Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić X-traila... Rozważania na temat innych marek.


Gość Zboro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! To mój pierwszy post tutaj więc proszę o wyrozumiałość... ;)

 

Od jakiegoś czasu zastanawiam się na X-Trailem. Rocznik 2002-2003. Nie mogę się zdecydować: benzyna czy diesel? Robię tak 8-10k km rocznie, więc niewiele. Silnik 2.0 140KM w benzynie potrafi pociągnąć średnio jakieś 10,2 l/100 (wg. statystyk z autocentrum.pl).

Natomiast motor 2.2 Di 136KM ciągnie średnio 8,3 l ON/100 - przy obecnych cenach oleju napędowego i przy zapowiadanej w przyszłym roku podwyżce akcyzy na ON, to wcale nie wygląda tak różowo... Ekonomia to jedna strona.

Druga to awaryjność. Zastanawia mnie jeszcze jak wygląda kwestia eksploatacji 8-10 letniego X-Traila (ceny części, etc.).

Czy możecie coś doradzić w powyższych kwestiach?

Jak juz mowa o roczniku 2002-2003 i silniku DI to nie 136km a 114 km.A ten silnik ma wyraźnie mniejszy apetyt niz mlodszy brat o mocy 136km Dci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

114 KM to trochę mało. ;)

Hm... Jeździłem trochę X-em AD 2001 w dieslu i bardzo mi się spodobał. Właściciel twierdzi, że od ok 5-6 lat nie wymieniał nic poza standardowymi, niewielkimi sprawami (+ olej, filtry etc.). No i mało pali, ale nie pamiętam dokładnie pojemności.

Z drugiej strony benzyna nie ma filtra cząstek stałych i innych takich... :whistle:

 

Zobaczymy, póki co ujeżdżam francuza... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wklejam Ranking Niezawodności 2011/2012:

raport0.jpg

raport1t.jpg

Edytowane przez Geodeta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę pisał na wstępie, że się przymierzam do zakupu tego auta bo jest to raczej swojego rodzaju rezerwa, ale w dobie rosnących cen Paliw użytkowanie Terrano II 2,7 Staje się coraz mniej radosne ale mimo iż ma na koncie niemal 340 000Km przebiegu nic mu nie dolega poza apetytem :-( Wiem, że x-trail nie zaspokoi moich wymagań terenowych ale wszystkiego mieć nie można :-(

Wić mam pytania, może są one nieco laikowe ale nigdy na ten samochód nie zwracałem uwagi. więc pytam.

1. Czy x-trail ma rame?

2. czy ma z tyłu sztywny most?

3. Czy ma reduktor?

4.czy ma Mechaniczną ( tj na tryby) blokadę międzyosiową?

 

Mieszkam w takim miejscu, że auto Te 4 punkty musi mieć. Bo inaczej zdarzy się na bank, że będę szedł do domu pieszo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę pisał na wstępie, że się przymierzam do zakupu tego auta bo jest to raczej swojego rodzaju rezerwa, ale w dobie rosnących cen Paliw użytkowanie Terrano II 2,7 Staje się coraz mniej radosne ale mimo iż ma na koncie niemal 340 000Km przebiegu nic mu nie dolega poza apetytem :-( Wiem, że x-trail nie zaspokoi moich wymagań terenowych ale wszystkiego mieć nie można :-(

Wić mam pytania, może są one nieco laikowe ale nigdy na ten samochód nie zwracałem uwagi. więc pytam.

1. Czy x-trail ma rame?

2. czy ma z tyłu sztywny most?

3. Czy ma reduktor?

4.czy ma Mechaniczną ( tj na tryby) blokadę międzyosiową?

 

Mieszkam w takim miejscu, że auto Te 4 punkty musi mieć. Bo inaczej zdarzy się na bank, że będę szedł do domu pieszo.

 

 

1.Ramy napewno nie ma.

2.napęd na przednie koła a tył jest dołaczany w razie potrzeby (zmiany predkosci koł)automatycznie.

3.Reduktora nie ma

4.Nie ma mechanicznej blokady miedzyosiowej.

X-trail jest typowym SUV-em ,moim zdaniem jednym z lepszych w tej kategorii.

Ale jest delikatny ,sporo plastiku i napewno tam gdzie wjedzie Terrano -X-traila lepiej nie wpuszczać.

Najekomiczniejsze X-traile były robione do 2003 roku z silnikiem 2,2di.W trasie do setki wychodza srednio 6,5l.W miescie do 8 litrow.Natomiast od 2003 roku sa juz silniki 2,2 dci o mocy 136 km i one juz nieco wiecej pala.Od 2006 roku wkladany jest filtr dpf i taki X-trail nawet w trasie ma problem zejśc ponizej 9 litrów.A miescie 10-11 litrow to normalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Ramy napewno nie ma.

2.napęd na przednie koła a tył jest dołaczany w razie potrzeby (zmiany predkosci koł)automatycznie.

3.Reduktora nie ma

4.Nie ma mechanicznej blokady miedzyosiowej.

X-trail jest typowym SUV-em ,moim zdaniem jednym z lepszych w tej kategorii.

Ale jest delikatny ,sporo plastiku i napewno tam gdzie wjedzie Terrano -X-traila lepiej nie wpuszczać.

Najekomiczniejsze X-traile były robione do 2003 roku z silnikiem 2,2di.W trasie do setki wychodza srednio 6,5l.W miescie do 8 litrow.Natomiast od 2003 roku sa juz silniki 2,2 dci o mocy 136 km i one juz nieco wiecej pala.Od 2006 roku wkladany jest filtr dpf i taki X-trail nawet w trasie ma problem zejśc ponizej 9 litrów.A miescie 10-11 litrow to normalka

 

Dzieki za odpowiedz. Czyli to autko odpada. Potrzebuję auta które spala do 10 ropy ( średnio) I jest Bardziej terenówką niż suv-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. Czyli to autko odpada. Potrzebuję auta które spala do 10 ropy ( średnio) I jest Bardziej terenówką niż suv-em.

 

To chyba tylko Suzuki Jimmy..

Spełnia wszystkie chyba warunki,jest na ramie ,tylko troche małe w srodku..

Nawet z silnikiem benzynowym spala ok.7l w jeździe po wertepach..

Jeden z popularniejszych pojazdów wsród lesników..

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba tylko Suzuki Jimmy..

Spełnia wszystkie chyba warunki,jest na ramie ,tylko troche małe w srodku..

Nawet z silnikiem benzynowym spala ok.7l w jeździe po wertepach..

Jeden z popularniejszych pojazdów wsród lesników..

Jimny miałem ale ja potrzebuję autka w miarę bezpiecznego którym można by pojechać na trochę dalej. Myślałem o navarze. Jakoś trudno mi by było przełknąć ślinę na myśl o zmianie marki.

Jak się raz wsiądzie do nissana ( no 3 raz ) to trudno z niego wysiąść :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jimny miałem ale ja potrzebuję autka w miarę bezpiecznego którym można by pojechać na trochę dalej. Myślałem o navarze. Jakoś trudno mi by było przełknąć ślinę na myśl o zmianie marki.

Jak się raz wsiądzie do nissana ( no 3 raz ) to trudno z niego wysiąść :-)

 

Ha,ha..

Nawara napewno nie zmiesci sie w 10 litrach..Wciagnie tyle samo co Terrano jak nie wiecej..

Przy takich wyborze ,moim zdaniem lepiej pozostać przy Terrano..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój terrano jak nie łyknie 12l ropy to Bardziej stoi niżeli jedzie. Ale że navara tyle chla to bym nie przypuszczał.

Kurka zostanie mi czarny scenariusz Jakiejś popierdułki typu Grand Vitara.

Albo trzeba odpuścić z innymi przyjemnościami i zostać przy terrano II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich w moim pierwszym poście i od razy zwracam się z prośbą o poradę co sądzicie o X-trail'u którego wybieram się oglądać w dniu jutrzejszym:

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=de&id=152778836&pageNumber=1&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=18700&makeModelVariant1.modelId=41&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=PETROL&fuels=GAS&fuels=LPG&fuels=CNG&maxPrice=7001&negativeFeatures=EXPORT&tabNumber=1

 

Cena jaką wynegocjowałem telefonicznie to 4500euro czyli jakieś 19tys zł. Mam dylemat ponieważ średnio odpowiada mi ten kolor no i trochę duży przebieg no ale cena zachęca i pocieszam się tym, że zostaną dodatkowe fundusze na porządny przegląd i ew. drobne naprawy.

Jak wyglądają liczniki w Waszych egzemplarzach? Czy te 188kkm to już końcówka czy jeszcze spokojnie pojeżdżę klika lat z tym silnikiem?

pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Jestem właścicielem Nissana Navary ze sławnym silnikem 2.5 DI (YD25DDDTI) który jest awaryjny od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem suv-a Nissan Murano albo x - trail wiem że w x -trailach jest ten sam silnik co w pick upach tylko z mniejszą pojemnością YD22DDTI . Mam pytanie czy w silnikach 2.2 DCi jest jakaś poważna wada fabryczna tak jak w Navarach d22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich,

 

zamierzam kupić X-traila i mam pytanie do użytkowników silników 2.2 dCi. W oglądanym przeze mnie egzemplażu po odpaleniu gdy silnik jest zimny obroty falują w zakresie ok. 700-850 obr/min - po przegazowaniu problem ustępuje - Spotkaliście się z czymś takim w swoim aucie? Droga jest taka naprawa?

 

Druga sprawa to jazda, auto jedzie dobrze ale Żona jadąc za mną zauważyła że gdy wcisnę gaz żeby przyspieszyć auto puszcza małego niebieskiego bąka i dalej już nie kopci. Wiem że niebieski to spalany olej ale pytanie czy to już turbina puszcza czy to to co się zbierze w IC? Możecie sprawdzić na waszych autach?

 

Z góry dzięki w pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panie i Panowie obecnie jeżdżę Qashqai-em 2.0 dci 4x4 automat (po liftingu) i zastanawiam się nad zmianą na X-Traila z uwagi powiększenia rodzinki. Zależy mi na automacie i w związku z tym moje pytanie. Jakie macie wrażenia i doświadczenia z jazdy tym autkiem z silnikiem 2.0dci 150km z automatem? Obawiam się, że może być za słaby. W QQ jest idealny. Nie jest to co prawda ekonomiczny silnik, z boksem na dachu przy prędkości 140 km/h i średnim ładunkiem spalił prawie 10l/100km, ale jest tyle ok, że nie miałem do tej pory żadnych kłopotów z DPF-em. Będę wdzięczny za sugestie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Skiba1929

Cześć

Przymierzam się do kupna X-Traila, rocznik 2000-2003, z silnikiem diesla. Mam kilka pytań. Poczytałem troche już o wadach i zaletach ale generalne pytanie brzmi- czy muszę że tak powiem ,,milionerem,, aby później eksploatować to auto? Ile wynosi spalanie tego modelu? Moi znajomi,którzy jeżdżą nissanami,bardzo sobie je chwalą za niezawodność. Jak jest w tym przypadku? Jak przedstawiają się koszta eksploatacji mniej więcej i niezawodność tego samochodu? Jakie są najsłabsze strony X-traila? Zegary na środku to rzecz gustu, pewnie można się przyzwyczaić. Będę wdzięczny za wszystkie pomocne uwagi.

Witam,

Ja jestem aktualnym posiadaczem Nissana X-traila z rocznika 2006 i powiem szczerze że eksploatacja tego akurat modelu jest bardzo tania, łatwa i przyjemna. Jęśli chcesz trochę zaoszczędzić to kupuj zamienniki i wymieniaj je u swojego mechanika bo jednak serwis salonowy się dość wysoko ceni. Po za tym auto pali w cyklu mieszanym około 6-7L/100km zależnie od stylu jazdy. Ja staram sie jeździć ekonomicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Po za tym auto pali w cyklu mieszanym około 6-7L/100km zależnie od stylu jazdy. Ja staram sie jeździć ekonomicznie.

 

W Polskich warunkach tym modelem (2.2 dCi 100kW) nie do osiągnięcia jest średnie spalanie poniżej 8 litrów. Ale średnie spalanie wyliczone z 25 000 km (i więcej), a nie z jednego tankowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W Polskich warunkach tym modelem (2.2 dCi 100kW) nie do osiągnięcia jest średnie spalanie poniżej 8 litrów. Ale średnie spalanie wyliczone z 25 000 km (i więcej), a nie z jednego tankowania.

 

Potwiedzam. Jadąc bardzo spokojnie tylko i wyłącznie po trasie bez korków itp. można zejść nawet poniżej 6,5l. ale jeśli zaczniemy wyprzedzać, jechać szybciej albo będziemy się przebijać przez miasto to rzeczywistość zbliża się do obrazu nakreślonego przez kolegę gkowala. Nie mniej jednak jak na taki samochód to nie jest źle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Gość pstomaszki

Witajcie, poproszę o poradę na temat nissana X z 2010 r. silnik 2.0 dci 150 KM w meleksie.

 

Czy warto kupić takie autko ?

Jak jest z automatem i silnikiem ? ( trwałość, jaki jest rozrząd, typowe usterki np z dwumasą )

Jak jest z filtrem czastek stałych ? ( ile to kosztuje, jak czesto dochodzi do awarii)

Jakie jest prawdziwe spalanie, nie katalogowe?

Jak sprawdza się napęd ?

itp.

 

Autko ma służyć jako - przepraszam - totalny dupo wóz, do jazdy po mieście, trochę w małym terenie, trasa.

Z góry dzięki za sugestie i porady.

 

Panowie ponawiam pytanie, czy ktokolwiek czyta tutaj posty innych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość jesion102

UWAGA UWAGA OSZUST

Panowie wybrałem się wczoraj ze szwagrem po to auto http://otomoto.pl/ni...-C23446594.html przejechaliśmy 250 km w jedną strone a tu totalna katastrofa po prostu KIBEL!!!!.

Auto w środku po prostu syf totalny śmierdzi stęchlizną aż strach żeby jakaś mysz nie wyskoczyła, opony z przodu niższe z tyłu wyższe a do tego wogóle inne felgi niż na zdjęciach a pozatym zdjęcia nie przedstawiają stanu jaki teraz to auto prezentuje. Akumulator na śmietnik nawet nie zapalił a teraz wisienka na torcie olej w chłodnicy i w zbiorniczku wyrównawczym czyli silnik do remontu. Koleś nawet nie raczył przyjechać tylko auto stoi u jakiegoś ciecia na podwórku przy trasie który ma tylko kluczyki i pokazuje auto jak ktoś przyjedzie oglądać. W sumie to dobrze że nie przyjechał bo bym mu tak wpi.........ił za takie oszustwa a przez telefon mówił ze panie w środku czysty silnik pali ja nim nawet ostatnio jeździłem wszystko ok. Prosze poinformujcie wszystkich kto interesuje sie tym autem zeby omijał je wielkim łukiem!!!!!!

Edytowane przez jesion102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamierzam kupić X-TRAIL'A I 2.2 Di, 136 KM 2005r. Auto jest po lekkiej stłuczce i z tym wiąże się moje pytanie. Czy wymieniał któryś z Panów poduszki powietrzne w tym modelu (chodzi o 2 przednie poduszki kierowcy oraz pasażera)? Jakie to są koszty (sprzedawca twierdzi ze ok 1000zł)? I czy warto bawić się w używane czy lepiej wydać więcej i wstawić nowe w serwisie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez goras007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...