządku. Dzięki za rady.

 

Właśnie poszperałem na forum QQ z tym silnikiem i znalazłem parę takich wątków ze wskazaniem na silnik - świece, poduszka silnika. Świec jeszcze nie wymieniałem - mam przelatane 75tkm a w książce serwisowej piszą, że wymiana przy 90. Będę wdzięczny za jakieś sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

odpuściłem sobie i jeżdżę drugi rok i nic się nie dzieje. Kolega który ma primierę z cvt mówił, że ma to samo i spowodowane to jest ześlizgiem pasa napędowego przy szybkiej utracie prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze CVT nie ma biegów... no takie zachowanie to urok skrzyń tego typu. Całe szczeście ,że Nissan zaczyna odchodzić od tego ustrojstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...