Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić X-traila... Rozważania na temat innych marek.


Gość Zboro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piotrek zgadzam się ale mój rodzony wujek miał golfa trójkę 90 koni z klimą i jestem świadkiem po 15 latach umarł w butach. Ledwo miał 600 tysięcy , na budowach różnych się sprawdzał w kombi. To co to za wielki mi silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie i nie tylko 1,9TDI VW to najlepszy Diesel jaki kiedy kolwiek powstał a wyjątek  nie czyni reguły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
14 godzin temu, MaxymilianRogacki napisał:

miałem - drugi raz bym nie kupił...

(2002-2008)

pomyśl - rav4, crv lub forester - mniej awaryjne a własmości suvowe podobne

wygodniejsze - allroad, xc70, stara bmw  x5 

bardziej terenowe - wszelkiej maści jeepy

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

Chcę kupić X-traila T30 i interesują mnie wyłącznie silniki 2.5 b.

wolę automat, ale nie pogardzę manualem

powiedzcie czego się wystrzegać

chcę auto już z LPG albo LPG do założenia

czy lepiej żeby to było LPG z lubryfikatorem?

 

Dziękuję za podpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, DOMAN-CT napisał:

Cześć,

Chcę kupić X-traila T30 i interesują mnie wyłącznie silniki 2.5 b.

wolę automat, ale nie pogardzę manualem

powiedzcie czego się wystrzegać

chcę auto już z LPG albo LPG do założenia

czy lepiej żeby to było LPG z lubryfikatorem?

 

Dziękuję za podpowiedzi.

Pozdrawiam

Jak chcesz kupic T30 w benzynie,bez róznicy czy to 2,0 czy 2,5(w gruncie rzeczy to taki sam silnik)to daj sobie spokoj z montowaniem gazu do niego,jeśli nie chcesz miec w przyszłości kosztów i klopotow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

Poszukuje X-traila z napędem 4x4 w dieslu, wyprodukowany po 2015. Auto z normalnymi śladami użytkowania, bez złych przygód. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie, czekam na sygnał ;)

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

-te silniki wytrzymują gaz ale niewiele więcej niż 50 tysięcy

-rdza nadkola i wlew paliwa

-zamki drzwi

-łańcuch, czy odpala za każdym razem, gorący-zimny

-napędy

-fotel kierowcy, siepiąca się gąbka

-klima - osuszacz i sprzęgło, sprężarka czy jest głośna

-koła pasowe

-zaciski hamulców, szczególnie prowadnice, oczyścić i posmarować pod gumą wargową cylinderków hamulcowych

-osłona termiczna pod bagażnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma LPG to może być problem z doradzeniem. Generalnie panuje opinia iż te silniki nie nadają się do LPG. A opinia powstała dlatego, że sam producent instalacji gazowych PRINS nie zalecał instalacji LPG w tym silniku (2.0 i 2.5). Część forumowiczów zalecała, część nie zalecała, ale jako wieloletni członek tego forum nie pamiętam wątku w którym jakikolwiek właściciel tego silnika chwalił by instalację LPG po długoletnim jej użytkowaniu. Osobiście nigdy nie miałem styczności z X'em z LPG więc nie chcą jej ani polecać ani odradzać.

Poniżej masz kilka postów z naszego forum które warto sobie poczytać odnoście LPG

https://www.google.com/search?q=x-trail+lpg+site%3Anissanklub.pl&rlz=1C1JZAP_plPL873PL873&oq=x-trail+lpg+site%3Anissanklub.pl

Co do pozostałych rzeczy to zgadzam się z uwagami kolegi karibox1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Cześć jestem to nowy, ale przeglądając forum myślę, że uda mi się znaleźć tu odpowiedź na frapujące mnie pytanie. Czy się opłaca. Mianowicie, mam możliwość zakupu T30 2.0 140KM w automacie z 2006 roku, przebieg ok. 145 tys.(21 sierpnia miał 139 tys.) Cena to około 9200(w zależności od kursu ISK). W całości koszt szacuje na 13-14 tys. Samochód zadbany, bez dużych ognisk rudej, a jedynym mankamentem który zauważyłem jest niesprawna klima. Autem zrobiłem jakieś 2000km po Islandii, zarówno na asfalcie, szutrach, ale i w interiorze przeprawiając się i jeżdżąc wzdłuż rzek. Tutaj dla ciekawych kawałek z interioru https://drive.google.com/file/d/17dX8Gc6LKzQZcX9qrV0PWcBVsd0t0HWW/view?usp=drivesdk i fotka samochodu na islandzkich wastelandach ;)

IMG_20210811_164144.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Cześć jestem to nowy, ale przeglądając forum myślę, że uda mi się znaleźć tu odpowiedź na frapujące mnie pytanie. Czy się opłaca. Mianowicie, mam możliwość zakupu T30 2.0 140KM w automacie z 2006 roku, przebieg ok. 145 tys.(21 sierpnia miał 139 tys.) Cena to około 9200(w zależności od kursu ISK). W całości koszt szacuje na 13-14 tys. Samochód zadbany, bez dużych ognisk rudej, a jedynym mankamentem który zauważyłem jest niesprawna klima. Autem zrobiłem jakieś 2000km po Islandii, zarówno na asfalcie, szutrach, ale i w interiorze przeprawiając się i jeżdżąc wzdłuż rzek. Tutaj dla ciekawych kawałek z interioru https://drive.google.com/file/d/17dX8Gc6LKzQZcX9qrV0PWcBVsd0t0HWW/view?usp=drivesdk i fotka samochodu na islandzkich wastelandach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...