Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ktoś zamawia nową Micrę K14??


degaar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mike12345

Powiem tak: Jak czytam to o panu Piotrze i jego zadowoleniu z Micry...to śmiem twierdzić,że chyba przesiadł się  do niej z wozu drabiniastego...

Właśnie dzisiaj w ramach zamiennego samochodu musiałem zwrócić Juke a dostałem nowiutką,pachnącą fabryką Micrę na 3 garnkach...celowo nie piszę cylindrach,bo ten silnik to porażka!!!

Na początek,jak wsiadłem do niej(skóra panie,) czerwień,zapach....ale jak odpaliłem,to jak szybko odpaliłem tak szybko zgasiłem i biegiem do salonu(dobrze,że nie odjechałem bo miałbym dalej :D) Walę do serwisanta i mówię ,panie przecież ten silnik się rozleci! Trzepie całą budą! Co się dzieje!? A gościu banan na twarzy i spokojnie mówi,on jak się rozgrzeje to idzie równiej...owszem,pracował równiej ,ale wyglądało to tak jakby były jeszcze wtórne wstrząsy po głównym trzęsieniu.Żeby to g... ruszyć jakoś z miejsca trzeba mu wcisnąć ponad 2tys obrotów,a i tak zastanawia się nad tym co ja zrobiłem z pedałem przyspieszenia? Muł,nie wiem jak to widzi Nissan i jego specjaliści od sprzedaży,ale silnik to porażka.W środku słychać dokładnie kiedy przyspieszamy(tak,tak ,słychać!) warkot,jak w tartaku.Samo nadwozie ma ładną linię,przy moim wzroście dość szybko ustawiłem się do prowadzenia,a jeszcze za mną pasażer miał spoko miejsca na nogi.Światła led mijania świecą ładnie,ale!Spieraliśmy się kiedyś o stosowność zamiany żarówek H w Kaśce na Led...Micra wykazała dzisiaj,że lampy fabryczne mają dużą poświatę powyżej światocienia! Na wysokości około 60-70 cm od linii odcięcia jest biała plama,kiedy umieściłem w niej lusterko,mogłem puszczać zajączki!!! Przy chińskich ledach tego nie ma!!!

Hehe, u mnie w starym Nocie silniczek cyka tak cichutko, że kiedyś sąsiad zapytał czy to hybryda:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.4 to był udany silniczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Cytat

Właśnie dzisiaj w ramach zamiennego samochodu musiałem zwrócić Juke a dostałem nowiutką,pachnącą fabryką Micrę na 3 garnkach...celowo nie piszę cylindrach,bo ten silnik to porażka!!!

Na początek,jak wsiadłem do niej(skóra panie,) czerwień,zapach....ale jak odpaliłem,to jak szybko odpaliłem tak szybko zgasiłem i biegiem do salonu(dobrze,że nie odjechałem bo miałbym dalej :D) Walę do serwisanta i mówię ,panie przecież ten silnik się rozleci! Trzepie całą budą! Co się dzieje!? A gościu banan na twarzy i spokojnie mówi,on jak się rozgrzeje to idzie równiej...owszem,pracował równiej ,ale wyglądało to tak jakby były jeszcze wtórne wstrząsy po głównym trzęsieniu.Żeby to g... ruszyć jakoś z miejsca trzeba mu wcisnąć ponad 2tys obrotów,a i tak zastanawia się nad tym co ja zrobiłem z pedałem przyspieszenia? Muł,nie wiem jak to widzi Nissan i jego specjaliści od sprzedaży,ale silnik to porażka.W środku słychać dokładnie kiedy przyspieszamy(tak,tak ,słychać!) warkot,jak w tartaku

Jeżdżę Micrą ponad pół roku z silnikiem 0,9 IGT i czytając bzdury powyżej zaczynam wątpić w obiektywizm ludzi po prostu czysta hipokryzja.

Po pierwsze wibracje są tylko podczas zapalania na zimnym silniku i trwają dosłownie sekundy. Po drugie warkot towarzyszy tylko podczas bardzo dynamicznej jazdy jak w każdym innym silniku. Ogólnie do 3 tys obr w kabinie kierowcy  jeździmy jak autem elektrycznym jedyne co słychać to świst turbiny podczas przyśpieszania. Micra jest rewelacyjnie wyciszona w nadkolach styropiany, pod maską mata wygłuszająca, od spodu silnika dolna osłona. Na autostradzie również w kabinie mamy dużo ciszej niż w większości  innych aut dzięki najniższemu oporowi powietrza Micry w swojej klasie 0,29. Nissan wyeliminował wszystkie wady które posiadały auta Renault i Dacia z silnikiem 0,9

Poniżej 2tys obrotów dynamika wygląda jak w każdy innym silniku wolnossącym o pojemności poniżej 1.8 1.6 1.4 ... Powyżej 2tys uzyskujemy maksymalny moment obrotowy więc Micra zaczyna wciskać w fotel i każde mocniejsze wciśnięcie gazu powoduje szybsze odejście. Wynika to z charakterystyki silnika 3 cylindrowego który daje największy moment obrotowy na niskich obrotach a w połączeniu z doładowaniem turbo efekt jest spotęgowany. Z powodu tak dużego przyśpieszenia kierowca ma wrażenie że poniżej 2tys auto "nie jedzie" jednak to wynika z tego że przyśpieszenie nie odbywa się stopniowo jak w 4cylindrowym wolnossącym silniku lecz gwałtownie.

W porównaniu do Renault i Dacii Micra jest najlżejsza i w dodatku ma Overboost który przy sprzyjających warunkach (głównie zależy od wydajności intercoolera) generuje 95 km i 150 Nm . Jeśli komuś to za mało to w każdym warsztacie z hamownią można podkręcić 0,9 IGT do 104 Km i 165 Nm

Poza tym co powyżej to mój wybór na 0,9 IGT padł głównie ze względu na prostą budowę silnika, jedyny na rynku wtrysk pośredni MPI z turbo czyli można wlać paliwo słabej jakości nie ma obaw że wtryskiwacze się zatkają, paliwo przelatujące przez zawory ssące utrzyma je w dobrym stanie, głowica pracuje w optymalnych warunkach nie jak w bezpośrednich wtryskach na granicy wytrzymałości. Trwały łańcuch rozrządu którego pierwsza wymiana po 400tys km. Można poszukać na internecie o bezawaryjności tego silnika np. motobenzyna.pl. 0,9  IGT I TCE to podobne konstrukcje i jak się okazuję jedyny silnik którego nie widział jeszcze żaden warsztat. Również średnie spalanie w ruchu miejskim na poziomie 5,5l/100km jest dla mnie bardzo zadowalające.

Po 10 latach jazdy wolnossącymi silnikami  1.6  1.8  które zaczynają przyśpieszać dopiero powyżej 3500obr/min a w kabinie kierowcy jest hałas nie do wytrzymania i spalanie wynosi powyżej 10l/100km  cieszę się że znalazłem auto które jest ekonomiczne i dynamiczne

 

 

 

 

 

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez Mikus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panie "Mikus" podzielam Pana sugestie Mikra 14  jest naprawdę sprytnym samochodzikiem, nie wiem dlaczego kolega JACKO29 tak napisał w zasadzie obserwuję forum QQ i tam opinie kolegi JACKO29 sa naprawdę trafne.

Sądzę że JACKO29 zbyt pochopnie ocenił ten samochodzik aczkolwiek trzeba mieć na uwadze że jest to najmniejszy, najtańszy pojazd w gamie nissana przez co przesiadka z QQ to jak wejście troszkę jak do "zabaweczki" ale miłej po oswojeniu się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...