Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić X-traila... Rozważania na temat innych marek.


Gość Zboro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wow..

12-15 letnie X-traile w cenie dochodzącej do 10 tys.Euro!

Zakup takiego i sprowadzenie do Polski czyli dochodzi jeszcze akcyza 18.6% +reszta opłat to za te pieniadze w Polsce , można za tyle kupić 3 takie X-traile!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, piotrek3 said:

Wow..

12-15 letnie X-traile w cenie dochodzącej do 10 tys.Euro!

Zakup takiego i sprowadzenie do Polski czyli dochodzi jeszcze akcyza 18.6% +reszta opłat to za te pieniadze w Polsce , można za tyle kupić 3 takie X-traile!

Ja już wczoraj pisałem  identyczny  komentarz , że stare auta  za kupe kasy  ale uznałem że bez sensu. Na koniec jedziesz tam i się okazuje że to Turek, zegar też przekręcił trochę, stan auta ma wiele do życzenia i informacja , że tylko na eksport 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie te czasy, na miejscu nie Turek tylko Arab, licznik skrecony do polowy i chetnie sprzeda auto kazdemu.

Swoja droga jak to jest z trwaloscia wnetrza w X-trail? Na zdjeciach widac auta ze 130-160tkm z powycieranymi kierownicami, skora na siedzeniach powycierana, poniszczona... tak nietrwale jest to wnetrze, czy tak skrecone liczniki? Swoja droga niemcy gdy kupuja X-traila diesla to natychmiast montuja hak i maja wola roboczego. Niedaleko ogladalem X-traila diesla z 2012 roku, 90tkm... w srodku plastiki i podsufitka podrapane, obowiazkowy hak, silnik po starcie tak skakal ze nie tylko kierownica ale i deska miala wibracje. I to wszystko za 15000€...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oglądałem program w tv,  Niemiec wystawia ogloszenie, po 3 godzinach nie ma, działają jak mafia, wszystko kupują , żeby nikt nie mieszał im w biznesie, mają ludzi z gotówką tylko do kupowania aut, biorą wszystko jak leci, dzwonisz do prywatnego sprzedawcy wg. ogłoszenia a to już Turek czy Arab, nawet jak uda Ci się dodzwonić do tego prawdziwego Niemca , nie wiem jak szybko byś jechał auto już będzie w ich rękach. Chyba że nawet oni tego nie chcą to już lampka powinna Ci się zapalić, że to śmieć lub cena kosmos . Co do skór obejrzyj sobie je we wnętrzach ludzi którzy mają auto od nowości, salonowe z gwarantowanym przebiegiem  130-160tys i sam wyciągnij wnioski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam nikogo z X-trail, ba, nawet ni znam nikogo z nissanem... troche zdjesc przejrzalem. Na niektorych wnetrza po 200tkm sa jak nowe. A wiec zajechana kierownica i siedzenia to przebieg grubo ponad 200tkm.

Powoli trace nadzieje na znalezienie egzemplarza z nie kreconym licznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W t30 szybko wyciera się kierownica i przednie fotele na bokach. Reszta w zasadzie nie ulega specjalnemu zużyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy szorstkie męskie dłonie i kiera , podłokietnik zjechany, kobiety w zasadzie codziennie stosują kremy i kiera po 200tys wygląda nieźle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie... w Outbacku po 190tkm kierownica dobrze wyglada... czy to znaczy ze zniewiescialem?

Ale do rzeczy, jednak z diesla zrezygnuje ze wzgledu na mozliwe zakazy wiazdu do miast.

Z kolei w kilku testach silnik benzynowy jest chwalony za cicha prace, ale w przypadku skrzyni CVT podobno glosno wyje.

Wiec pozostaje T30 z klasycznym automatem i benzyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kazik_R52 napisał:

kobiety w zasadzie codziennie stosują kremy i kiera po 200tys wygląda nieźle

niestety nie jest tak dobrze ; ) kobiety nosza bizuterie i rysuja nia wszystko dookola, sama kierownica byc moze OK ale cala reszta to masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

X mi się sprzedał... 

Zastanawiam się nad e87... To ma być dla żony, 3d lub coupe, tylko automat. Raczej diesel. No i tu pojawia się pytanie - może ktoś, coś na ten temat - jakieś opinie, rady / porady / doświadczenia zwłaszcza co do M47 / N47.

(mocowo - minimum o którym myśle to 143 ale raczej rozglądam się za 166, 177 lub 204)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem e 83 z tym silnikiem 150 km.

BMW e87 chyba jest na tej samej płycie podłogowej i z tym bardzo awaryjnym silnikiem.

Przez swoją x3 z tym silnikiem nigdy wiecej nie kupie zadnego BMW.

Jak dla mnie ,kogos ,kto jeździ dieslami tylko od ponad 20 lat nie ma gorszego silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracany do rozwazan T30 czy T31. Jak jest z bagaznikiem? Jaka jest szerokosc, glebokosc, wysokosc w obu modelach ze zlozonymi i rozlozonymi siedzeniami? Czasem kupije jakies meble, regaly, czesto paczki maja troche ponad 2 m, jaka dlugosc miesci sie po zlozeniu siedzen i ew. max. przesunieciu fotela pasazera do przodu? Chodzi o T30 i T31.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Bardzo długo mnie tu nie było to też witam się jak nowy.

Od 10 lat jeżdżę Skodą Octavią w kombi i do pracy w zupełności wystarcza. Gorzej z hobby (często las, błoto). Od lutego 2019 szukam dla siebie samochodu, bez pośpiechu ale systematycznie. Z różnych marek i modeli w moje możliwości i potrzeby najlepiej wpisuje się X-Trail T31 po FL. Kiedyś miałem Terrano WD21, obecnie żona jeździ QQ 2.0dCi 150KM, rodzice X-Trail T32. W związku z tym mam zaufanie do marki. Na dodatkowe auto tylko na potrzeby hobby nie mogę sobie obecnie pozwolić więc zdecydowałem się na X-Traila, egzemplarz z lat 2011-2014, 2.0dCi 150KM w automacie. To będzie moje pierwsze auto z taką skrzynią. Zdarzało mi się jeździć automatami ale większego doświadczenia nie mam. I tu pojawia się moje pytanie - czy automat w T31 będzie dobrym wyborem przy założeniu, że auto będzie również wykorzystywane do jazdy po nieutwardzonych drogach (koleiny, błoto, śnieg, czasem podmokła łąka/pole). Czy ta skrzynia nie będzie zbytnio narażona na uszkodzenia? Przyczep nie ciągam zbyt często ale zdarza się - głównie po utwardzonym lub żużlowa dojazdówka. Rocznie robię ok 12-15 tys. km. Wiem, że przy takich przebiegach lepsza benzyna ale z różnych względów wybrałem diesla. Poza tym w aucie żony (od nowości w rodzinie) jest ten silnik (2.0dCi) i mam do niego zaufanie. Przeczytałem na forum dziesiątki wątków, setki postów i przyznam, że lektura utwierdza mnie w słuszności wyboru zarówno auta jak i silnika. Jedynie ze skrzynią nadal mam mętlik.

Poza konkursem - czy jest sens zakładania do X-Traila w automacie opon typu A/T?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam,

Arek

Edytowane przez arekodi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 jeżdżę na całorocznych - wcześniej honda crv przez 2 lata też na całorocznych i wg mnie to rewelacyjne rozwianie

byłem 2 tygodnie na feriach zimowych i rewelacja - żadnych problemów - reszta trasy Warszawa i okolice

 

btw wiem ze all seasons to nie all terrain - taka podpowiedź

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, spowiednik napisał:

Witaj

 jeżdżę na całorocznych - wcześniej honda crv przez 2 lata też na całorocznych i wg mnie to rewelacyjne rozwianie

byłem 2 tygodnie na feriach zimowych i rewelacja - żadnych problemów - reszta trasy Warszawa i okolice

 

btw wiem ze all seasons to nie all terrain - taka podpowiedź

 

pozdrawiam

Cześć,

Ja do opon całorocznych podchodzę sceptycznie. Za studenciaka kupowałem takie opony "bo taniej" wychodzi ale z czasem zmieniłem podejście. Teraz mam 2 komplety kół - lato i zima. U żony zmieniam w zależności od warunków i temperatury a u siebie od 4 lat nie zmieniałem na letnie - leżą w piwnicy i niszczeją. Latam Skodą na zimówkach cały sezon. Uprzedzam pytania - tak, niszczą się szybciej ale plusem tego dla mnie jest to, że nawet jeśli jadę do Klienta na budowę (często nieutwardzone drogi, błotniste działki itp.) czy do lasu to lamele zimówek lepiej pracują w błotku i na mokrej trawie. Letnie się oklejają i tylko kręcą. Ja zaakceptowałem takie rozwiązanie ze wszystkimi jego niedogodnościami. Teraz chcę już Skodę wysłać na emeryturę i kupić SUV 4x4, który w razie potrzeby pomieści dzieciaki i bagaże, innym razem materiały, narzędzia i drabinę na dachu a jeszcze innym razem zawiezie mnie do lasu czy na ryby.

Pozdrawiam,

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznica w oponach all sezon sprzed 15 lat a dzisiaj jest kolosalna. Dzisiejsze sa we wszystkim poprawne. Jezdze tylko na wielosezonowych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tym klimacie do normalnej jazdy all sezon - the best....  no chyba, że ktoś w góry jedzie i będzie w śniegu będzie 90% jeździł. 

W dniu 2.09.2019 o 09:43, Glurak napisał:

Wracany do rozwazan T30 czy T31. Jak jest z bagaznikiem? Jaka jest szerokosc, glebokosc, wysokosc w obu modelach ze zlozonymi i rozlozonymi siedzeniami? Czasem kupije jakies meble, regaly, czesto paczki maja troche ponad 2 m, jaka dlugosc miesci sie po zlozeniu siedzen i ew. max. przesunieciu fotela pasazera do przodu? Chodzi o T30 i T31.

1,85 wchodzi w t30 - ponad 2 m bedzie problem. Głębokość do rolety jest fatalna - jak ściągniesz roletę to jest już znacznie lepiej licząc do linii okien.

 

Piotruś - celuje w roczniki 07 - 09 z prywatnych rąk w budżecie ok 30kzl 

Nie mam za bardzo alternatywy.... szukam czegoś niedużego, z automatem powyżej 150KM 2lub 3 drzwiowego co by się ładnie komponowało pod lakier do paznokci mojej żony. Może być coś pedalskiego - ja tym jeździć nie będę - nie chcę aby mi cycki urosły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu manicure ma niebieski... Oglądałem gitarę 2.4 at... Nie chcę suva. Wolę coś do miasta i osobno stare 4x4. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...