Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ktoś zamawia nową Micrę K14??


degaar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Porter, po co prosisz o porównania innych, skoro lepiej wiesz sam bez oglądania? Autko fajne i trwałe , ale już cena, wykończenie ,materiały doopy nie urywają. Naprawdę to nie audi A1 a nawet nie vw Polo, więc z skąd ten zachwyt? Mam koleżankę która kupiła to "maleństwo"(ona tak pieszczotliwie ją nazywa) w wersji skypassion 150KM, 4X4 za 102k , wcześniej jeździła sx4 1.6 4x4 za 79k. Na pytanie czy jest lepsza, TAK, czy warto dopłacić było 23k? NIE. Kto bogatemu zabroni.

Moim zdaniem, o wiele lepszym wyborem jest zwykła "trójka" (ale prawdziwa, a nie udająca trójkę dwójka, tyle że nadmuchana)niestety nisko się siedzi.

Bo szukam nie dużego auta z dobrym napędem i w miarę oszczędnym, a za cenę zbliżoną do tej wypasionej Micry mam najuboższą sky-go,która ma praktycznie wszystko żeby cieszyć się jazdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Widzę że mój wątek przeistoczył się w debatę Nissan - Mazda

Micra sprzedaje się całkiem dobrze bo znam kilka osób które zamówiły... Co prawda po zniżce jak ja ale obserwuje też na fb i spora ilość osób zamówiła... Ja kupiłem tylko dlatego że po 2 latach wymianie na nowego nissana bez dopłat. A póki mam gwarancję jeżdżę bez stresu... Jeśli chodzi o samo auto to jak dla mnie wystarczy. Jedynie drzwi z tyłu głucho klepią i to jest kiepskie. Ale ogólnie jest ok. Za ok tydzień mam odbierać więc założę może jakiś wątek. Pozdrawiam

Edytowane przez degaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Widzę że mój wątek przeistoczył się w debatę Nissan - Mazda

(...)

. Za ok tydzień mam odbierać więc założę może jakiś wątek.

 

To norma na naszym forum ;):D

 

Zakładaj! Czekamy z niecierpliwością....

(real foto i wrażenia / opinie z pierwszej ręki) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ja kupiłem tylko dlatego że po 2 latach wymianie na nowego nissana bez dopłat. A póki mam gwarancję jeżdżę bez stresu...

Na takich warunkach, to trudno się dziwić, że ludzie kupują i gdybym tylko miał taką możliwość, to na pewno bym z niej skorzystał ... i piał z zachwytu.

Mój szwagier w Niemczech miał sąsiada, który pracował w Audi. Sąsiad też kupował auta w fabryce na zasadach o których piszesz, a szwagier kupował tego 2-latka, tylko nie wiem, czy bezpośrednio od niego, czy za pośrednictwem "fabryki". Obaj byli zadowoleni.

Ale jedno jest pewne - przy identycznych zasadach, mając do wyboru Pulsara i Micrę, na pewno wybrałbym Pulsara. Do Micry osobiście nic nie mam - wizualnie jest elegancka, ale biorąc pod uwagę, że przeciętny Polak ma jedno auto "do wszystkiego", to jakoś sobie nie wyobrażam, by Micrą jechać na wczasy 4-os. rodziną.... no chyba, że z walizami na kolanach :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd moim zdaniem mazda 3 to lepszy wybór niż cx3

Chyba nie,bo wjadę do garażu i będę wołał żonę żeby mnie wyciągnęła z auta. :D

Stary kręgosłup ma swoje prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porter, kup CX 3. To auto wymarzonej marki z jedynie słusznym silnikiem (bardzo fajnym) na 100% będzie spełniało Twoje wyobrażenia o trwałym i solidnym pojeździe i do tego z małą utratą wartości.

Za te pieniądze można kupić też inne wozidełka i to większe z "normalnym" silnikiem, ale tu może być problem z wsiadaniem.《 za wysoko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu na forum jest powtarzany jakiś mit na temat trwałości i bezawaryjności Mazdy. Skąd czerpiecie taka wiedzę? Mazda nigdy nie należała do przesadnie długowiecznych i zaliczyła ostatnio trochę wpadek szczególnie z dieslami i 2.3 turbo.

Nigdy nie należała do przesadnie długowiecznych?? Jakoś na swoją 626 nie narzekałem, a wiem, że u kolejnego właściciela jeździła po mnie jeszcze 3 lata i została sprzedana dalej.... Fakt, niektóre silniki łykały olej ( w tym czasie Primera 1.8 miała podobny problem ), ale długowieczności samych aut, nie można było niczego zarzucić.

Co do 2.3, akurat 2 lata odpychałem się 3 MPS i oprócz koniecznych czynności serwisowych, nie dołożyłem złotówki. Może dlatego, że kupiłem auto z rodziny, a to przyjechało z salonu w DE jako nowe, przeglądy i gwarancyjne w ASO, poprawki i dopieszczanie poza ASO, ale to była fanaberia właściciela. Z ogromnym żalem, ale odkąd wsiadłem do X-traila, żona uznała, że do przemieszczania się dom-szkoła-sklep itp, nie potrzebuje takiego auta, sprzedałem nie wystawiając nawet ogłoszenia, a kupującego osobiście wybrałem :)

 

Generalnie, w dobie powszechnej produkcji mikro silniczków, Mazda jest konsekwentna i trzeba to docenić, jednak brakuje normalnej pojemności silnika z turbo. 

Nawet Honda zeszmaciła się ze swoim 1l w Civicu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale przyznasz, że nic tak nie przyciągało "rudej" jak mazda. Prawda? no może ford.

A ta kompresja benzyny też się zacznie "czkać" Pierwsze efekty już są.

Tak czy inaczej to dobre i solidne auta, sam prawie kupiłem cx5. Ale "oni" nie chcą sprzedawać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale przyznasz, że nic tak nie przyciągało "rudej" jak mazda. Prawda? no może ford.

A ta kompresja benzyny też się zacznie "czkać" Pierwsze efekty już są.

Tak czy inaczej to dobre i solidne auta, sam prawie kupiłem cx5. Ale "oni" nie chcą sprzedawać

Jak Mazda i Ford to nie można zapomnieć o niemieckiej gwieździe, czyli Oplu :D

 

Z tego co słychać to Ford i Opel już się podciągneli o Maździe różne opinie krążą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie takie rabaty dają chyba że na rocznik 2013 nie pisz takich głupot


Zdecydowanie. Jeszcze jako ciekawostkę powiem Wam, że obecnie na Micrę K14 nie ma rabatów... :D Wiecie co jeszcze jest najlepsze? Podobno całkiem nieźle się sprzedaje! :D

Na mazdę też nie ma . Ale jakoś nie widać jej na drodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mnie tu nie obrażać ponieważ właśnie dziś podpisałem umowę na Hyundaia i40 Wagon w wersji Business z takim właśnie rabatem ~26% !

 

Może jakiś mały zakładzik? Proponuję flaszeczkę Jasia Wędrowniczka black label jeśli mówię prawdę?

Bardzo lubię flaszeczki ale aż tak mi nie zależy skoro piszesz to niech ci będzie nie zazdroszczę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strider, a ta bonifikata to nie przypadkiem vat i dodatkowo 3% ?? ;))

żart oczewiście.

Swoją drogą i40 bardzo fajne auto, zresztą sam Hyundai, mam wrażenie, że wykończeniowo uciekł już Nissanowi. Nie wiem tylko dlaczego w porównaniu jakiejś auto szmaty czy innego motoru, dostal po d*pie na tle mondeo, paska, c5, insigni i czegoś jeszcze.

 

Co do rudej w mazdzie, to chyba tez była loteria tak jak kiedyś w almerze N16 pod tylną wycieraczką. Tyle osób narzekali, a u mnie nie było śladu. Ale fakt, to byly jeszcze auta z poprzedniej epoki o których ze facto, też mowiło się, ze nie sa juz takie jak te z przed 2000r

 

Odnośnie MPS3, innych typu hot hatch, czy w ogóle aut, nieumiejętne traktowane każde padnie prędzej czy później, jak się dba, tak się ma czyż nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Za ok tydzień mam odbierać więc założę może jakiś wątek. Pozdrawiam

... a wracając do  tematu. Jesteś już tym pierwszym, forumowym, szczęsliwym posiadaczem micry? Recenzja i bieżące wrażenia od "normalnego" własciciela są nie do zastąpienia żadnymi mniej lub bardziej sponsorowanymi testami. Czekamy z niecierpliwością. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto czeka na placu
b4639021854e244bce42634da2fc893b.jpg

 

 

Auto odebrane. Ogólne wrażenia super, fajne fotele, skóra fajnie wygląda, fajnie się prowadzi.

Moim zdaniem dobrze wyciszony bo przy 160km/h nie było jakiegoś wielkiego hałasu, powiem więcej-było cicho:)

 

Minus to napewno drzwi z tyłu- klepią gorzej niż Majdan w mate. kiepsko to zrobili, no ale ja z tyłu nie jeźdzę :D

Silnik 0,9 t hmmm daje radę, fajnie przyśpiesza (jak turbina załapie) 

To tak na szybko pierwsze wrażenia. Recenzent ze mnie słaby więc jak ktoś ma pytania to śmiało można pisać.

 

Pozdrawiam


Nikt nie ma pyta więc ja mam :D -Wgrają mi w PL serwisie polskie menu komputera pokładowego? Mam kilka języków ale Polskiego brak:)

Edytowane przez degaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dobre nie mów że nie ma??może nie przełączyłeś w ustawieniach  a miało być takie ech .Pamiętam jak kupowałem w 2001r cytryne c5 też było sporo języków nawet rosyjski a naszego brak i musiałem uczyć się angielskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupowałem auta w Polsce więc liczyłem się z tym że nie będzie. Jest kilka innych ale nie Pl. Ale myślę że da radę zmienić? Radio i nawigacja jest jak najbardziej po polsku, jedynie komputer nie. Nie jest to wielki problem ale zawsze fajniej w swoim ojczystym języku poczytać

Edytowane przez degaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupowałem auta w Polsce więc liczyłem się z tym że nie będzie. Jest kilka innych ale nie Pl. Ale myślę że da radę zmienić? Radio i nawigacja jest jak najbardziej po polsku, jedynie komputer nie. Nie jest to wielki problem ale zawsze fajniej w swoim ojczystym języku poczytać

W QQ i Pulsarze nie ma polskiego, dlaczego Micra miałaby być wyróżniona? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...