Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl
degaar

Ktoś zamawia nową Micrę K14??

Rekomendowane odpowiedzi

degaar

Witam

W zasadzie to nie widziałem  na forum żadnego tamatu odnośnie nowej micry więc piszę tutaj;)

Jak wiadomo jeszcze jej nie ma ale już tuż tuż.... jest sporo filmów, specyfikacji itd...

Ja już ją widziałem na żywo i sam jestem zainteresowany kupnem więc może ktoś się podzieli tutaj jakimiś newsami??

Ja mam dużo informacji(zapewne nie wszystkich) na temat tego modelu więc z chęcią się podzielę oraz wysłucham innych,

Jako pierwszą ciekawostkę dodam, że wersja Tekna nie będzie już full opcją-skóra, kamery 360', lampy LED będą extra opcją !!!

Długo sam szukałem informacji na temat podłokietnika i już teraz wiem, że będzie ale tylko w teknie(wg moich danych wyposażenia nie będzie on dostępny w niższych wersjach)

Jeśli ten tamat jest w łym dziale proszę o przeniesienie ale nie kasowanie;)

Liczę że debata się rozwinie;)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Strider

Tak w ciemno? Szalonyś? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
degaar

???? a co pomyliłem forum?? :nissan2:  :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Strider

Nie tylko twierdzę, że zamawianie modelu, którego jeszcze nie ma jest dość ryzykowne. Skąd wiesz czy chociażby fotel będzie dla Ciebie wygodny? Czy samochód nie ma chorób wieku dziecięcego? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
degaar

siedziałem(wygodny) ;) nie mówię o zamawianiu auta przed jakąkolwiek jazdą , chodzi mi bardziej o dzielenie sie informacjami i ewentualnymi spostrzeżeniami  :)

Edytowane przez degaar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Strider

siedziałem(wygodny) ;) nie mówię o zamawianiu auta przed jakąkolwiek jazdą , chodzi mi bardziej o dzielenie sie informacjami i ewentualnymi spostrzeżeniami  :)

Dobrze rozumiem - zmylił mnie tytuł.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
degaar

może was zaskoczę ale ja już zamówiłem;) bez jeżdżenia. :dribble: jak odbiorę to się pochwalę .:) myślę że koniec marca-bynajmniej tak obiecuje dealer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Strider

może was zaskoczę ale ja już zamówiłem;) bez jeżdżenia. :dribble: jak odbiorę to się pochwalę . :) myślę że koniec marca-bynajmniej tak obiecuje dealer

Co Tobą kierowało? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
degaar

to że chciałem się poczuć jak kierowca rajdowy za kierwnicą 3 cylindrowego monstera :D:P  a tak na poważnie pracuje dla Nissana i zniżka jaka mi przysługuje skłoniła  mnie do tego;) no i żona ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5ebastian

Nowa micra wygląda naprawdę fajnie :)

zdradzisz jakieś szczegóły odnośnie ceny? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
degaar

ja mieszkam za granicą i ceny nie są wogóle adekwatne do tych co będą w pl. ale myślę że za tekne 0.9t zawołają ok 65-70 tys.zł. takie jest moje zdanie ale jak będzie  nie wiem. 

Ja mam czerwoną z bordo skórą + ledy.

Edytowane przez degaar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kazik_R52

nie kupuj Micry nowej bo to Nissan, jedyny plus to wygląd, reszta będzie się pier***** i rdzewiał szybciej niz myślisz, a lakier w niej porysuje już zderzenie z komarem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Strider

to że chciałem się poczuć jak kierowca rajdowy za kierwnicą 3 cylindrowego monstera :D:P  a tak na poważnie pracuje dla Nissana i zniżka jaka mi przysługuje skłoniła  mnie do tego;) no i żona ;)

Jak to mówią: CCC - cena czyni cuda. ;) W takim razie też bym kupił....

ja mieszkam za granicą i ceny nie są wogóle adekwatne do tych co będą w pl. ale myślę że za tekne 0.9t zawołają ok 65-70 tys.zł. takie jest moje zdanie ale jak będzie  nie wiem. 

Ja mam czerwoną z bordo skórą + ledy.

Nie mniej jednak cena, którą podajesz jest strasznie wysoka jak na samochód klasy B

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
degaar

.

Nie mniej jednak cena, którą podajesz jest strasznie wysoka jak na samochód klasy B

mam nadzieję że się mylę ale jeżeli np w niemcowni cena jest ok 20 tys e to w pl będzie mniejsza ale nie o wiele. myślę że 65 tys zł trzeba będzie dać.... 

nie kupuj Micry nowej bo to Nissan, jedyny plus to wygląd, reszta będzie się pier***** i rdzewiał szybciej niz myślisz, a lakier w niej porysuje już zderzenie z komarem. 

z tego co widzę to sam Nissanem jeździsz hehe. pracuje w Nissanie i wiem jaka to jakość;) ale ja zamierzam jeżdzić nim 2 -3 lata. jak się będzie kończyć gwarancja to wymiana;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kazik_R52

No chyba ze 2-3 lata to kupuj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5ebastian

degaar, dzięki za odpowiedź :)

65-70k za Micrę to dużo ;)

obstawiam że acenta będzie w PL w granicach 50k... ciekawe tylko czy już z 0.9t czy z 73 konnym 1.0 :rolleyes2:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
manix

No i z tą rdzą , to już śpiew przeszłości. Co jak co ,ale rdzy zero nawet na naszej 11 letniej k12, parkowanej pod chmurą.

No i z tą rdzą , to już śpiew przeszłości. Co jak co ,ale rdzy zero nawet na naszej 11 letniej k12, parkowanej pod chmurą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Strider

mam nadzieję że się mylę ale jeżeli np w niemcowni cena jest ok 20 tys e to w pl będzie mniejsza ale nie o wiele. myślę że 65 tys zł trzeba będzie dać.... 

z tego co widzę to sam Nissanem jeździsz hehe. pracuje w Nissanie i wiem jaka to jakość ;) ale ja zamierzam jeżdzić nim 2 -3 lata. jak się będzie kończyć gwarancja to wymiana;)

Czyli rozumiem, że jakość taka na 2-3lata? :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
degaar

Czyli rozumiem, że jakość taka na 2-3lata? :P

nie  twierdzę że jakość na 3 lata ale chodzi mi o to że po 2 latach dostanę kolejną zniżkę więc pewnie kupie coś większego ;)

Jeśli chodzi o jakość to za jakość się płaci a nissan nie jest najdroższym autem;) chociaż moim zdaniem nowa micra jest naprawdę dobrze wykończona

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kazik_R52

Prawda jest taka ze jakosc duzo gorsza niz w Toyocie, Hondzie,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Strider

Pewnie też zależy jaki model. Przykładowo 370Z jest zupełnie inaczej wykonany niż inne Nissany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Daniel_I

Rdza jest problemem. Dwu-trzyletnia Micra K13 z rdzą na podłodze to nie jest jakiś biały kruk, trudny do znalezienia. Z resztą inne Nissany też pięknie korodują.  :D Wiem to chocby po swoim Juke - to co było widać na podłodze po jednej zimie skłoniło mnie do poprawienia tego, czego fabryka nie zrobiła dobrze.  :lol:

Jako były własciciel Hondy Civic trudno mi sie z tym zgodzić - co prawda Nissan swoje za uszami ma, ale porównanie z Hondą jest raczej nie na miejscu. Przy przebiegu 12 kkm z hakiem tapicerka w moim Nissanie wygląda jak nowa, plastiki w środku w zasadzie też, żadnych poważnych napraw do tej pory nie zaliczyłem. Civic przy podobnym przebiegu miał już przetartą do gąbki tapicerkę na fotelu kierowcy (drugie poszycie - pierwsze rozleciało sie po 8 kkm, "naturalne zużycie" zdaniem gwaranta), powycierane plastiki na drzwiach (też "naturalne zużycie"), zaliczył też parę wizyt assistance (głównie problemy z elektryką). Pękła obudowa alternatora - zdaniem gwaranta moja wina, bo jeździłem w deszczu.  :) Wreszcie po pięciu latach podłoga zaczęła się rozpadać. Mnie pięć lat z Hondą nauczyło tyle, żeby Hondy więcej nawet kijem nie tykać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Strider

(...)

Jako były własciciel Hondy Civic trudno mi sie z tym zgodzić - co prawda Nissan swoje za uszami ma, ale porównanie z Hondą jest raczej nie na miejscu. Przy przebiegu 12 kkm z hakiem tapicerka w moim Nissanie wygląda jak nowa, plastiki w środku w zasadzie też, żadnych poważnych napraw do tej pory nie zaliczyłem. Civic przy podobnym przebiegu miał już przetartą do gąbki tapicerkę na fotelu kierowcy (drugie poszycie - pierwsze rozleciało sie po 8 kkm, "naturalne zużycie" zdaniem gwaranta), powycierane plastiki na drzwiach (też "naturalne zużycie"), zaliczył też parę wizyt assistance (głównie problemy z elektryką). Pękła obudowa alternatora - zdaniem gwaranta moja wina, bo jeździłem w deszczu.  :) Wreszcie po pięciu latach podłoga zaczęła się rozpadać. Mnie pięć lat z Hondą nauczyło tyle, żeby Hondy więcej nawet kijem nie tykać.

Widocznie Honda robi tylko dobre motocykle. ;) Natomiast to co piszesz to jest jakiś dramat. Samochód po przebiegu ~10kkm powinien wyglądać jak nowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Daniel_I

Widocznie Honda robi tylko dobre motocykle. ;) Natomiast to co piszesz to jest jakiś dramat. Samochód po przebiegu ~10kkm powinien wyglądać jak nowy.

Co do tej powinności to sa na ten temat różne opinie - spotkałem się już z uszkodzeniem tapicerki przy niespełna 300 kilometrach przebiegu, gwarant twierdził, że to wina użytkownika, który jeździł w jeansach, czego robić nie wolno.  :D Być może w takim kontekście ten Civic nie wypada aż tak źle - ale faktem jest, że najlepiej we wnętrzu było niczego nie dotykać. Następca był podobnie trwały - zdarzyło się nawet kilka razy, że plastiki uszkodzono w myjni jeszcze przed wydaniem auta klientowi, wystarczyła ściereczka z mikrofibry, żeby zetrzeć farbę z deski czy poszycia drzwi. :lol:  

Pomijam już take składniki jakości, jak chociażby w ogóle nie oczyszczone zgrzewy widoczne we wnękach drzwi - pod lakierem były kuleczki metalu, które przywarły w trakcie zgrzewania blach, nikt się nawet nie pofatygował żeby to choćby prowizorycznie oczyścić. 

Tu jest ostatnie zdjęcie mojej Hondy - już u dealera Nissana na placu (trafiła tam w ramach rozliczenia):

a3112de30378ce39.jpg

I jeśli czegokolwiek w życiu jestem pewien to tego, że to jest ostatnia moja Honda ;)  - nigdy więcej nie będę już miał auta tej marki. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
manix

"

Nigdy nie mów nigdy, to złota zasada.

Co do hondy, w moim przypadku sedan, mam IDENTYCZNE doświadczenia. Farba z gałki zmiany biegów zeszła po 12kkm! a deska rozdzielcza na bruku, trzeszczała i wydawała odgłosy jakby ktoś wsypał tam garść gwoździ.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi